Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Zvonkový průvod uvedl rozsvícení vánočního stromu | Tisk |
Úterý, 04 prosinec 2012

1. prosince 2012 Od Základní školy TGM na náměstí prošel v sobotu 1. prosince městem Zvonkový průvod. Vimperk se jím zařadil na "startovní listinu" dvou desítek předvánočních cinkajících průvodů v jižních Čechách pod křídly Pohádkového království Zdeňka Trošky. Následovala slavnost rozsvícení vánočního stromu, jejímž hostem byl zkušený vimperský zvoník Hubert Faber. Strom se rozzářil ve chvíli, když se ve vimperské campanille rozezněl pod jeho rukama historický půltunový zvon Maria Hilfe - Pomocnice. Takřka pod vánočním stromem mohli lidé přispívat do sbírky Zvon pro Vimperk. Odměnou jim byl stylový hrneček s horkým nápojem. A ten se v mrazivém, ale působivém podvečeru také hodil...

Foto: Luboš Drenčeni, Text: Zdeněk Přibyl - www.prachatickonews.cz

 
Taneční tak trochu jinak | Tisk |
Úterý, 27 listopad 2012
 
Vimperští senioři hodnotili na výroční schůzi | Tisk |
Pondělí, 26 listopad 2012

Vimperští senioři schůzovali. V neděli 25. listopadu se totiž bezmála stovka členů zdejšího senior klubu sešla v sále městského kulturního střediska na výroční schůzi, kde si vyslechli hned několik zpráv popisujících činnost klubu či zdravici starosty. Právě radnice totiž činnost klubu zaštiťuje a finančně se podílí na jeho práci. Oficiální část se vešla do přibližně hodinky a pak se až do večera tancovalo za přispění skupiny Fernet, kterou do sálu pozvalo kulturní středisko.

Převzato: www.prachatickonews.cz

 
Vimperský fotoklub vystavuje U šaška Šumavu | Tisk |
Úterý, 06 listopad 2012

V galerii U šaška v předsálí Městského kulturního střediska ve Vimperku je od pondělí 5. listopadu přístupná veřejnosti nová výstava. Připravili ji členové vimperského fotoklubu a nese název Šumava 2012.

Vimperský fotoklub letos vykročil do druhé desítky svého působení. "Naše členská základna se postupně trochu mění, ale jedno zůstává - my, co jsme zůstali věrní, stále naplňujeme tradici každoročních pravidelných výstav. Šumava je pro nás nevyčerpatelným zdrojem inspirace a na vystavených snímcích můžete posoudit, jak každý z nás individuálně uchopil toto společné téma," uvedl při zahájení výstavy člen fotoklubu Jan Tláskal a dodal: "Byli bychom rádi, aby vám výsledky našeho snažení přinesly aspoň trochu radosti a daly třeba jen na chvilku zapomenout na strasti každodenního života. A především důkladně přiblížily krásný kout naší vlasti, v němž je nám přáno žít."

Text a foto: Zdeněk Přibyl

 
Taneční škola Tomáše Gaudníka podzim - zima 2012 | Tisk |
Pondělí, 29 říjen 2012

Foto Luboš Drenčeni

Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka Taneční škola Tomáše Gaudníka
 
OBRAZEM: Oslavy 700 let Zlaté stezky zakončil další pochod | Tisk |
Pátek, 12 říjen 2012

Pochodem to začalo, pochodem to končí. Řeč je o letošních oslavách sedmi set let vimperské větve Zlaté stezky. Po úvodním dvojdenním putování v polovině června připravilo na 6. října 2012 MěKS Vimperk zájezd do Bavorska s pochodem po zdejší části stezky. Zdaleka však nešlo pouze jen o chůzi a na programu byly návštěvy muzeí v Röhrnbachu a Freyungu či místa posledního odpočinku "krále Šumavy" Kiliána Nowotneho. Foto M. Pecka

700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky 700 let Zlaté stezky

 
PROGRAMOVOU NABÍDKU NA LETNÍ MĚSÍCE I DALŠÍ INFORMACE O NAŠICH PRÁZDNINOVÝCH AKCÍCH NAJDETE V ODKAZU | Tisk |
Úterý, 19 červen 2012
LÉTO POD BOUBÍNEM 2012
 
