Městské kulturní středisko Vimperk

Sobota 2. 11. 2019, 18:00, sál MěKS Vimperk
Rosetta Čkyně – koncert komorního sboru a jeho hostů
Vystupující: pěvecký Canto Vimperk, pěvecký sbor ZŠ Smetanova Vimperk, pěvecký sbor Růže Čkyně.

Středa 6. 11. 2019, 19:00, sál MěKS Vimperk
Divadlo SemTamFór - Ani o den dýl!
Podstatou není zdolat svého soupeře a získat ženu svých snů, ale naopak se ženy za pomoci kamaráda zbavit. A to rozhodně není snadné. Ztřeštěná francouzská komedie.
Autor: Clément Michel
Hrají: Martin - Leoš Peteráč, Sofie - Aneta Bačíková, Pavel - Jan Julínek

18. 11. - 23. 11. 2019
Šumava litera – literární festival

14. 12. 2019, 20:00, sál MěKS Vimperk
Něžná noc - Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl
Koncert kapely Něžná noc, jejíž pilíř tvoří vyhlášený rockový písničkář Jan Sahara Hedl a zpěvačka Blanka Šrůmová.

26. 12. 2019, 19:00, sál MěKS Vimperk
Koncert v barvách SeMaForu
Nová generace divadla SeMaFor s požehnáním Jiřího Suchého a Jitky Molavcové! Dáša Zázvůrková a Petr Macháček s kapelou zpívají skladby z muzikálů Dobře placená procházka, Kdyby tisíc klarinetů a Zločin v šantánu…

27. 1. 2020, 19:00, sál MěKS Vimperk
Enigmatické variace
„Být vstřícný, to je úpadek,“ tvrdí slavný spisovatel, nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí. Už léta žije sám, na vzdáleném ostrově v Norském moři; nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí.
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Hrají: Abel Znorko: Martin Stránský, Erik Larsen: Jan Maléř

12. 2. 2019, 20:00, KD Cihelna
Partička - divadelní show

21. 2. 2020, 20:00, hotel Zlatá hvězda
Ples Města Vimperk

čtvrtek 30. 4. 2020, letní kino
Čarodějnický rej

11. 5. -15. 5. 2020, Pivovarské nám.
Vimperský máj

sobota 16. 5. 2020, letní kino
Majáles Vimperk

sobota 13. 6. 2020, Pivovarská ulice
Mezi pivovary

19. - 20. 6. 2020, letní kino
Vimperský frňák


 

 Úvod arrow Fotogalerie
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Fotogalerie
Jak sehnat téměř tři sta tisíc ? | Tisk |
foto_prodej.JPG Jak sehnat téměř tři sta tisíc řeší vimperské kulturní středisko. To se totiž rozhodlo výrazně omezit pronájmy svých prostor prodejcům různého zboží a tím se dobrovolně připraví o významnou část svého rozpočtu. „V loňském roce jsme takto získali 274 tisíc korun. V letošním rozpočtu jsme počítali se sumou o padesát tisíc nižší, ale nakonec předpokládáme, že vybereme ještě mnohem méně,“ prozradila účetní vimperského kulturního střediska Marcela Becková. Důvodem je mnohem větší obsazenost kulturního střediska , ať již pořady nebo spolkovými akcemi a zkouškami různých kulturních subjektů. A na prodejce pak nezbývá místo. „Například v březnu zde bylo téměř čtyřicet různých akcí a je pochopitelné, že tyto akce mají přednost. I když nutno říci, že zdejší prodejní akce byly velice hojně navštěvované a denně sem přišlo několik set lidí,“ doplnila detaily, které vedly ke změně postoje kulturního střediska Marcela Becková. Tento krok zřejmě přivítají místní obchodníci, kteří se na lacinou konkurenci dívali poměrně nevraživě a v minulosti byla trnem v oku i některým radním. „Je pravda, že jsme za to byli před lety kritizováni, nicméně hlavní slovo u radních měla suma, kterou si tak kulturák sám vydělal. Nyní jsme k omezení prodeje nuceni ze zcela jiných důvodů,“ pokračovala Marcela Becková. O tom, jak výpadek nahradit má kulturní středisko poměrně jasno a rozhodně nebude žádat o navýšení svého rozpočtu. „První na řadě jsou granty a sponzoři. Pokoušíme se také nově vydělat na reklamě a v záloze máme i nějaké finanční rezervy. Nijak se to nedotkne ani městského rozpočtu ani vstupného či kvality a počtu kulturních pořadů,“ potvrdila v závěru Marcela Becková s tím, že v budoucnu by prodejní akce z vimperského kulturáku měli zmizet úplně.
 
