Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Povídání o pytlácích...
Neděle, 24 únor 2008

kadochdenik2.JPG ... PAŠERÁCÍCH A JINÝCH PŘÍBĚZÍCH ZE ŠUMAVY se jmenoval pořad, na který pozvalo Městské kulturní středisko Františka Kadocha. Autora již čtyř povídkových knih a Josefa Černocha, který tyto knihy svými ilustracemi doprovázel.

 

Proběhlo v neděli 24.února 2008 od 15.00 v sále MěKS Vimperk.

 

4.JPG 3.JPG

kadochkuryr.JPG

Celý článek...
 
Cesta za penězi vede přes žádost
Středa, 06 únor 2008
spolky.jpg Ministerstvo kultury, krajský úřad, nadace, fondy či komise. Tam všude leží peníze, které je možno získat na kulturní aktivity, ale pro začátečníka je někdy velice složité se ve spleti formulářů a informací často psaných úřednickou hantýrkou vyznat.
Většinou jde o to vyplnit první žádost a člověk se do toho dostane. Na druhou stranu chvilku trvá, než zjistíte na co který vyhlašovatel příspěvku slyší. Složitější je to i v případě, kdy žádost vyplňujete ne na klasický papírový formulář, ale do speciálního počítačového formuláře v podobě programu. K tomu je nutné sledovat, kdo kdy který grant vypíše, protože doba od vyhlášení do odevzdání se často pohybuje pouze kolem jednoho měsíce, nastínila problematiku žádostí o různé dotační tituly Marcela Becková z vimperského kulturního střediska. Právě tady již několik let pomáhají spolkům a malým organizátorům kultury jak s vyplněním žádostí, tak se sledováním různých grantových aktivit. Pro nás je činnost spolků i akce neoficiální kultury velice důležitá a proto se snažíme ji takto podporovat. A objeví-li se dobrý nápad, který by spolky sami nezvládly ujmeme se i role spolupořadatele, vysvětlila důvody, proč se kulturní středisko snaží v tomto ohledu vycházet spolkům vstříc Marcela Becková.
Tuto pomoc nabízí kulturní středisko bezplatně a vše zvládá v rámci své činnosti, bez požadavku na další pracovníky. Pro nás je to často utina a stejně sledujeme, kde se co děje. Navíc se tato podpora týká jen spolků či jednotlivců, kteří se chtějí pokusit kulturní život ve Vimperku obohatit. Velké organizace se musí obrátit na některou z agentur, uzavřela povídání Marcela Becková.
 
Toulky starou Šumavou
Pondělí, 04 únor 2008
volary.jpg Pouť na Třístoličníku, první vlak na želnavském nádraží nebo čerstvě vytrhané koleje v Novém Údolí. Tři z téměř dvou stovek snímků, které ve čtvrtek v podvečer proběhly na promítacím plátně v zasedací místnosti volarské radnice. Již potřetí zde totiž vimperské kulturní středisko v rámci kulturní spolupráce obou měst připravilo pořad Toulky starou Šumavou. "I když tyto pořady proběhly před časem ve Vimperku, ty Volarské jsou připravovány specielně pro tyto projekce a skladba snímků i doprovodný text jsou naprosto odlišné a dokonce jsme zařadili i záběry, které zatím nikde nebyly promítány," uvedl před projekcí Petr Moravec z vimperského MěKS, které více než stovce návštěvníků snímky ve Volarech promítlo.

"Náš region je natolik malý a provázaný, že spolupráce měst i obcí je naprosto nutná a to i v kultuře. Na nějaké soupeření nebo trumfování kdo udělá lepší akci není prostor a jen by to všem uškodilo. V tom se s Vimperkem naprosto shodneme a jsem rád, že naše kulturní spolupráce bezvadně funguje," zdůvodnil přítomnost vimperské kultury ve Volarech místní radní Roman Kozák. Reakce Petra Moravce byla naprosto shodná, jen dodal, že společně mohou utvořit ucelenější nabídku, která do regionu přitáhne více návštěvníků a v konečném výsledku z toho budou mít užitek všichni. "Nejsme jen Volary či Vimperk, ale hlavně Šumava," uzavřel povídání Petr Moravec.
 
Anketa MěKS
Čtvrtek, 31 leden 2008
Dobrý den, milý čtenáři. Stával jsi kdysi v davu dychtícím po filmu tak, že se nezdráhal vyvalit dveře tehdejšího vimperského biografu? Co by se podle tebe muselo stát, aby ses ocitl v takové situaci dnes? Stát frontu na zážitek?

Papírové anketní lístky budou k dispozici v MěKS Vimperk. Pokud máte zájem, vyplňte anketní lístek a vhoďte jej do schránky Městského kulturního střediska, nebo odpověz e-mailem na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny případně nejpohodlněji přímo vyplňte tento náš elektronický formulář.

PRVNÍ OTÁZKY PRO ČTENÁŘE:

  1. Nejsilnější kniha, film a hudba v poslední době: (slzy, smích a tak)
  2. Kam chodíte na vycházky?
  3. Nejzajímavější kulturní akce roku 2007 mimo Vimperk, kterou jste navštívil:
  4. Kde se cítíte nejlépe?
  5. Zpíváte? Kdy, kde, s kým?
  6. Tancujete? Kdy, kde, s kým?
CHCETE SE TAKÉ ZEPTAT, NEBO NĚCO POZNAMENAT? RAČTE!
Celý článek...
 
Pravidla lži
Pondělí, 04 únor 2008
beseda.jpg Film spojený s besedou čekal ve čtvrtek na studenty vimperského gymnázia ve zdejším kulturním středisku. Spolu s vysvědčením se jim tak díky filmu "Pravidla lži" a následném povídání s klienty terapeutické komunity v Němčicích naskytla možnost podívat se do světa drogově závislých.
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 298 - 307 z 317