Městské kulturní středisko Vimperk

ZPÁTKY DO BETLÉMA

čtvrtek 7. prosince 2017, 18.00

hrají: Pavel Šmíd, Vojta Vrtek

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Prodej vstupenek na divadelní hru V.Havla "Mlýny"
Čtvrtek, 31 leden 2008
Vylákat na Šumavu pražské divadlo Sklep se povedlo vimperskému kulturnímu středisku a tak od prvního únorového dne prodává vstupenky na divadelní hru Václava Havla Mlýny. Podařilo se nám vyřešit všechny technické problémy spojené se scénou včetně přání aby termín nebyl v zimě. Takže jsme hru zařadili na 7. dubna, potvrdil informace o uvedení Mlýnů programový vedoucí MěKS Vimperk Petr Moravec.

Hra, která je mimochodem prvním a dodnes zároveň i posledním celistvým dramatickým kusem a současně i nejdéle uváděným představením souboru by neměla být jediným divadelním zpestřením letošního jara. Koncem března totiž do Vimperka přijede Vladimír Hron, v květnu pak Jaroslav Dušek s Divadlem Vizita.

Snažili jsme se zařadit do programu věci, které ve Vimperku ještě nebyly, ale i taková představení, jenž měla úspěch a lidé se stále na ně ptají. Bohužel bolestí Vimperka je neexistence dobré divadelní scény a na některá velice zajímavá dílka prostě z technických důvodů nedosáhneme. Proto jsme rádi, že v případě divadla Sklep nám to vyšlo prozradil technické omezení vimperského divadelnictví Petr Moravec.

Nezapomenutelná armádní stylizace, jedinečné skeče i výkony jednotlivých aktérů udělaly totiž z Mlýnů představení, které se každý den jen tak nevidí a na atraktivitě mu neubralo ani televizní zpracování. O tom se ve Vimperku 7. dubna můžete za 250 korun přesvědčit sami.
 
Vernisáž
Pondělí, 14 leden 2008

prnew.JPG Tibet, Bhútán, Mustang. To jsou jen některé z témat cestopisných přednášek Romana Kűbelbecka, kterým v poslední době naslouchal zcela zaplněný sál vimperského kulturního střediska a od pondělka je doplnila i výstava fotografií v Galerii U Šaška. „Roman Kűbelbeck dokázal na své pořady přitáhnout spoustu lidí a každý kdo je navštívil musí přiznat, že byly perfektně připravené. Uspořádání výstavy, včetně stylové vernisáže ,bylo jakýmsi poděkováním za jeho akce,“ zdůvodnil uspořádání výstavy Petr Moravec z MěKS Vimperk.

Celý článek...
 
Centrum Budulínek
Středa, 02 leden 2008
centrumprorodinu.jpg V sobotu proběhlo v našem MěKS odpolední představení Centra Budulínek.
Celý článek...
 
Divadlo STUDNA
Čtvrtek, 27 prosinec 2007
bylacesta.jpg
Tečku za vimperským adventem udělalo v sobotu večer divadlo Studna svým unikátním zpracováním příběhu o Ježíšově narození. Nekonečný aplaus, který zněl sálem zdejšího kulturního střediska i reakce diváků po představení byly dostatečným argumentem pro to, aby se herci z Hosína do Vimperka opět co nejdříve vrátili.
Celý článek...
 
Vánoce s Mozartem
Neděle, 23 prosinec 2007

mozart.jpg Vánoce s Mozartem se jmenoval čtvrteční koncert, který v rámci letošního adventu uvedlo zdejší kulturní středisko. Během téměř půldruhé hodiny trvajícího programu zazněli nejen nejslavnější Mozartovy árie, ale i vánoční hudba a koledy v podání sopranistky Zuzany Meierové – Genrtové za doprovodu souboru Musica per Quattro.“ Nabídka koncertů pro předvánoční čas je opravdu bohatá a navíc máme i poměrně slušné domácí zázemí díky naší Zušce a je těžko něčím překvapit. Pro tento koncert jsme se rozhodli díky originálním úpravám Mozartových árií a ojedinělé spojení barvy sopránu s dechovým kvartetem,“ zdůvodnil výběr Petr Moravec z pořádajícího MěKS Vimperk

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 298 - 307 z 311