Městské kulturní středisko Vimperk

O VODNÍKU ŘEŠÁTKOVI

neděle 28.04.2019,15:30hod

Sál MěKS Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Pravidla lži | Tisk |
beseda.jpg Film spojený s besedou čekal ve čtvrtek na studenty vimperského gymnázia ve zdejším kulturním středisku. Spolu s vysvědčením se jim tak díky filmu "Pravidla lži" a následném povídání s klienty terapeutické komunity v Němčicích naskytla možnost podívat se do světa drogově závislých.
 
Toulky starou Šumavou | Tisk |
volary.jpg Pouť na Třístoličníku, první vlak na želnavském nádraží nebo čerstvě vytrhané koleje v Novém Údolí. Tři z téměř dvou stovek snímků, které ve čtvrtek v podvečer proběhly na promítacím plátně v zasedací místnosti volarské radnice. Již potřetí zde totiž vimperské kulturní středisko v rámci kulturní spolupráce obou měst připravilo pořad Toulky starou Šumavou. "I když tyto pořady proběhly před časem ve Vimperku, ty Volarské jsou připravovány specielně pro tyto projekce a skladba snímků i doprovodný text jsou naprosto odlišné a dokonce jsme zařadili i záběry, které zatím nikde nebyly promítány," uvedl před projekcí Petr Moravec z vimperského MěKS, které více než stovce návštěvníků snímky ve Volarech promítlo.

"Náš region je natolik malý a provázaný, že spolupráce měst i obcí je naprosto nutná a to i v kultuře. Na nějaké soupeření nebo trumfování kdo udělá lepší akci není prostor a jen by to všem uškodilo. V tom se s Vimperkem naprosto shodneme a jsem rád, že naše kulturní spolupráce bezvadně funguje," zdůvodnil přítomnost vimperské kultury ve Volarech místní radní Roman Kozák. Reakce Petra Moravce byla naprosto shodná, jen dodal, že společně mohou utvořit ucelenější nabídku, která do regionu přitáhne více návštěvníků a v konečném výsledku z toho budou mít užitek všichni. "Nejsme jen Volary či Vimperk, ale hlavně Šumava," uzavřel povídání Petr Moravec.
 
Ohlédnutí do historie | Tisk |
hajnik.jpg Ani téměř tříhodinový pořad s více než dvěma stovkami starých fotografií Vimperka doplněných velice fundovaným komentářem Romana Hajníka nestačil pojmout vše, co se autorovi nashromáždilo v šuplíku při psaní knihy. Podle zájmu početného publika, které ve čtvrtek obsadilo ve vimperském kině všechna volná sedadla, lze očekávat, že ani příští díl, který je nahlášen na 28. února nebude poslední procházkou historií města či regionu.
 
Anketa MěKS | Tisk |
Dobrý den, milý čtenáři. Stával jsi kdysi v davu dychtícím po filmu tak, že se nezdráhal vyvalit dveře tehdejšího vimperského biografu? Co by se podle tebe muselo stát, aby ses ocitl v takové situaci dnes? Stát frontu na zážitek?

Papírové anketní lístky budou k dispozici v MěKS Vimperk. Pokud máte zájem, vyplňte anketní lístek a vhoďte jej do schránky Městského kulturního střediska, nebo odpověz e-mailem na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny případně nejpohodlněji přímo vyplňte tento náš elektronický formulář.

PRVNÍ OTÁZKY PRO ČTENÁŘE:

  1. Nejsilnější kniha, film a hudba v poslední době: (slzy, smích a tak)
  2. Kam chodíte na vycházky?
  3. Nejzajímavější kulturní akce roku 2007 mimo Vimperk, kterou jste navštívil:
  4. Kde se cítíte nejlépe?
  5. Zpíváte? Kdy, kde, s kým?
  6. Tancujete? Kdy, kde, s kým?
CHCETE SE TAKÉ ZEPTAT, NEBO NĚCO POZNAMENAT? RAČTE!
Celý článek...
 
Prodej vstupenek na divadelní hru V.Havla "Mlýny" | Tisk |
Vylákat na Šumavu pražské divadlo Sklep se povedlo vimperskému kulturnímu středisku a tak od prvního únorového dne prodává vstupenky na divadelní hru Václava Havla Mlýny. Podařilo se nám vyřešit všechny technické problémy spojené se scénou včetně přání aby termín nebyl v zimě. Takže jsme hru zařadili na 7. dubna, potvrdil informace o uvedení Mlýnů programový vedoucí MěKS Vimperk Petr Moravec.

