Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Anketa MěKS | Tisk |
Dobrý den, milý čtenáři. Stával jsi kdysi v davu dychtícím po filmu tak, že se nezdráhal vyvalit dveře tehdejšího vimperského biografu? Co by se podle tebe muselo stát, aby ses ocitl v takové situaci dnes? Stát frontu na zážitek?

Papírové anketní lístky budou k dispozici v MěKS Vimperk. Pokud máte zájem, vyplňte anketní lístek a vhoďte jej do schránky Městského kulturního střediska, nebo odpověz e-mailem na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny případně nejpohodlněji přímo vyplňte tento náš elektronický formulář.

PRVNÍ OTÁZKY PRO ČTENÁŘE:

  1. Nejsilnější kniha, film a hudba v poslední době: (slzy, smích a tak)
  2. Kam chodíte na vycházky?
  3. Nejzajímavější kulturní akce roku 2007 mimo Vimperk, kterou jste navštívil:
  4. Kde se cítíte nejlépe?
  5. Zpíváte? Kdy, kde, s kým?
  6. Tancujete? Kdy, kde, s kým?
CHCETE SE TAKÉ ZEPTAT, NEBO NĚCO POZNAMENAT? RAČTE!
Celý článek...
 
Prodej vstupenek na divadelní hru V.Havla "Mlýny" | Tisk |
Vylákat na Šumavu pražské divadlo Sklep se povedlo vimperskému kulturnímu středisku a tak od prvního únorového dne prodává vstupenky na divadelní hru Václava Havla Mlýny. Podařilo se nám vyřešit všechny technické problémy spojené se scénou včetně přání aby termín nebyl v zimě. Takže jsme hru zařadili na 7. dubna, potvrdil informace o uvedení Mlýnů programový vedoucí MěKS Vimperk Petr Moravec.

Hra, která je mimochodem prvním a dodnes zároveň i posledním celistvým dramatickým kusem a současně i nejdéle uváděným představením souboru by neměla být jediným divadelním zpestřením letošního jara. Koncem března totiž do Vimperka přijede Vladimír Hron, v květnu pak Jaroslav Dušek s Divadlem Vizita.

Snažili jsme se zařadit do programu věci, které ve Vimperku ještě nebyly, ale i taková představení, jenž měla úspěch a lidé se stále na ně ptají. Bohužel bolestí Vimperka je neexistence dobré divadelní scény a na některá velice zajímavá dílka prostě z technických důvodů nedosáhneme. Proto jsme rádi, že v případě divadla Sklep nám to vyšlo prozradil technické omezení vimperského divadelnictví Petr Moravec.

Nezapomenutelná armádní stylizace, jedinečné skeče i výkony jednotlivých aktérů udělaly totiž z Mlýnů představení, které se každý den jen tak nevidí a na atraktivitě mu neubralo ani televizní zpracování. O tom se ve Vimperku 7. dubna můžete za 250 korun přesvědčit sami.
 
Vernisáž | Tisk |

prnew.JPG Tibet, Bhútán, Mustang. To jsou jen některé z témat cestopisných přednášek Romana Kűbelbecka, kterým v poslední době naslouchal zcela zaplněný sál vimperského kulturního střediska a od pondělka je doplnila i výstava fotografií v Galerii U Šaška. „Roman Kűbelbeck dokázal na své pořady přitáhnout spoustu lidí a každý kdo je navštívil musí přiznat, že byly perfektně připravené. Uspořádání výstavy, včetně stylové vernisáže ,bylo jakýmsi poděkováním za jeho akce,“ zdůvodnil uspořádání výstavy Petr Moravec z MěKS Vimperk.

Celý článek...
 
Centrum Budulínek | Tisk |
centrumprorodinu.jpg V sobotu proběhlo v našem MěKS odpolední představení Centra Budulínek.
Celý článek...
 
