Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Toulky starou Šumavou
volary.jpg Pouť na Třístoličníku, první vlak na želnavském nádraží nebo čerstvě vytrhané koleje v Novém Údolí. Tři z téměř dvou stovek snímků, které ve čtvrtek v podvečer proběhly na promítacím plátně v zasedací místnosti volarské radnice. Již potřetí zde totiž vimperské kulturní středisko v rámci kulturní spolupráce obou měst připravilo pořad Toulky starou Šumavou. "I když tyto pořady proběhly před časem ve Vimperku, ty Volarské jsou připravovány specielně pro tyto projekce a skladba snímků i doprovodný text jsou naprosto odlišné a dokonce jsme zařadili i záběry, které zatím nikde nebyly promítány," uvedl před projekcí Petr Moravec z vimperského MěKS, které více než stovce návštěvníků snímky ve Volarech promítlo.

"Náš region je natolik malý a provázaný, že spolupráce měst i obcí je naprosto nutná a to i v kultuře. Na nějaké soupeření nebo trumfování kdo udělá lepší akci není prostor a jen by to všem uškodilo. V tom se s Vimperkem naprosto shodneme a jsem rád, že naše kulturní spolupráce bezvadně funguje," zdůvodnil přítomnost vimperské kultury ve Volarech místní radní Roman Kozák. Reakce Petra Moravce byla naprosto shodná, jen dodal, že společně mohou utvořit ucelenější nabídku, která do regionu přitáhne více návštěvníků a v konečném výsledku z toho budou mít užitek všichni. "Nejsme jen Volary či Vimperk, ale hlavně Šumava," uzavřel povídání Petr Moravec.
 
Anketa MěKS
Dobrý den, milý čtenáři. Stával jsi kdysi v davu dychtícím po filmu tak, že se nezdráhal vyvalit dveře tehdejšího vimperského biografu? Co by se podle tebe muselo stát, aby ses ocitl v takové situaci dnes? Stát frontu na zážitek?

Papírové anketní lístky budou k dispozici v MěKS Vimperk. Pokud máte zájem, vyplňte anketní lístek a vhoďte jej do schránky Městského kulturního střediska, nebo odpověz e-mailem na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny případně nejpohodlněji přímo vyplňte tento náš elektronický formulář.

PRVNÍ OTÁZKY PRO ČTENÁŘE:

  1. Nejsilnější kniha, film a hudba v poslední době: (slzy, smích a tak)
  2. Kam chodíte na vycházky?
  3. Nejzajímavější kulturní akce roku 2007 mimo Vimperk, kterou jste navštívil:
  4. Kde se cítíte nejlépe?
  5. Zpíváte? Kdy, kde, s kým?
  6. Tancujete? Kdy, kde, s kým?
CHCETE SE TAKÉ ZEPTAT, NEBO NĚCO POZNAMENAT? RAČTE!
Celý článek...
 
Pravidla lži
beseda.jpg Film spojený s besedou čekal ve čtvrtek na studenty vimperského gymnázia ve zdejším kulturním středisku. Spolu s vysvědčením se jim tak díky filmu "Pravidla lži" a následném povídání s klienty terapeutické komunity v Němčicích naskytla možnost podívat se do světa drogově závislých.
 
Ohlédnutí do historie
hajnik.jpg Ani téměř tříhodinový pořad s více než dvěma stovkami starých fotografií Vimperka doplněných velice fundovaným komentářem Romana Hajníka nestačil pojmout vše, co se autorovi nashromáždilo v šuplíku při psaní knihy. Podle zájmu početného publika, které ve čtvrtek obsadilo ve vimperském kině všechna volná sedadla, lze očekávat, že ani příští díl, který je nahlášen na 28. února nebude poslední procházkou historií města či regionu.
 
Prodej vstupenek na divadelní hru V.Havla "Mlýny"
Vylákat na Šumavu pražské divadlo Sklep se povedlo vimperskému kulturnímu středisku a tak od prvního únorového dne prodává vstupenky na divadelní hru Václava Havla Mlýny. Podařilo se nám vyřešit všechny technické problémy spojené se scénou včetně přání aby termín nebyl v zimě. Takže jsme hru zařadili na 7. dubna, potvrdil informace o uvedení Mlýnů programový vedoucí MěKS Vimperk Petr Moravec.

Hra, která je mimochodem prvním a dodnes zároveň i posledním celistvým dramatickým kusem a současně i nejdéle uváděným představením souboru by neměla být jediným divadelním zpestřením letošního jara. Koncem března totiž do Vimperka přijede Vladimír Hron, v květnu pak Jaroslav Dušek s Divadlem Vizita.

Snažili jsme se zařadit do programu věci, které ve Vimperku ještě nebyly, ale i taková představení, jenž měla úspěch a lidé se stále na ně ptají. Bohužel bolestí Vimperka je neexistence dobré divadelní scény a na některá velice zajímavá dílka prostě z technických důvodů nedosáhneme. Proto jsme rádi, že v případě divadla Sklep nám to vyšlo prozradil technické omezení vimperského divadelnictví Petr Moravec.

Nezapomenutelná armádní stylizace, jedinečné skeče i výkony jednotlivých aktérů udělaly totiž z Mlýnů představení, které se každý den jen tak nevidí a na atraktivitě mu neubralo ani televizní zpracování. O tom se ve Vimperku 7. dubna můžete za 250 korun přesvědčit sami.
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Následující > Konec >>

Výsledky 311 - 320 z 328