Koncert pěveckých sborů (29.3.2008) | Tisk |

sbory.JPG Čtveřice pěveckých sborů si dala v sobotu dostaveníčko ve vimperském kulturním středisku, aby utvořilo rámec setkání dnes již zaniklého domácí sboru Zvoneček. „Dětský pěvecký sbor Zvoneček zanikl někdy před pěti lety, kdy se jeho vedoucí Petra Cudráková, dnes tedy Petra Cortio Aragones provdala do zahraničí. Z její iniciativy se tedy v sobotu sejdou a zazpívají nejenom členové Zvonečku, ale i další tři soubory,“ přiblížil sobotní sborové setkání ředitel ZUŠ Vimperk Pavel Vališ.

Podium vimperského sálu však nebude patřit jenom vzpomínkám, ale mimo dospělého lounského pěveckého sboru Kvítek se na něm vystřídají i další dva domácí sbory. „Pěvecký sbor Canto, který působí při vimperském gymnáziu je ve Vimperku i mimo něj poměrně dobře známý. Méně známý je další z vimperských dětských sborů, pracující při naší škole, který vznikl před dvěma roky a v podstatě sbírá zkušenosti. Navíc jde o sbor velice mladý a věkový průměr jeho členů je kolem deseti let,“ popsal zbývající vimperské protagonisty koncertu ředitel vimperské ZUŠky Pavel Vališ. Koncert začíná ve tři odpoledne a vstupné je dobrovolné.

 
Koncert učitelů ZUŠ (31.3.2008) | Tisk |

ucitele_zus.jpg Přestože jde o čistě domácí záležitost, díky vysoké úrovni se koncert učitelů Základní umělecké školy těší vysoké přízni posluchačů. Ten letošní se ve vimperském kulturním středisku uskuteční v pondělí 31. března a vedle patnáctky vimperských kantorů se zde představí i dva stašští. „ V rámci koncertu se představí skladby od baroka po současnost a i složení nástrojů bude velice pestré, ostatně jako již v předchozím roce. Letos se navíc na podiu objeví i elektrická kytara a bicí,“ pozvala na pondělní koncert Marcela Becková z MěKS Vimperk. Zároveň prozradila, že v rámci koncertu vystoupí klarinetista Jan Kopf, který přednese Tři kusy pro sólový klarinet od dosud žijícího slavného vimperského rodáka Jiřího Temla. Koncert učitelů ZUŠ bude mít i baletní vložku v podobě moderního tance Jany Svobodové. Tradiční koncert učitelů ZUŠ Vimperk a Stachy začíná v 18 hodin a vstupné je dobrovolné.

 
Školáci vyzkoušeli, jak se tančí v Kongu | Tisk |

kuryr.JPG Jak pozdravit hned v několika středoafrických jazycích, jak to vypadá v pravé africké škole, která trvá pouze šest let a co dělá náčelník, když chce svolat kmen a k tomu pár zeměpisných informací.

To se dozvěděli návštěvníci trojice koncertů afrického souboru Les Grands Tam-Tam D´Afrique, který v úterý dopoledne přijel do vimperského kulturního střediska.

„Nebyl to obyčejný koncert, ale během více než hodinového vystoupení si kluci a holky oblékli africký oblek a vyzkoušeli si, jak tančí jejich vrstevníci v černém Kongu. Navíc hudba byla velice chytlavá a všichni reagovali spontánně hned od začátku. Myslím, že to byla ideální a navíc velice příjemná příležitost seznámit se s Afrikou, a to nejenom pomocí hudby a tance, ale i osobním setkáním s lidmi, kteří mohou oba tak rozdílené světy porovnat na základě vlastních zkušeností.“ popsal koncert Petr Moravec z vimperského kulturního střediska, kde se africké show uskutečnilo.
Celý článek...
 
