Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Vimperk sobota 15. prosince 2012 - Divadelní spolky Bouček a Damián

skupina historického šermu Artego, školáčci z mateřinky i základky, tři soukromé firmy, dvě obecní a kabelová televize navrh. To je součet subjektů, které se pod režií kulturního střediska společně sešli nad realizací živého betlému, který je každoročně ozdobou adventu ve Vimperku. Stejně jako v předchozích letech nechyběly profesionálně provedené kostýmy a skvěle zvládnutý příběh a to i přesto, že námraza a předchozí déšť nedovolili pořadatelům spustit všechny původně plánované efekty. Vzhledem k tomu, že poslední adventní neděle spadá do vánočních prázdnin, uskutečnil se živý betlém, stejně jako v nedělní vánoční koncert dechového orchestru ZUŠ o týden dříve než v předchozích letech a tečku za letošním adventem tak učiní vánoční akademie ZŠ Smetanova ve čtvrtek v sále kulturního střediska.

 
Don Quijote zavítal pod Boubín
 
Zvonkový průvod uvedl rozsvícení vánočního stromu

1. prosince 2012 Od Základní školy TGM na náměstí prošel v sobotu 1. prosince městem Zvonkový průvod. Vimperk se jím zařadil na "startovní listinu" dvou desítek předvánočních cinkajících průvodů v jižních Čechách pod křídly Pohádkového království Zdeňka Trošky. Následovala slavnost rozsvícení vánočního stromu, jejímž hostem byl zkušený vimperský zvoník Hubert Faber. Strom se rozzářil ve chvíli, když se ve vimperské campanille rozezněl pod jeho rukama historický půltunový zvon Maria Hilfe - Pomocnice. Takřka pod vánočním stromem mohli lidé přispívat do sbírky Zvon pro Vimperk. Odměnou jim byl stylový hrneček s horkým nápojem. A ten se v mrazivém, ale působivém podvečeru také hodil...

Foto: Luboš Drenčeni, Text: Zdeněk Přibyl - www.prachatickonews.cz

 
Taneční tak trochu jinak
 
Vimperští senioři hodnotili na výroční schůzi

Vimperští senioři schůzovali. V neděli 25. listopadu se totiž bezmála stovka členů zdejšího senior klubu sešla v sále městského kulturního střediska na výroční schůzi, kde si vyslechli hned několik zpráv popisujících činnost klubu či zdravici starosty. Právě radnice totiž činnost klubu zaštiťuje a finančně se podílí na jeho práci. Oficiální část se vešla do přibližně hodinky a pak se až do večera tancovalo za přispění skupiny Fernet, kterou do sálu pozvalo kulturní středisko.

Převzato: www.prachatickonews.cz

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 101 - 110 z 328