Bezpečnost seniorů | Tisk |
Pondělí, 18 červen 2012

První ze dvou přednášek věnovaných bezpečnosti seniorů se uskutečnila v pátek dopoledne v městském kulturním středisku ve Vimperku. Zdejší radnice totiž získala téměř sto tisícovou dotaci, jejíž pomocí by se měla rozšířut informovanost seniorů o nebezpečích, které dnešní svět přináší. Ceký projekt je realizován Městem Vimperk. V rámci přednášek pak přítomní senioři obdrželi mimo jiné i osobní alrm, který lze použít při akutním nebezpečí či nenadálých zdravotních komplikacích.

bezpecnost bezpecnost bezpecnost bezpecnost bezpecnost bezpecnost bezpecnost

 
Koncert ZUŠ Vimperk | Tisk |
Pátek, 08 červen 2012

Koncert ZUŠ byl ve znamení všech 4 vyučovaných oborů - nejprve byla představena absolventka výtvarného oboru Kateřina Železná(viz.foto, černé dlouhé vlasy), která měla v sále některé práce. Dále vystoupily všechny ročníky tanečního oboru (40 žákyň), které se představily v různých choreografiích a v různých druzích tanců. Následoval blok hudebního oboru, kde se představil dětský pěvecký sboreček, soubor zobcových fléten, klavíristé, příčné flétny, klarinet a závěr patřil souboru strunných nástrojů(houslí a kytar)Koncert ZUŠ zakončili svým vystoupením žáci literárně-dramatického oboru, kteří také celým koncertem provázeli. Na koncertě se celkem představilo na 80 žáků školy.

ZUŠ ještě pořádá 14.6. podvečer s jazzovým a tanečním orchestrem, od 18.00 hodin v hotelu Zlatá Hvězda a školní rok zakončí tradičně 29.6. noční koncert na II. nádvoří vimperského zámku dechový orchestr, mažoretky Klapeto, Premiu, SHŠ Berit a jako host V Band ZUŠ Volary, začátek ve 20.30 hodin.

koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert

 
Vimperská divadelní sešlost | Tisk |
Pátek, 08 červen 2012

Po loňské premieře se i letos v závěru školního roku konala ve vimperském kulturním středisku přehlídka dětských divadelních souborů regionu nazvaná Vimperská divadelní sešlost. Tu ve středu zahájil soubor ze ZŠ Čkyně s hrou O Kumburské princezně, čtvrtek patřil dramatickému kroužku Blesk při DDM Vimperk a pohádce Princezny nejsou na vdávání a z DDM Vimperk byl i páteční host, soubor Tornádo, jenž předvedl čerstvě nastudovanou Noc na karlštějně.

divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo divadlo

 
století českého skautingu | Tisk |
Pondělí, 28 květen 2012

Skauti z Vimperska, Volarska a Prachaticka oslavili v sobotu 26. května v Městském kulturním středisku století českého skautingu. Ve dvouhodinovém pořadu se představili pamětníci z let předválečných i pozdějších a pomocí divadelních scének skautky představily různá historická období - zejména ta, která přinesla zákaz či obnovu našeho skautingu. Součástí oslav byla jak výstava, tak projekce fotografií a nechyběl ani raut.

skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting skauting

 
Quadrille - European dance festival | Tisk |
Pátek, 25 květen 2012

V pátek 25. května 2012 se ve Vimperku na dopravním hřišti v parku uskutečnila akce "Quadrille - European dance festival".

Jedná se o mezinárodní projekt, kdy v jeden den, ve stejnou dobu a ve všech městech, která se do toho projektu zapojila, zatančí žáci a studenti škol choreografii čtverylky a stanou se tak účastníky pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů, jako největší synchronní tanec.

Ve Vimperku zatančili žáci a studenti ZŠ TGM, ZŠ Smetanova a Gymnázia a střední odborné školy ekonomické. Celkem se ve Vimperku tance účastnilo šestašedesát párů a zda se podařilo vytvořit rekord ukážou následující hodiny. Děkujeme všem účinkujícím a především pak partnerům této akce, a to Taneční škole Fíla a Svazu učitelů tance České republiky.

Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille Quadrille
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 97 - 128 z 331