Neobyčejný koncert v neobyčejný den | Tisk |
Tak by se dalo nazvat vystoupení Jana Spáleného s Amatérským sdružením profesionálních umělců, které se uskutečnilo v pátek 29. února ve vimperském kulturním středisku.
 
Povídání o pytlácích... | Tisk |

kadochdenik2.JPG ... PAŠERÁCÍCH A JINÝCH PŘÍBĚZÍCH ZE ŠUMAVY se jmenoval pořad, na který pozvalo Městské kulturní středisko Františka Kadocha. Autora již čtyř povídkových knih a Josefa Černocha, který tyto knihy svými ilustracemi doprovázel.

 

Proběhlo v neděli 24.února 2008 od 15.00 v sále MěKS Vimperk.

 

4.JPG 3.JPG

kadochkuryr.JPG

Celý článek...
 
Cesta za penězi vede přes žádost | Tisk |
spolky.jpg Ministerstvo kultury, krajský úřad, nadace, fondy či komise. Tam všude leží peníze, které je možno získat na kulturní aktivity, ale pro začátečníka je někdy velice složité se ve spleti formulářů a informací často psaných úřednickou hantýrkou vyznat.
Většinou jde o to vyplnit první žádost a člověk se do toho dostane. Na druhou stranu chvilku trvá, než zjistíte na co který vyhlašovatel příspěvku slyší. Složitější je to i v případě, kdy žádost vyplňujete ne na klasický papírový formulář, ale do speciálního počítačového formuláře v podobě programu. K tomu je nutné sledovat, kdo kdy který grant vypíše, protože doba od vyhlášení do odevzdání se často pohybuje pouze kolem jednoho měsíce, nastínila problematiku žádostí o různé dotační tituly Marcela Becková z vimperského kulturního střediska. Právě tady již několik let pomáhají spolkům a malým organizátorům kultury jak s vyplněním žádostí, tak se sledováním různých grantových aktivit. Pro nás je činnost spolků i akce neoficiální kultury velice důležitá a proto se snažíme ji takto podporovat. A objeví-li se dobrý nápad, který by spolky sami nezvládly ujmeme se i role spolupořadatele, vysvětlila důvody, proč se kulturní středisko snaží v tomto ohledu vycházet spolkům vstříc Marcela Becková.
Tuto pomoc nabízí kulturní středisko bezplatně a vše zvládá v rámci své činnosti, bez požadavku na další pracovníky. Pro nás je to často utina a stejně sledujeme, kde se co děje. Navíc se tato podpora týká jen spolků či jednotlivců, kteří se chtějí pokusit kulturní život ve Vimperku obohatit. Velké organizace se musí obrátit na některou z agentur, uzavřela povídání Marcela Becková.
 
Pravidla lži | Tisk |
beseda.jpg Film spojený s besedou čekal ve čtvrtek na studenty vimperského gymnázia ve zdejším kulturním středisku. Spolu s vysvědčením se jim tak díky filmu "Pravidla lži" a následném povídání s klienty terapeutické komunity v Němčicích naskytla možnost podívat se do světa drogově závislých.
 
Toulky starou Šumavou | Tisk |
volary.jpg Pouť na Třístoličníku, první vlak na želnavském nádraží nebo čerstvě vytrhané koleje v Novém Údolí. Tři z téměř dvou stovek snímků, které ve čtvrtek v podvečer proběhly na promítacím plátně v zasedací místnosti volarské radnice. Již potřetí zde totiž vimperské kulturní středisko v rámci kulturní spolupráce obou měst připravilo pořad Toulky starou Šumavou. "I když tyto pořady proběhly před časem ve Vimperku, ty Volarské jsou připravovány specielně pro tyto projekce a skladba snímků i doprovodný text jsou naprosto odlišné a dokonce jsme zařadili i záběry, které zatím nikde nebyly promítány," uvedl před projekcí Petr Moravec z vimperského MěKS, které více než stovce návštěvníků snímky ve Volarech promítlo.

