Městské kulturní středisko Vimperk

Adventní zpívání
12.12.2019, 18:00

Kostel Navštívení Panny Marie

 

 Úvod arrow Fotogalerie
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Fotogalerie
FULLMOON MEETING 2014 ve Vimperku | Tisk |
Multižánrový festival Fullmoon Meeting, který měl proběhnout tento víkend na Vodníku ve ve Vimperku je s ohledem na nepřízeň počasí zrušen, respektive přesunut na pozdější termín.
 
FULLMOON MEETING 2014 ve Vimperku | Tisk |

Sunshine cabaret ve spolupráci z Měks Vimperk představuje již 4.ročník multižánrového festivalu živé kultury pod širým nebem - “FULLMOON Meeting 2014”.

Tento putovní festival proběhne na dvou scénách od 16. do 18.května 2014 v magickém údolí u výletní restaurace VODNÍK. Opět se můžete těšit na dávku reggae´n´dub... nově přibylo i trochu toho ska, ale i soulu, funku a triphopu. Uvidíte live tagtool vjing, divadla, kino i light design objekty, nebo sítotiskovou dílnu…

Letošní programová skladba nabídne i dva zahraničí hosty, německé The Four Seasons of Roots a již tradiční host U Cee (DE) & Admirál Kolíbal …

Z českých luhů a hájů stoji za zmíňku TRIBE TOWN a ska-reggae kapela The Spankers, či Chamber Worchester… Naprosto ojedinělou live tagtool show přivezou vizuální kouzelníci Frances & Dima z Atliéru Libušín.

Organizačně festival navazuje na schéma předchozích ročníků. Je otevřený performerům, kteří mají možnost spoluvytvářet hlavní program. Program bude probíhat na dvou zastřešených scénách. Na místě je dostatek místa pro stanování a restaurace s občerstvením po celý víkend. Na festivalu bude i vegefood a čajovna.

Kompletní program: FULLMOON MEETING 2014

U Cee (DE) & Admirál Kolíbal
The Spankers
Tribe Town
Chamber Worchestra
The Four Seasons of Roots (DE)
Zea Luxurians
Dj Gasta
Cemetery Funk & DX Tech 909
RaggaGangSTA
The Copfs
Atelier Libušín
Divadlo - A Basta & DeKA

a další…..

INFO: www.suncab.org

 
ČERVEN PATŘÍ DĚTEM | Tisk |

Společný projek Města Vimperk, MěkS Vimperk, NP Šumava, Dětského centra Šumavous, DDM Vimperk, Výletní restaurace Vodník.


1. 6. 2014, po celý den, park u Volyňky Pouť

VIMPERSKÁ POUŤ

Kolotoče, houpačky, cukrová vata. A prostě vše co k pořádné pouti patří.


7. 6. 2014, od 15.00 hodin do půlnoci Strašení na hradě

STRAŠENÍ NA HRADĚ

Netradiční prohlídka hradu, zámku a muzea je součástí národního festivalu muzejních nocí v České republice. Malé i velké návštěvníky čeká řada překvapení a všichni si budou moci vyzkoušet svojí odvahu. Součástí akce bude i vernisáž výstavy „Na mučidlech“, věnovaná dějinám tortury v našich zemích.


14. 6. 2014, od 15:00 do 18:00 hodin, Dětské centrum Šumavous (U Sloupů) Pohádkový les

POHÁDKOVÝ LES

Již 5. ročník dětského zábavného odpoledne se spoustou kouzelných postav, které si pro vás připravily mnoho zajímavých úkolů. Na akci bude vypraven autobus na trase: autobusové nádraží, Sušická, U sloupu. Odjezd 15.30, zpět v 18.00 hodin.


21. 6. 2014, od 15.00 do 22.00 hodin Slunovrat

KELTSKÝ SLUNOVRAT NA VODNÍKU

Již v 6. století před Kristem se Keltové procházeli po Šumavě. Vyzkoušejte si jak vypadal jejich život. Projděte keltskou stezku a staňte se keltským válečníkem. Za svitu měsíce a plamenů pochodní uctěte bohy, aby k Vám byli nakloněni.


23. - 24. 6. 2014 sál MěKS Vimperk Divadelní sešlost

DIVADELNÍ SEŠLOST

Děti dětem, aneb každoroční přehlídka dětských divadelních souborů. Podrobný program na www.meks-vimperk.com


29. 6. 2014, 15.30 hodin, Arkády

VIMPERSKÝ KAŠPÁREK

K prázdninovému Vimperku jež neodmyslitelně patří nedělní loutková pohádka na zámku. Tak tomu bude i letos, s malým překvapením navíc. A čím začneme tentokrát, Divadlem Mimotaurus a jeho novou pohádkjou Zajíček a velká mrkvová záhada.

 
Třicet dní pro neziskový sektor | Tisk |

Úterý 1. dubna 2014: Třicet dní pro neziskový sektor - projekt představující organizace zaměřené na péči o seniory a zdravotně postižené - opanoval v úterý 1. dubna Městské kulturní středisko ve Vimperku. Slavnostní vernisáž spojenou s doprovodným programem doplnila výstava výrobků hned několika organizací a sdružení. Během celého měsíce se již tradičně představují zmíněné instituce prostřednictvím panelů v předsálí MěKS.

Velký úspěch a dlouhotrvající potlesk si vysloužila pohádka o Červené Karkulce v podání dramatického a pěveckého kroužku Sociální pohody, o. p. s., Javorník z dílny známého autorského dua Svěrák – Uhlíř. Neméně úspěšné bylo vystoupení klientů Centra Stroom z Dubu či žáků Praktické školy ve Vimperku.

 Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor Třicet dní pro neziskový sektor

 
Tradiční velikonoční trhy | Tisk |

Sobota 5. dubna 2014: V sobotu před smrtnou nedělí, jak je lidově nazývána pátá neděle postní, se v sále Městského kulturního střediska ve Vimperku konaly péčí místní pobočky Domu dětí a mládeže tradiční velikonoční trhy. Zúčastnila se jich dvacítka řemeslníků a prodejců. K tradici už rovněž patřil i kulturní doprovodný program v podání dětí z mateřské školy Klostermannova a školní družiny ZŠ TGM, stejně jako řemeslné dílny pro malé návštěvníky. Vedle tradičních výrobků úzce spjatých s velikonočními svátky, jako jsou kraslice či pomlázka, si návštěvníci mohli odnést například pěkné výrobky ze dřeva, drátu, bavlny či kamene.

 Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy Tradiční velikonoční trhy

 
VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ | Tisk |

VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ DOMINIKY LUKÁČOVÉ

 
JAKUB BURSA | Tisk |

Život a dílo mistra zednického Jakuba Bursy očima fotografky Ivany Řandové z rodu Bursova. To je název výstavy, kterou v předsálí Městského kulturního střediska ve Vimperku, v pondělí v podvečer, za přítomnosti autorky zahájil jihočeský básník a spisovatel Ondřej Fibich. Na desítce panelů jsou vystaveny fotografie a údaje, které pak v celé šíři doplní beseda, která se ve stejné budově koná 17. listopadu v půl sedmé večer.

Výstava je k vidění až do 4. listopadu.

bursa_01.JPG bursa_02.JPG bursa_03.JPG bursa_04.JPG bursa_05.JPG bursa_06.JPG

 
Francouzské šansony | Tisk |
Vimperská Zlatá hvězda tleskala francouzským šansonům. Právě sem pozvalo městské kulturní středisko herečku a šansoniérku Chantal Poullain v doprovodu jazzového tria pod vedením známého jazzového hudebníka Štěpána Markoviče. Koncert, který se uskutečnil v předvečer rovného půl století od úmrtí královny šansonu Edith Piaf, si obecenstvo získal jak svojí bezprostředností, neopakovatelným hlasem Chantal i excelentním hudebním výkonem.

Foto: Luboš Drenčeni (http://www.prachaticky.denik.cz/ )

chantal_01.jpg chantal_01.jpg chantal_03.jpg chantal_04.jpg chantal_01.jpg chantal_06.jpg chantal_07.jpg chantal_08.jpg

 
Nebe nad vimperským Vodníkem opanovala drakiáda | Tisk |
Více než čtyři desítky létajících potvor všeho druhu opanovaly v neděli 6. října odpoledne oblohu nad vimperským Vodníkem. DDM Vimperk společně se zdejší výletní restaurací pro děti i rodiče připravily již čtvrtou Vimperskou drakiádu. Díky bezvětří bylo zapotřebí rychlých nohou, nicméně i tak se draci, netopýři, šmoulové či ještěrky dostali notně vysoko, mnohdy až na samý konec provazu. Akce, kterou doprovázela tvořivá dílna s výrobou větrníků, zakončilo posezení u ohně s opékáním špekáčků.

Cena diváků: Matěj Černý
Nejlepší letec: 1. místo: Jan Paletář, 2. místo: Lucie Hudečková, Tomáš Chmel, 3. místo: Paštiková Laura, Pulkrábek František, Hovorka Miroslav.

          drakiada13.JPG drakiada08.JPG

 
Program během letních měsíců | Tisk |

INFORMACE O PROGRAMU A VEŠKERÉM DĚNÍ BĚHEM LETNÍCH MĚSÍCŮ NA WWW.LETOPODBOUBINEM.CZ

 
Akademie seniorů dospěla ke svému konci | Tisk |

Ve čtvrtek 16. května 2013 byla v Městském kulturním středisku Vimperk slavnostně ukončena Akademie seniorů ročník 2012/2013.

Z rukou místostarostky města Vimperk Ing. Jaroslavy Martanové převzali všichni studenti certifikát a malý dárek v podobě originálního hrnku s motivem Vimperka.

Na závěr čekalo studenty malé překvapení v podobně společného focení, aby jim na tuto akademii zůstala nějaká památka.

O doprovodný program celé akce se postarala Základní umělecká škola Vimperk.

Všem studentům akademie děkujeme za účast a budeme se těšit, že se opět setkáme u ročníku 2013/2014.

dsc_0311.jpg dsc_0318.jpg dsc_0324.jpg dsc_0330.jpg dsc_0358.jpg dsc_0369.jpg dsc_0377.jpg dsc_0381.jpg dsc_0308.jpg

 
Vernisáž výstavy výtvarných prací absolventek výtvarného oboru ZUŠ Vimperk | Tisk |

Absolventky výtvarného oboru ZUŠ ve Vimperku včera zahájily výstavu svých prací.

Vernisáž výstavy výtvarných prací absolventek výtvarného oboru ZUŠ Vimperk – Jaroslavy Zíkové a Anny Křížové, z prvního stupně a Ivy Hadravové, absolventky stupně druhého, se uskutečnila v úterý 2. května v sále kulturního střediska ve Vimperku. Trojlístek dívek z výtvarné třídy Jiřiny Fleischmannové uvedly jejich kolegyně z literárně-dramatického oboru ZUŠ a o hudební doplnění se postaraly žákyně klávesové třídy Lenky Smahové. Mezi prvními gratulanty nechyběl starosta města Bohumil Petrášek ani místostarostka Jaroslava Martanová.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 97 - 128 z 352