Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
TŘIKRÁT ŠKOLY V MěKS

lid.jpg Na hodinu zpěvu se ve středu do kulturního střediska přestěhovalo více než tři sta dětí ze základních škol vimperska, aby se něco dozvěděly o lidových či zlidovělých písničkách a společně si je zazpívaly. Školám bude zdejší sál patřit i ve čtvrtek, kdy přijede autor filmu Na vlastní nebezpečí Josef Urban s pořady Jak se dělá film a Kde se valí kameny a koneckonců i v pátek společně s Tanečním centrem pražské konzervatoře.

 
13. výstava děl studentů

Třista padesát šest exponátů má třináctá výstava děl studentů vimperského gymnázia a střední odborné školy ekonomické, kterou v pondělí v přísálí MěKS Vimperk zahájila ředitelka školy Hana Prokopová. Výstava je k shlédnutí do 6. července, kdy ji vystřídají exponáty tentokrát vytvořené žáky zdejší ZUŠ.

(Zdroj Prachatický deník)

vystavaoag.jpg vystavaoag1.jpg vystavaoag2.jpg

 
HRON - Abeceda hvězd (27.3.2008)

hron.jpg Pavel Horňák, Petr i Dalibor Jandové, Hana Zagorová ale například i Luděk Sobota či Felix Holman. Ti všichni se ve čtvrtek večer objevili v podání Vladimíra Hrona ve vimperském kulturním středisku v pořadu plném smíchu a písniček s názvem Abeceda hvězd 2.

 
Jak sehnat téměř tři sta tisíc ?
foto_prodej.JPG Jak sehnat téměř tři sta tisíc řeší vimperské kulturní středisko. To se totiž rozhodlo výrazně omezit pronájmy svých prostor prodejcům různého zboží a tím se dobrovolně připraví o významnou část svého rozpočtu. „V loňském roce jsme takto získali 274 tisíc korun. V letošním rozpočtu jsme počítali se sumou o padesát tisíc nižší, ale nakonec předpokládáme, že vybereme ještě mnohem méně,“ prozradila účetní vimperského kulturního střediska Marcela Becková. Důvodem je mnohem větší obsazenost kulturního střediska , ať již pořady nebo spolkovými akcemi a zkouškami různých kulturních subjektů. A na prodejce pak nezbývá místo. „Například v březnu zde bylo téměř čtyřicet různých akcí a je pochopitelné, že tyto akce mají přednost. I když nutno říci, že zdejší prodejní akce byly velice hojně navštěvované a denně sem přišlo několik set lidí,“ doplnila detaily, které vedly ke změně postoje kulturního střediska Marcela Becková. Tento krok zřejmě přivítají místní obchodníci, kteří se na lacinou konkurenci dívali poměrně nevraživě a v minulosti byla trnem v oku i některým radním. „Je pravda, že jsme za to byli před lety kritizováni, nicméně hlavní slovo u radních měla suma, kterou si tak kulturák sám vydělal. Nyní jsme k omezení prodeje nuceni ze zcela jiných důvodů,“ pokračovala Marcela Becková. O tom, jak výpadek nahradit má kulturní středisko poměrně jasno a rozhodně nebude žádat o navýšení svého rozpočtu. „První na řadě jsou granty a sponzoři. Pokoušíme se také nově vydělat na reklamě a v záloze máme i nějaké finanční rezervy. Nijak se to nedotkne ani městského rozpočtu ani vstupného či kvality a počtu kulturních pořadů,“ potvrdila v závěru Marcela Becková s tím, že v budoucnu by prodejní akce z vimperského kulturáku měli zmizet úplně.
 
Koncert pěveckých sborů (29.3.2008)

sbory.JPG Čtveřice pěveckých sborů si dala v sobotu dostaveníčko ve vimperském kulturním středisku, aby utvořilo rámec setkání dnes již zaniklého domácí sboru Zvoneček. „Dětský pěvecký sbor Zvoneček zanikl někdy před pěti lety, kdy se jeho vedoucí Petra Cudráková, dnes tedy Petra Cortio Aragones provdala do zahraničí. Z její iniciativy se tedy v sobotu sejdou a zazpívají nejenom členové Zvonečku, ale i další tři soubory,“ přiblížil sobotní sborové setkání ředitel ZUŠ Vimperk Pavel Vališ.

Podium vimperského sálu však nebude patřit jenom vzpomínkám, ale mimo dospělého lounského pěveckého sboru Kvítek se na něm vystřídají i další dva domácí sbory. „Pěvecký sbor Canto, který působí při vimperském gymnáziu je ve Vimperku i mimo něj poměrně dobře známý. Méně známý je další z vimperských dětských sborů, pracující při naší škole, který vznikl před dvěma roky a v podstatě sbírá zkušenosti. Navíc jde o sbor velice mladý a věkový průměr jeho členů je kolem deseti let,“ popsal zbývající vimperské protagonisty koncertu ředitel vimperské ZUŠky Pavel Vališ. Koncert začíná ve tři odpoledne a vstupné je dobrovolné.

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Následující > Konec >>

Výsledky 301 - 310 z 328