Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod
Léto pod boubínem

reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
SEDMÁ KNIHA POVÍDEK FRANTIŠKA KADOCHA | Tisk |

Ukradený paš a jiné povídky, v pořadí již sedmá kniha vimperského spisovatele Františka Kadocha se ve středu vydala na svoji pouť za čtenáři. Ti v ní mohli poprvé zalistovat v Městské knihovně ve Vimperku, kde byla nejen představena veřejnosti, ale ihned zařazena do zdejší knižní nabídky. „Jsou zde zachyceny osudy obyčejných lidí, jejich zápasy se společností, se zlem i nenávistí, závistí či nespravedlností,“ představuje čtenářům Prachatického deníku knihu sám autor František Kadoch s tím, že je zde celkem jedenadvacet příběhů jak pašeráckých, tak například sociálně historických. Dvakrát se setkáme a inspektorem Libíčkem, který již jako důchodce řeší záhadné případy. Hned několikrát se vrátíme do dramatické doby po roce 1945, do časů politické zvůle, avšak je zde i jedna historka poměrně humorně laděná.

V drtivé většině jsou uvedené příběhy vystavěny na pozadí skutečných událostí. „Paměť sice s věkem slábne, ale přesto mám to štěstí, že si pamatuji to velké množství historek, které mi vyprávěli známí a kamarádi. A tak přestože hlavní aktéři mnohdy již nežijí, jejich životní osudy a z nich pramenící poučení zůstává,“ prozradil František Kadoch.

Stejně jako předchozí knihy i tuto doprovodil ilustracemi někdejší vimperský učitel Josef Černoch a vydalo ji taktéž domácí nakladatelství Papyrus.

František Kadoch František Kadoch František Kadoch František Kadoch František Kadoch František Kadoch