"Náš region je natolik malý a provázaný, že spolupráce měst i obcí je naprosto nutná a to i v kultuře. Na nějaké soupeření nebo trumfování kdo udělá lepší akci není prostor a jen by to všem uškodilo. V tom se s Vimperkem naprosto shodneme a jsem rád, že naše kulturní spolupráce bezvadně funguje," zdůvodnil přítomnost vimperské kultury ve Volarech místní radní Roman Kozák. Reakce Petra Moravce byla naprosto shodná, jen dodal, že společně mohou utvořit ucelenější nabídku, která do regionu přitáhne více návštěvníků a v konečném výsledku z toho budou mít užitek všichni. "Nejsme jen Volary či Vimperk, ale hlavně Šumava," uzavřel povídání Petr Moravec.
 
Ohlédnutí do historie | Tisk |
hajnik.jpg Ani téměř tříhodinový pořad s více než dvěma stovkami starých fotografií Vimperka doplněných velice fundovaným komentářem Romana Hajníka nestačil pojmout vše, co se autorovi nashromáždilo v šuplíku při psaní knihy. Podle zájmu početného publika, které ve čtvrtek obsadilo ve vimperském kině všechna volná sedadla, lze očekávat, že ani příští díl, který je nahlášen na 28. února nebude poslední procházkou historií města či regionu.
 
Anketa MěKS | Tisk |
Dobrý den, milý čtenáři. Stával jsi kdysi v davu dychtícím po filmu tak, že se nezdráhal vyvalit dveře tehdejšího vimperského biografu? Co by se podle tebe muselo stát, aby ses ocitl v takové situaci dnes? Stát frontu na zážitek?

Papírové anketní lístky budou k dispozici v MěKS Vimperk. Pokud máte zájem, vyplňte anketní lístek a vhoďte jej do schránky Městského kulturního střediska, nebo odpověz e-mailem na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny případně nejpohodlněji přímo vyplňte tento náš elektronický formulář.

PRVNÍ OTÁZKY PRO ČTENÁŘE:

  1. Nejsilnější kniha, film a hudba v poslední době: (slzy, smích a tak)
  2. Kam chodíte na vycházky?
  3. Nejzajímavější kulturní akce roku 2007 mimo Vimperk, kterou jste navštívil:
  4. Kde se cítíte nejlépe?
  5. Zpíváte? Kdy, kde, s kým?
  6. Tancujete? Kdy, kde, s kým?
CHCETE SE TAKÉ ZEPTAT, NEBO NĚCO POZNAMENAT? RAČTE!
Celý článek...
 
Prodej vstupenek na divadelní hru V.Havla "Mlýny" | Tisk |
Vylákat na Šumavu pražské divadlo Sklep se povedlo vimperskému kulturnímu středisku a tak od prvního únorového dne prodává vstupenky na divadelní hru Václava Havla Mlýny. Podařilo se nám vyřešit všechny technické problémy spojené se scénou včetně přání aby termín nebyl v zimě. Takže jsme hru zařadili na 7. dubna, potvrdil informace o uvedení Mlýnů programový vedoucí MěKS Vimperk Petr Moravec.

Hra, která je mimochodem prvním a dodnes zároveň i posledním celistvým dramatickým kusem a současně i nejdéle uváděným představením souboru by neměla být jediným divadelním zpestřením letošního jara. Koncem března totiž do Vimperka přijede Vladimír Hron, v květnu pak Jaroslav Dušek s Divadlem Vizita.

Snažili jsme se zařadit do programu věci, které ve Vimperku ještě nebyly, ale i taková představení, jenž měla úspěch a lidé se stále na ně ptají. Bohužel bolestí Vimperka je neexistence dobré divadelní scény a na některá velice zajímavá dílka prostě z technických důvodů nedosáhneme. Proto jsme rádi, že v případě divadla Sklep nám to vyšlo prozradil technické omezení vimperského divadelnictví Petr Moravec.

Nezapomenutelná armádní stylizace, jedinečné skeče i výkony jednotlivých aktérů udělaly totiž z Mlýnů představení, které se každý den jen tak nevidí a na atraktivitě mu neubralo ani televizní zpracování. O tom se ve Vimperku 7. dubna můžete za 250 korun přesvědčit sami.
 
<< Začátek < Předchozí 11 Následující > Konec >>

Výsledky 321 - 352 z 352