Hra, která je mimochodem prvním a dodnes zároveň i posledním celistvým dramatickým kusem a současně i nejdéle uváděným představením souboru by neměla být jediným divadelním zpestřením letošního jara. Koncem března totiž do Vimperka přijede Vladimír Hron, v květnu pak Jaroslav Dušek s Divadlem Vizita.

Snažili jsme se zařadit do programu věci, které ve Vimperku ještě nebyly, ale i taková představení, jenž měla úspěch a lidé se stále na ně ptají. Bohužel bolestí Vimperka je neexistence dobré divadelní scény a na některá velice zajímavá dílka prostě z technických důvodů nedosáhneme. Proto jsme rádi, že v případě divadla Sklep nám to vyšlo prozradil technické omezení vimperského divadelnictví Petr Moravec.

Nezapomenutelná armádní stylizace, jedinečné skeče i výkony jednotlivých aktérů udělaly totiž z Mlýnů představení, které se každý den jen tak nevidí a na atraktivitě mu neubralo ani televizní zpracování. O tom se ve Vimperku 7. dubna můžete za 250 korun přesvědčit sami.
 
Vernisáž | Tisk |

prnew.JPG Tibet, Bhútán, Mustang. To jsou jen některé z témat cestopisných přednášek Romana Kűbelbecka, kterým v poslední době naslouchal zcela zaplněný sál vimperského kulturního střediska a od pondělka je doplnila i výstava fotografií v Galerii U Šaška. „Roman Kűbelbeck dokázal na své pořady přitáhnout spoustu lidí a každý kdo je navštívil musí přiznat, že byly perfektně připravené. Uspořádání výstavy, včetně stylové vernisáže ,bylo jakýmsi poděkováním za jeho akce,“ zdůvodnil uspořádání výstavy Petr Moravec z MěKS Vimperk.

Celý článek...
 
Centrum Budulínek | Tisk |
centrumprorodinu.jpg V sobotu proběhlo v našem MěKS odpolední představení Centra Budulínek.
Celý článek...
 
Divadlo STUDNA | Tisk |
bylacesta.jpg
Tečku za vimperským adventem udělalo v sobotu večer divadlo Studna svým unikátním zpracováním příběhu o Ježíšově narození. Nekonečný aplaus, který zněl sálem zdejšího kulturního střediska i reakce diváků po představení byly dostatečným argumentem pro to, aby se herci z Hosína do Vimperka opět co nejdříve vrátili.
Celý článek...
 
Sporty na hraně | Tisk |

kaskader.jpg Kaskadérka Hana Dvorská a cyklistický maratónec Ondřej Fojtík byli hosty čtvrtečního pořadu Sporty na hraně, který v Městském kulturním středisku připravil učitel vimperského gymnázia Vojtěch Huřík. „Hanka je unikátní sportovec a talent. Její doménou je parašutismus, ale uplatnění našla i jako kaskadérka,“ představil prvního protagonistu pořadu Vojtěch Huřík.

Celý článek...
 
Canto | Tisk |

koly.jpg Poslední den ve škole v tomto kalendářním roce vimperští gymnazisté místo do školních lavic zasedli do sedadel kulturního střediska, kde jim spolužáci ze souboru Canto připravili vánoční program.

Celý článek...
 
Vánoce s Mozartem | Tisk |

mozart.jpg Vánoce s Mozartem se jmenoval čtvrteční koncert, který v rámci letošního adventu uvedlo zdejší kulturní středisko. Během téměř půldruhé hodiny trvajícího programu zazněli nejen nejslavnější Mozartovy árie, ale i vánoční hudba a koledy v podání sopranistky Zuzany Meierové – Genrtové za doprovodu souboru Musica per Quattro.“ Nabídka koncertů pro předvánoční čas je opravdu bohatá a navíc máme i poměrně slušné domácí zázemí díky naší Zušce a je těžko něčím překvapit. Pro tento koncert jsme se rozhodli díky originálním úpravám Mozartových árií a ojedinělé spojení barvy sopránu s dechovým kvartetem,“ zdůvodnil výběr Petr Moravec z pořádajícího MěKS Vimperk

Celý článek...
 
Divadlo KOS | Tisk |
kos2.jpg KOS, neboli Kulturní a okrašlovací spolek ve Čkyni přivezl v pátek do Vimperka svoji novou hru s názvem Komedie o muži, který si vzal němou. Přes počáteční obavy pořadatelů se sál vimperského kulturního střediska zaplnil a dílo francouzkého spisovatele a dramatika Anatola France sklidilo zasloužený potlesk.
 
<< Začátek < Předchozí 11 Následující > Konec >>

Výsledky 321 - 345 z 345