Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Jak sehnat téměř tři sta tisíc ?
foto_prodej.JPG Jak sehnat téměř tři sta tisíc řeší vimperské kulturní středisko. To se totiž rozhodlo výrazně omezit pronájmy svých prostor prodejcům různého zboží a tím se dobrovolně připraví o významnou část svého rozpočtu. „V loňském roce jsme takto získali 274 tisíc korun. V letošním rozpočtu jsme počítali se sumou o padesát tisíc nižší, ale nakonec předpokládáme, že vybereme ještě mnohem méně,“ prozradila účetní vimperského kulturního střediska Marcela Becková. Důvodem je mnohem větší obsazenost kulturního střediska , ať již pořady nebo spolkovými akcemi a zkouškami různých kulturních subjektů. A na prodejce pak nezbývá místo. „Například v březnu zde bylo téměř čtyřicet různých akcí a je pochopitelné, že tyto akce mají přednost. I když nutno říci, že zdejší prodejní akce byly velice hojně navštěvované a denně sem přišlo několik set lidí,“ doplnila detaily, které vedly ke změně postoje kulturního střediska Marcela Becková. Tento krok zřejmě přivítají místní obchodníci, kteří se na lacinou konkurenci dívali poměrně nevraživě a v minulosti byla trnem v oku i některým radním. „Je pravda, že jsme za to byli před lety kritizováni, nicméně hlavní slovo u radních měla suma, kterou si tak kulturák sám vydělal. Nyní jsme k omezení prodeje nuceni ze zcela jiných důvodů,“ pokračovala Marcela Becková. O tom, jak výpadek nahradit má kulturní středisko poměrně jasno a rozhodně nebude žádat o navýšení svého rozpočtu. „První na řadě jsou granty a sponzoři. Pokoušíme se také nově vydělat na reklamě a v záloze máme i nějaké finanční rezervy. Nijak se to nedotkne ani městského rozpočtu ani vstupného či kvality a počtu kulturních pořadů,“ potvrdila v závěru Marcela Becková s tím, že v budoucnu by prodejní akce z vimperského kulturáku měli zmizet úplně.
 
Koncert pěveckých sborů (29.3.2008)

sbory.JPG Čtveřice pěveckých sborů si dala v sobotu dostaveníčko ve vimperském kulturním středisku, aby utvořilo rámec setkání dnes již zaniklého domácí sboru Zvoneček. „Dětský pěvecký sbor Zvoneček zanikl někdy před pěti lety, kdy se jeho vedoucí Petra Cudráková, dnes tedy Petra Cortio Aragones provdala do zahraničí. Z její iniciativy se tedy v sobotu sejdou a zazpívají nejenom členové Zvonečku, ale i další tři soubory,“ přiblížil sobotní sborové setkání ředitel ZUŠ Vimperk Pavel Vališ.

Podium vimperského sálu však nebude patřit jenom vzpomínkám, ale mimo dospělého lounského pěveckého sboru Kvítek se na něm vystřídají i další dva domácí sbory. „Pěvecký sbor Canto, který působí při vimperském gymnáziu je ve Vimperku i mimo něj poměrně dobře známý. Méně známý je další z vimperských dětských sborů, pracující při naší škole, který vznikl před dvěma roky a v podstatě sbírá zkušenosti. Navíc jde o sbor velice mladý a věkový průměr jeho členů je kolem deseti let,“ popsal zbývající vimperské protagonisty koncertu ředitel vimperské ZUŠky Pavel Vališ. Koncert začíná ve tři odpoledne a vstupné je dobrovolné.

 
Koncert učitelů ZUŠ (31.3.2008)

ucitele_zus.jpg Přestože jde o čistě domácí záležitost, díky vysoké úrovni se koncert učitelů Základní umělecké školy těší vysoké přízni posluchačů. Ten letošní se ve vimperském kulturním středisku uskuteční v pondělí 31. března a vedle patnáctky vimperských kantorů se zde představí i dva stašští. „ V rámci koncertu se představí skladby od baroka po současnost a i složení nástrojů bude velice pestré, ostatně jako již v předchozím roce. Letos se navíc na podiu objeví i elektrická kytara a bicí,“ pozvala na pondělní koncert Marcela Becková z MěKS Vimperk. Zároveň prozradila, že v rámci koncertu vystoupí klarinetista Jan Kopf, který přednese Tři kusy pro sólový klarinet od dosud žijícího slavného vimperského rodáka Jiřího Temla. Koncert učitelů ZUŠ bude mít i baletní vložku v podobě moderního tance Jany Svobodové. Tradiční koncert učitelů ZUŠ Vimperk a Stachy začíná v 18 hodin a vstupné je dobrovolné.

 
Školáci vyzkoušeli, jak se tančí v Kongu

kuryr.JPG Jak pozdravit hned v několika středoafrických jazycích, jak to vypadá v pravé africké škole, která trvá pouze šest let a co dělá náčelník, když chce svolat kmen a k tomu pár zeměpisných informací.

To se dozvěděli návštěvníci trojice koncertů afrického souboru Les Grands Tam-Tam D´Afrique, který v úterý dopoledne přijel do vimperského kulturního střediska.

„Nebyl to obyčejný koncert, ale během více než hodinového vystoupení si kluci a holky oblékli africký oblek a vyzkoušeli si, jak tančí jejich vrstevníci v černém Kongu. Navíc hudba byla velice chytlavá a všichni reagovali spontánně hned od začátku. Myslím, že to byla ideální a navíc velice příjemná příležitost seznámit se s Afrikou, a to nejenom pomocí hudby a tance, ale i osobním setkáním s lidmi, kteří mohou oba tak rozdílené světy porovnat na základě vlastních zkušeností.“ popsal koncert Petr Moravec z vimperského kulturního střediska, kde se africké show uskutečnilo.
Celý článek...
 
Neobyčejný koncert v neobyčejný den
Tak by se dalo nazvat vystoupení Jana Spáleného s Amatérským sdružením profesionálních umělců, které se uskutečnilo v pátek 29. února ve vimperském kulturním středisku.
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 Následující > Konec >>

Výsledky 311 - 320 z 335