Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Keltský slunovrat na Vodníku

21. 6. 2014, od 15.00 do 22.00 hodin slunovrat.jpg

Již v 6. století před Kristem se Keltové procházeli po Šumavě.
Vyzkoušejte si jak vypadal jejich život.
Projděte keltskou stezku a staňte se keltským válečníkem.
Za svitu měsíce a plamenů pochodní uctěte bohy, aby k Vám byli nakloněni.

 
FULLMOON MEETING 2014 ve Vimperku
Multižánrový festival Fullmoon Meeting, který měl proběhnout tento víkend na Vodníku ve ve Vimperku je s ohledem na nepřízeň počasí zrušen, respektive přesunut na pozdější termín.
 
FULLMOON MEETING 2014 ve Vimperku

Sunshine cabaret ve spolupráci z Měks Vimperk představuje již 4.ročník multižánrového festivalu živé kultury pod širým nebem - “FULLMOON Meeting 2014”.

Tento putovní festival proběhne na dvou scénách od 16. do 18.května 2014 v magickém údolí u výletní restaurace VODNÍK. Opět se můžete těšit na dávku reggae´n´dub... nově přibylo i trochu toho ska, ale i soulu, funku a triphopu. Uvidíte live tagtool vjing, divadla, kino i light design objekty, nebo sítotiskovou dílnu…

Letošní programová skladba nabídne i dva zahraničí hosty, německé The Four Seasons of Roots a již tradiční host U Cee (DE) & Admirál Kolíbal …

Z českých luhů a hájů stoji za zmíňku TRIBE TOWN a ska-reggae kapela The Spankers, či Chamber Worchester… Naprosto ojedinělou live tagtool show přivezou vizuální kouzelníci Frances & Dima z Atliéru Libušín.

Organizačně festival navazuje na schéma předchozích ročníků. Je otevřený performerům, kteří mají možnost spoluvytvářet hlavní program. Program bude probíhat na dvou zastřešených scénách. Na místě je dostatek místa pro stanování a restaurace s občerstvením po celý víkend. Na festivalu bude i vegefood a čajovna.

Kompletní program: FULLMOON MEETING 2014

U Cee (DE) & Admirál Kolíbal
The Spankers
Tribe Town
Chamber Worchestra
The Four Seasons of Roots (DE)
Zea Luxurians
Dj Gasta
Cemetery Funk & DX Tech 909
RaggaGangSTA
The Copfs
Atelier Libušín
Divadlo - A Basta & DeKA

a další…..

INFO: www.suncab.org

 
ČERVEN PATŘÍ DĚTEM

Společný projek Města Vimperk, MěkS Vimperk, NP Šumava, Dětského centra Šumavous, DDM Vimperk, Výletní restaurace Vodník.


1. 6. 2014, po celý den, park u Volyňky Pouť

VIMPERSKÁ POUŤ

Kolotoče, houpačky, cukrová vata. A prostě vše co k pořádné pouti patří.


7. 6. 2014, od 15.00 hodin do půlnoci Strašení na hradě

STRAŠENÍ NA HRADĚ

Netradiční prohlídka hradu, zámku a muzea je součástí národního festivalu muzejních nocí v České republice. Malé i velké návštěvníky čeká řada překvapení a všichni si budou moci vyzkoušet svojí odvahu. Součástí akce bude i vernisáž výstavy „Na mučidlech“, věnovaná dějinám tortury v našich zemích.


14. 6. 2014, od 15:00 do 18:00 hodin, Dětské centrum Šumavous (U Sloupů) Pohádkový les

POHÁDKOVÝ LES

Již 5. ročník dětského zábavného odpoledne se spoustou kouzelných postav, které si pro vás připravily mnoho zajímavých úkolů. Na akci bude vypraven autobus na trase: autobusové nádraží, Sušická, U sloupu. Odjezd 15.30, zpět v 18.00 hodin.


21. 6. 2014, od 15.00 do 22.00 hodin Slunovrat

KELTSKÝ SLUNOVRAT NA VODNÍKU

Již v 6. století před Kristem se Keltové procházeli po Šumavě. Vyzkoušejte si jak vypadal jejich život. Projděte keltskou stezku a staňte se keltským válečníkem. Za svitu měsíce a plamenů pochodní uctěte bohy, aby k Vám byli nakloněni.


23. - 24. 6. 2014 sál MěKS Vimperk Divadelní sešlost

DIVADELNÍ SEŠLOST

Děti dětem, aneb každoroční přehlídka dětských divadelních souborů. Podrobný program na www.meks-vimperk.com


29. 6. 2014, 15.30 hodin, Arkády

VIMPERSKÝ KAŠPÁREK

K prázdninovému Vimperku jež neodmyslitelně patří nedělní loutková pohádka na zámku. Tak tomu bude i letos, s malým překvapením navíc. A čím začneme tentokrát, Divadlem Mimotaurus a jeho novou pohádkjou Zajíček a velká mrkvová záhada.

 
Třicet dní pro neziskový sektor

Úterý 1. dubna 2014: Třicet dní pro neziskový sektor - projekt představující organizace zaměřené na péči o seniory a zdravotně postižené - opanoval v úterý 1. dubna Městské kulturní středisko ve Vimperku. Slavnostní vernisáž spojenou s doprovodným programem doplnila výstava výrobků hned několika organizací a sdružení. Během celého měsíce se již tradičně představují zmíněné instituce prostřednictvím panelů v předsálí MěKS.

Velký úspěch a dlouhotrvající potlesk si vysloužila pohádka o Červené Karkulce v podání dramatického a pěveckého kroužku Sociální pohody, o. p. s., Javorník z dílny známého autorského dua Svěrák – Uhlíř. Neméně úspěšné bylo vystoupení klientů Centra Stroom z Dubu či žáků Praktické školy ve Vimperku.

 Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 90 z 328