Divadlo STUDNA | Tisk |
bylacesta.jpg
Tečku za vimperským adventem udělalo v sobotu večer divadlo Studna svým unikátním zpracováním příběhu o Ježíšově narození. Nekonečný aplaus, který zněl sálem zdejšího kulturního střediska i reakce diváků po představení byly dostatečným argumentem pro to, aby se herci z Hosína do Vimperka opět co nejdříve vrátili.
Celý článek...
 
Sporty na hraně | Tisk |

kaskader.jpg Kaskadérka Hana Dvorská a cyklistický maratónec Ondřej Fojtík byli hosty čtvrtečního pořadu Sporty na hraně, který v Městském kulturním středisku připravil učitel vimperského gymnázia Vojtěch Huřík. „Hanka je unikátní sportovec a talent. Její doménou je parašutismus, ale uplatnění našla i jako kaskadérka,“ představil prvního protagonistu pořadu Vojtěch Huřík.

Celý článek...
 
Canto | Tisk |

koly.jpg Poslední den ve škole v tomto kalendářním roce vimperští gymnazisté místo do školních lavic zasedli do sedadel kulturního střediska, kde jim spolužáci ze souboru Canto připravili vánoční program.

Celý článek...
 
Vánoce s Mozartem | Tisk |

mozart.jpg Vánoce s Mozartem se jmenoval čtvrteční koncert, který v rámci letošního adventu uvedlo zdejší kulturní středisko. Během téměř půldruhé hodiny trvajícího programu zazněli nejen nejslavnější Mozartovy árie, ale i vánoční hudba a koledy v podání sopranistky Zuzany Meierové – Genrtové za doprovodu souboru Musica per Quattro.“ Nabídka koncertů pro předvánoční čas je opravdu bohatá a navíc máme i poměrně slušné domácí zázemí díky naší Zušce a je těžko něčím překvapit. Pro tento koncert jsme se rozhodli díky originálním úpravám Mozartových árií a ojedinělé spojení barvy sopránu s dechovým kvartetem,“ zdůvodnil výběr Petr Moravec z pořádajícího MěKS Vimperk

Celý článek...
 
Divadlo KOS | Tisk |
kos2.jpg KOS, neboli Kulturní a okrašlovací spolek ve Čkyni přivezl v pátek do Vimperka svoji novou hru s názvem Komedie o muži, který si vzal němou. Přes počáteční obavy pořadatelů se sál vimperského kulturního střediska zaplnil a dílo francouzkého spisovatele a dramatika Anatola France sklidilo zasloužený potlesk.
 
Křest knihy Mgr. Romana HAJNÍKA | Tisk |

krest.JPG Jednou z největších společenských událostí roku se stal ve čtvrtek v podvečer křest knihy Romana Hajníka, který tak do řady titulů edice zmizelé Čechy přiřadil i Vimperk. Organizátoři, tedy místní kulturní středisko a Stifterův pošumavský železniční spolek mu totiž dalo podobu galavečeru na kterém nechyběla živá muzika ve stylu třicátých let či raut a hosté z řad německých rodáků i samosprávy partnerského Freyungu.

Celý článek...
 
Čertovsky dobrý film | Tisk |

mikul.jpg Čerti, Mikuláši či andělé nejenom nemuseli ve středu ve vimperském kině platit vstupné, ale dokonce od Mikuláše navíc obdrželi čokoládový pamlsek a to bez rozdílu věku. Mikulášskou filmovou projekci dětského fantasy filmu Hvězdný prach speciálně pro tento den připravilo místní kulturní středisko.

Celý článek...
 
Čerti na tanečních | Tisk |

certi.jpg Početná tlupa čertů, jen tak tak usměrňovaná Mikulášem a anděly se v pátek večer objevila na poslední lekci vimperských tanečních a po jejich odchodu zůstalo na tváři tanečníků pár černých šmouh. A když už tu Mikuláš byl, přesvědčil se, jak se přítomní během podzimu činili a zda svého tanečního mistra nezlobili.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 Následující > Konec >>

Výsledky 321 - 342 z 342