Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Tatínkové si hráli s dětmi | Tisk |

Táta dneska frčí. Tak se jmenuje projekt Sítě mateřských center a Ligy otevřených mužů, jehož druhého ročníku se spolu s padesátkou dalších měst účastnil i Vimperk.

V pátek 27. června tak zdejší kulturní středisko ve spolupráci s Mateřským centrem Budulínek a Domem dětí a mládeže připravili odpoledne na které pozvali děti, maminky, ale hlavně táty. Tátové měli na rozdíl od maminek vstup zdarma a velká část aktivit byla vybrána tak, aby vyhovovala chlapské nátuře.

„Mimo opičí dráhu, jsme připravili u výuku lasování, střelbu z luku, rybaření, stříkací pistole a specielně pro taťky samotné i sedmimílové boty, tedy jakési pérové nástavce na nohy. Jinak nechybělo ani výtvarno ať již ve formě malování, modelování či možností vykroužit si misku na hrnčířském kruhu," popsala připravený program Marcela Becková z vimperského MěKS. Domů neodcházel nikdo s prázdnou a přítomní otcové, kterých opravdu bylo více než při podobných akcích bývá zvykem si odnesli diplom udělující titul Super táta. Vzhledem k tomu, že se akce Táta dneska frčí líbila jak účastníkům, tak pořadatelům, lze očekávat, že určitě nebyla poslední.
 
Orchestr zahájil prázdniny | Tisk |

dech.JPG (převzato z www.denik.cz)

Před lety to byla snaha oživit konec školního roku netradiční akcí a v pátek večer 27. června se Noční koncert dechovky, na druhém nádvoří vimperského zámku, konal již po sedmé. Přestože letos stejně jako v ročnících předchozích byl večer v režii jak sedmdesátičlenného dechového souboru ZUŠ Vimperk, vimperských mažoretek a skupiny historického šermu Berit, od šesti předchozích se přeci jen lišil.

„Poprvé v historii jsme zde vystoupili se zpěvačkou, kterou byla Šárka Vaňková a to s písní Jsi můj pán z muzikálu Drákula a velice poutavá byla i noční ohnivá show šermířů," přiblížil večer dirigent vimperské dechovky Petr Staněk s tím, že po několika koncertech v různých místech v Čechách, kdy úspěšně šířili slávu Vimperka hned na několika soutěžích, si zas rádi zahráli před domácím publikem.

dech1.JPG dech2.JPG dech3.JPG

 
MěKS se nové vyhlášky nebojí | Tisk |

hluk.JPG (převzato z www.denik.cz)

Noční klid ve Vimperku by od nynějška měla chránit nová vyhláška, kterou zastupitelé schválili na svém posledním jednání.

Kromě pohybu psů či jiných hospodářských zvířat po volném prostranství, nabízení a poskytování sexuálních služeb či žebrání totiž stanovuje dobu, kdy by měla být hlučná zábava pod kontrolou.Velkou část koncertů či jiných kulturních akcí ve městě pořádá zdejší kulturní středisko, které je příspěvkovou organizací města a s novou vyhláškou se bude muset poprat.
„Jak jsem pochopil z jednání zastupitelů, vyhláška není apriori zaměřena na konání jednorázových akcí, ať již jde o koncerty či slavnosti. Stížnosti na hluk jsme za dobu fungování střediska měli myslím dvě a vždy jsme se snažili najít rozumné řešení a dohodli jsme se,“ komentoval novou vyhlášku technik kulturního střediska David Zavřel.

 
Vimperský kašpárek | Tisk |
pt_vpk_kasparek_062408_denik_clanek_solo.jpg Vimperk - Víťa Marčík, Studio Dell´ arte, Jihočeské divadlo či Divadélko Kuba. To jsou jen čtyři z deseti protagonistů letošní přehlídky loutkových divadel, kterou každoročně pořádá vimperské kulturní středisko.

Letošní loutkový seriál zahajuje Divadlo studna a to jak s dětským představením, tak večer s verzí pro dospělé. Autor: Jaroslav Pulkrábek.

Deset pohádek roztažených po celé období prázdnin přitáhlo v loňském roce kolem tisícovky návštěvníků a letošní program opět slibuje to nejlepší z loutkové scény. "O Jihočeském kraji se dá hovořit jako o loutkařské velmoci, proto drtivá většina souborů pochází odtud. Stejně jako v předchozích letech je Vimperskému kašpárku věnována každá prázdninová neděle a to od 15. hodin. Nezměněno zůstalo i vstupné a to 30 korun za dospělého, děti pak neplatí nic," přiblížil letošní ročník Vimperského kašpárka, kterého finančně podpořil i Jihočeský kraj, programový vedoucí vimperského MěKS Petr Moravec, s tím, že Zakletou princeznu uvede Divadlo Studna hned dvakrát. "Odpoledne je určena pro děti a večer pak loutkaři uvedou verzi stejné pohádky pro dospělé," vysvětlil Petr Moravec

(převzato z www.denik.cz)

 
Vimperský slunovrat v africkém stylu | Tisk |

2008_06_14_slunovrat.JPG Přes konkurenci dvou pivních slavností, které se konaly nedaleko i navzdory fotbalovému mistrovství Evropy, přišlo na vimperské zámecké arkády v sobotu večer oslavit slunovrat více než dvě stě lidí z Vimperka i okolí. A nutno podotknout, že to nebyla oslava ledajaká.

