Městské kulturní středisko Vimperk

ŽÁDNÉ KVÁKÁNÍ


neděle 25. 04. 2019, 17:00

sál MěKS Vimperk

 Úvod arrow Programy arrow Kino ŠUMAVA
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Program Kino ŠUMAVA | Tisk |

DUBEN 2019


úterý 2. 4. 2019, 20:00
Ivan
https://www.csfd.cz/film/576083-ivan/prehled/

Drama / Thriller, Slovinsko, 2017, 97 min
Režie: Janez Burger
Scénář: Janez Burger, Srđan Koljević, Melina Pota Koljević, Aleš Čar
Kamera: Marko Brdar
Hudba: Damir Avdić
Hrají: Maruša Majer, Matjaž Tribušon, Nataša Barbara Gračner, Branko Šturbej, Leon Lučev, Polona Juh, Mojca Funkl, Mateja Pucko, Vladimir Vlaskalic, Silva Čušin, Damjana Černe, Pavle Ravnohrib, Ana Facchini, Marjuta Slamič, Uroš Fürst, Zvonimir Jurić, Peter Musevski, Matteo Oleotto

Poté, co mladá Mara porodí syna Ivana, začne její nejhorší noční můra. Ivanův otec – vlivný podnikatel je obviněn z ekonomických zločinů a je na útěku před policií i před svými partnery. Tajně se spojí s Marou a přesvědčí ji, aby spolu všichni tři utekli do Itálie. Jeho partneři jej ale nehodlají nechat naživu, protože by mohl dokázat svou nevinu. Když je na čerpací stanici dostihnou, mají uprchlíci jedinou možnost, jak se zachránit – musí nechat Ivana v autě a utéct. Mara je postavena před kruté rozhodnutí – má kvůli muži, kterého miluje, opustit své dítě?

 


úterý 9. 4. 2019, 20:00
Monetovy lekníny – magie vody a světla
https://www.csfd.cz/film/673538-monetovy-lekniny-magie-vody-a-svetla/komentare/

Dokumentární, Itálie, 2018, 90 min
Režie: Giovanni Troilo
Scénář: Giovanni Troilo
Hudba: Remo Anzovino
Hrají: Elisa Lasowski

Fascinující putování po mistrovských dílech Claudea Moneta přináší snímek Monetovy lekníny - magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo a autor bestselleru „Mad Enchantment: Claude Monet and the Painting of the Water Lilies“.
úterý 16. 4. 2019, 20:00
Šťastný Lazzaro
https://www.csfd.cz/film/617498-stastny-lazzaro/prehled/

Drama, Itálie / Švýcarsko / Francie / Německo, 2018, 125 min
Režie: Alice Rohrwacher
Scénář: Alice Rohrwacher
Kamera: Hélène Louvart
Hrají: Adriano Tardiolo, Nicoletta Braschi, Sergi López, Alba Rohrwacher, Tommaso Ragno, Leonardo Nigro, Agnese Graziani, Luca Chikovani

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a upřímný, až se některým lidem zdá hloupý. Žije v odlehlé části Itálie v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se zbytkem světa a bez nároku na mzdu, vzdělání nebo slušné životní podmínky tvrdě pracují pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když skupinu zotročených venkovanů shodou náhod objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili a s vidinou splněných snů se vydávají do města. Zatímco ostatní prožívají tvrdý střet s novou realitou, Lazzaro zůstává i uprostřed moderního světa až dojemně bezelstný a přirozený a působí jako střípek ztracené minulosti. Magický film Alice Rohrwacherové skládá působivou poctu klasické kinematografii, z festivalu v Cannes si odvezl cenu za nejlepší scénář.


úterý 23. 4. 2019, 20:00
Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři

https://www.csfd.cz/film/627611-je-mi-jedno-ze-se-zapiseme-do-dejin-jako-barbari/prehled/

Drama / Komedie, Rumunsko / Česko / Francie / Bulharsko / Německo, 2018, 140 min
Režie: Radu Jude
Scénář: Radu Jude
Kamera: Marius Panduru
Hrají: Ioana Iacob, Alexandru Dabija, Ilinca Manolache, Alex Bogdan, Sofia Nicolaescu, Mihai Niculescu, Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Dana Bunescu

Velmi černá komedie o recyklaci novodobých dějin sleduje přípravy rekonstrukce skutečné události z roku 1941, kdy rumunská armáda na východní frontě spáchala etnický masakr v okupované Oděse. Název filmu je přímým citátem tehdejšího politického představitele. Mladá divadelní režisérka se snaží o věcný přístup a využívá formu tolik oblíbených rekonstrukcí vojenských střetů v podání spolků vojenské historie. Během příprav se však střetává se urputnou snahou historii zlehčit, relativizovat a poupravit.


úterý 30. 4. 2019, 20:00
Manželské etudy: Nová generace
https://www.csfd.cz/film/342868-manzelske-etudy-nova-generace/prehled/

Dokumentární / Životopisný, Česko, 2019, 91 min
Režie: Hana Třeštíková
Kamera: David Cysař

Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.