Městské kulturní středisko Vimperk

Dětský maškarní bál

11. 3. 2018, 15.00

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Čerti na tanečních | Tisk |
Čtvrtek, 29 listopad 2007

certi.jpg Početná tlupa čertů, jen tak tak usměrňovaná Mikulášem a anděly se v pátek večer objevila na poslední lekci vimperských tanečních a po jejich odchodu zůstalo na tváři tanečníků pár černých šmouh. A když už tu Mikuláš byl, přesvědčil se, jak se přítomní během podzimu činili a zda svého tanečního mistra nezlobili.

Celý článek...
 
VOCKAP | Tisk |
Středa, 28 listopad 2007

vockap014.jpg Vokální kvintet Vockap patřil mezi nejúspěšnější koncerty letošního roku. Ne však z pohledu návštěvnosti, ta byla vcelku průměrná, ale díky tomu jakým způsobem vokalisté dokázali uchvátit publikum. Telefonáty s prosbou o opakování koncertu se dali počítat na desítky.

Celý článek...
 
Proběhl koncert Ivo Jahelky | Tisk |
Neděle, 25 listopad 2007
ivo_jahelka.jpg
V pátek 23. listopadu 2007 jsme uvedli v sále MěKS koncert Ivo Jahelky, známého také jako zpívající právník. Koncert se velmi vydařil a lidé odcházeli spokojeni. Pokud se nám to podaří připravíme příští rok další koncert tohoto umělce.
 
Nové WWW stránky | Tisk |
Úterý, 20 listopad 2007
www.jpgVážení návštevníci. Připravili jsme pro Vás nové www stránky na bázi redakčního systému. Nyní budeme na stránky dodávat více informací v lepší a přehlednější podobě. Pokud máte nějaké náměty jak dále stránky doplnit či rozšířit, rádi je uvítáme na adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 
Lidé odnášeli různé dekorační doplňky | Tisk |
Neděle, 26 srpen 2007
a_dd.jpgHistorický průvod, který poprvé od vysvěcení vynesl slavnostní vlajku Vimperka do ulic města, zahájil zdejší letošní Městskou slavnost. Tu pořadatelé zaměřili na tržiště starých řemesel a možnost vyzkoušet si svou zručnost například při práci kovářské, hrnčířské nebo pletení košíků.

„I když připravit akci v takovéto podobě je mnohem složitější než klasickou přehlídku programu, podle reakce lidí, kteří si navíc odnášeli spoustu vlastnoručně vyrobených ozdob či hrníčků, je to asi varianta, která může odlišit naše slavnosti od jiných,“ shrnul první hodnocení vimperských slavností Petr Moravec.


Celý článek...
 
Harmonikáři zahrají na zámeckých arkádách | Tisk |
Úterý, 14 srpen 2007
a_harmonikar.jpgKaždoroční setkání harmonikářů ve Vimperku, které pod názvem Šumavský korbel pořádá vimperské kulturní středisko, se stejně jako většina akcí letošního Léta pod Boubínem uskuteční na zámeckých arkádách a do dnešního dne potvrdilo účast bezmála čtyřicet muzikantů. Původně soutěžní klání, které se postupem času stalo příležitostí k setkání majitelů heligonek nejen z Čech, ale i z Rakouska a Německa, se letos musí obejít bez v loni zesnulého Josefa Hejtmánka, který stál u zrodu Šumavského korbele a všechny dosavadní ročníky moderoval.


Celý článek...
 
Arkády ve Vimperku byly plné hudby a divadla | Tisk |
Úterý, 12 červen 2007
a_arkady.jpgAmatérská tvorba českého Vimperka a bavorského Freyungu má za sebou první společnou přehlídku. Formou jakési zahradní slavnosti a v široké škále žánrů se v sobotu představily tři německé a pět českých souborů, od divadelního přes hudební a taneční, až po skupiny historického šermu. To vše doplnil páteční koncert tanečního orchestru, sobotní posezení s country kapelou a nedělní vystoupení pěveckého sboru Mír.
V neposlední řadě i společná výstava fotografií, obrazů a plastik, která zpříjemnila již samo o sobě malebné prostředí arkád. „Vzhledem k tomu, že vyšlo počasí a prostor zámeckých arkád je k tomuto účelu téměř stvořen, tak to snad ani nemohlo dopadnout špatně,“ zhodnotil přehlídku Petr Moravec z místního kulturního střediska, které celý projekt připravilo.
Celý článek...
 
Arkády u kulatého stolu | Tisk |
Pondělí, 11 červen 2007
a_kulatystul.jpgPřehlídka amatérské kulturní tvorby, Arkády 2007, se v neděli přenesla z pódia za jednací stůl. Městské kulturní středisko, které projekt, částečně financovaný Evropskou unií připravilo, totiž pozvalo ke společnému sezení jak samotné spolky, tak zástupce radnice a správce evropských finančních toků.
„Pro nás a doufám, že i pro ostatní to bylo zásadní setkání v tom smyslu, že jsme se poprvé mohli detailněji seznámit s dotační politikou na období let 2007 až 2013. Stejně jako mnozí pořadatelé velkých akcí jsme již byli mírně nervózní z toho, že zde vznikla jakási mezera ve finančních tocích z Unie a na letošní sezónu nebyly vypsány žádné granty,“ zhodnotil setkání u pomyslného kulatého stolu Petr Moravec.
Celý článek...
 
Tisícovka letáků zajistí lidem informovanost | Tisk |
Pátek, 01 červen 2007
a_letaky.jpgPlatnost starého nejen českého přísloví, které praví, že všechno zlé je k něčemu dobré, se projevuje při propagaci rozličných kulturních, společenských či sportovních akcí letošní turistické sezóny.

Poslední zima totiž díky minimálním lyžařským možnostem nutila majitele penzionů, hotelů a informačních center hledat náhradní varianty trávení dovolené pro tisíce návštěvníků Šumavy. „Jestliže jsme v předchozích letech propagační materiály na mnoha místech spíše vnucovali nebo nás tiše trpěli, tak letos je to rozhodně jiné,“ přiblížil zkušenost s rozvozem propagačních letáků a informací Petr Moravec, který má na starosti propagaci pořadů vimperského kulturního střediska.
Celý článek...
 
Vimperský zámek ožije kulturou | Tisk |
Čtvrtek, 31 květen 2007
a_renovace.jpgOpravami sedaček, schodů i terénu vrcholí v těchto dnech příprava na dvacítku akcí, které se uskuteční v prostorách vimperského zámku, respektive na jeho arkádách.
 
Lístky na Šporce mizí již dnes | Tisk |
Úterý, 29 květen 2007
a_moravec.jpgKoncerty vážné hudby nepatří ve Vimperku k těm nejnavštěvovanějším, tentokrát tomu však zřejmě bude trochu jinak. Přestože houslista Pavel Šporcl přijede do místního kulturního střediska až na podzim, přesněji 19. října, dobrá třetina koncertu je již dnes vyprodána a to navíc při minimální propagaci. „Neměli jsme v úmyslu prodávat lístky v tak velkém předstihu, ale jakmile se rozneslo, že tento známý houslista zamíří do Vimperka, nebylo dne, aby někdo nechtěl lístek či informace o koncertu,“ popsala situaci účetní střediska Marcela Becková.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 Následující > Konec >>

Výsledky 321 - 331 z 331