„Po loňském slunovratu, kdy jsme pozvali vynikající český soubor předvádějící africkou hudbu a tanec, jsme si řekli, že se podíváme, jak to dělají v Africe doopravdy. A tak do Vimperka přijela šestice černochů z Konga či Angoly a ukázali, jak to v centru Afriky umějí rozjet,“ komentoval letošní oslavu nejdelšího dne v roce Petr Moravec, programový vedoucí vimperského kulturního střediska, které akci v rámci projektu Léto pod Boubínem připravilo.

Zámeckou zahradu a v podstatě i celý Vimperk rozezněly bubny či jiné domorodé nástroje skupiny Les Grands Tam-Tam D´Afrique a krátce po začátku koncertu došlo i na tanec. A nutno podotknout, že jestliže na počátku si musela dvojice afrických tanečníků oděných do rákosových sukní své taneční partnery vybírat, v druhé půlce akce již před podiem předvádělo spontánně své pojetí afrických tanečních kreací několik desítek tanečníků.

Celý článek...
 
Tónem i obrazem | Tisk |

Tónem i obrazem se jmenoval páteční koncert flétnistky Petry Cortio Aragones a klavíristy Jana Tláskala. Poslední jarní večer ve vimperském kulturním středisku vyplnila hudba francouzských skladatelů i výběr s děl Fryderyka Chopina. Oba hudebníci se rovněž představili na poli výtvarném a do konce měsíce je možno v Galaerii U Šaška shlédnout jak jejich kresby tak i malby či fotografie.

2008_06_14_tonemiobrazem.JPG 2008_06_14_tonemiobrazem2.JPG 2008_06_14_tonemiobrazem3.JPG 2008_06_14_tonemiobrazema.JPG

 
Návrat Romana Kübelbecka | Tisk |
kubelbeck.jpg Po tříměsíčním působení na Novém Zélandu se do Vimperka vrátil Roman Kübelbeck a o své zážitky se podělil v pondělním cestopisném pořadu, který do vimperského kina přilákal opět více diváků než kdekterý filmový trhák.
 
Kytarový recitál | Tisk |
duspiva.jpg Kytara rozezněla v pátek večer vimperský kostel sv. Bartoloměje a to v podání studenta pardubické konzervatoře Milana Duspivy. Romantický večer v rámci Léta pod Boubínem připravilo vimperské kulturní středisko.
 
Léto pod Boubínem 2008 | Tisk |


Kompletní program letošního Léta pod Boubínem 2008 Video upoutávka

 
RADŮZA | Tisk |
raduza.jpg Doslova do transu se podařilo ve čtvrtek večer dostat vimperské publikum ve zcela zaplněném sále městského kulturního střediska a to pouze jedinému člověku, písničkářce Radúze. Na příští týden je na stejném místě připravena další kulturní lahůdka, totiž divadelní představení s hercem Jaroslavem Duškem.
 
Vimperské kulturní středisko se zaplnilo studenty | Tisk |
meks2.jpg Vimperk - Ve čtvrtek dopoledne se vimperské kulturní středisko zaplnilo studenty středních a základních škol a pro tentokrát je místo hudební či divadelní produkce čekala problematika podnikání a řízení nadnárodní společnosti.
Myšlenka uskutečnit přednášku na téma přeshraniční spolupráce a řízení nadnárodní společnosti, vznikla při přípravě projektu Girls Day, který připravila Střední škola Vimperk a který měl odtajnit práci s technikou a ukázat, že tecnické obory nejsou pouze pro chlapce," přiblížila akci Kateřina Bezděková, která ji organizačně zajišťovala.
Hermann Löffler, generální ředitel společnosti Seaquist Löffler studentům velice fundovaně vysvětlil základní myšlenky podnikání a řízení společnosti ze které se v průběhu 60 let stal nadnárodní koncern vyrábějící plastové uzávěry.
 
Ondřej Smeykal | Tisk |

Australská klasika zazněla v pondělí večer v sále vimperského kulturního střediska. Český profesionální hráč na australský domorodý nástroj didgeridoo Ondřej Smeykal totiž přiblížil hudbou, ale i slovem a obrazem svět a kulturu domorodých Aborigines.

smeykal.jpg smeykal1.jpg

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 289 - 320 z 337