Městské kulturní středisko Vimperk

Křišťálové slzy
13. 12. 2018, 19:00, MěKS

divadelní představení

 

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Don Quijote zavítal pod Boubín
 
Zvonkový průvod uvedl rozsvícení vánočního stromu

1. prosince 2012 Od Základní školy TGM na náměstí prošel v sobotu 1. prosince městem Zvonkový průvod. Vimperk se jím zařadil na "startovní listinu" dvou desítek předvánočních cinkajících průvodů v jižních Čechách pod křídly Pohádkového království Zdeňka Trošky. Následovala slavnost rozsvícení vánočního stromu, jejímž hostem byl zkušený vimperský zvoník Hubert Faber. Strom se rozzářil ve chvíli, když se ve vimperské campanille rozezněl pod jeho rukama historický půltunový zvon Maria Hilfe - Pomocnice. Takřka pod vánočním stromem mohli lidé přispívat do sbírky Zvon pro Vimperk. Odměnou jim byl stylový hrneček s horkým nápojem. A ten se v mrazivém, ale působivém podvečeru také hodil...

Foto: Luboš Drenčeni, Text: Zdeněk Přibyl - www.prachatickonews.cz

 
Taneční tak trochu jinak
 
Vimperští senioři hodnotili na výroční schůzi

Vimperští senioři schůzovali. V neděli 25. listopadu se totiž bezmála stovka členů zdejšího senior klubu sešla v sále městského kulturního střediska na výroční schůzi, kde si vyslechli hned několik zpráv popisujících činnost klubu či zdravici starosty. Právě radnice totiž činnost klubu zaštiťuje a finančně se podílí na jeho práci. Oficiální část se vešla do přibližně hodinky a pak se až do večera tancovalo za přispění skupiny Fernet, kterou do sálu pozvalo kulturní středisko.

Převzato: www.prachatickonews.cz

 
Vimperský fotoklub vystavuje U šaška Šumavu

V galerii U šaška v předsálí Městského kulturního střediska ve Vimperku je od pondělí 5. listopadu přístupná veřejnosti nová výstava. Připravili ji členové vimperského fotoklubu a nese název Šumava 2012.

Vimperský fotoklub letos vykročil do druhé desítky svého působení. "Naše členská základna se postupně trochu mění, ale jedno zůstává - my, co jsme zůstali věrní, stále naplňujeme tradici každoročních pravidelných výstav. Šumava je pro nás nevyčerpatelným zdrojem inspirace a na vystavených snímcích můžete posoudit, jak každý z nás individuálně uchopil toto společné téma," uvedl při zahájení výstavy člen fotoklubu Jan Tláskal a dodal: "Byli bychom rádi, aby vám výsledky našeho snažení přinesly aspoň trochu radosti a daly třeba jen na chvilku zapomenout na strasti každodenního života. A především důkladně přiblížily krásný kout naší vlasti, v němž je nám přáno žít."

Text a foto: Zdeněk Přibyl

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 101 - 110 z 327