Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
V zámeckých arkádách hrálo fantastické Trio | Tisk |

JAROSLAV PULKRÁBEK – deník Prachaticka

Třetím koncertem pokračovalo v pátek ve Vimperku Hudební Léto, které je součástí kulturního projektu Léto pod Boubínem, díky počasí se tentokrát přesunulo do vnitřních prostor zámeckých arkád.

„Zatím jsme měli tři koncerty na třech místech a myslím, že všechny prostory měly své kouzlo ať již na zahradě, v kulturním středisku, či teď přímo uvnitř arkád. Oproti loňsku, kdy počasí přálo na všechny akce Léta, je to tentokrát složitější, ale počítali jsme s tím a jak sami vidíte, máme připraveno hned několik variant,“ komentoval různé podoby koncertních míst programový vedoucí městského kulturního střediska Petr Moravec.

Narážel tím i na podobu sálu při koncertě Ivy Bitové, kterou pod střechu zahnal déšť. Pořadatelé uspořádání sálu v tomto případě otočili o 180 stupňů a připravili tak pro návštěvníky zcela netradiční a zajímavé prostředí.

V pátek večer si tedy posluchači mimo hudby vychutnali také krásný panoramatický pohled na okolí Vimperka a z prostředí byla nadšená i kapela.

„Nádherné místo a příjemná akustika. Hrálo se nám skvěle, škoda jen, že byla tak malá účast,“ shrnul pocity Tria Rhythm Fantasy vibrafonista Radek Krampl.

V pátek se totiž na zámku sešlo pouze třiadvacet platících diváků a koncert tak zatím patřil k návštěvnicky nejslabším. Krampl zároveň přiznal, že když se kolegům muzikantům o koncertování ve Vimperku zmínil, před nízkou návštěvností ho varovali.

Přestože tedy vimperské publikum patří spíše k těm konzervativnějším, očekávají pořadatelé, že na následující koncert legendární skupiny The Plastic People Of The Universe bude poměr hudebníků a účastníků rozhodně mnohem příznivější. Přestože je plánován opět na arkádách, sál kulturního střediska je opět v pohotovosti.

 
Šípková růženka | Tisk |
marcik.JPG Šípkovou Růženkou v podání Víti Marčíka se přehlídka loutkových divadel nazvaná Vimperský kašpárek přehoupla do své druhé poloviny a na srpen pořadatelé připravili dalších pět pohádek v rozličných loutkohereckých stylech.

„Programové schéma zůstalo stejné jako v předchozích letech, kdy se po několika variantách ustálilo na pohádce každou prázdninovou neděli a při příznivém počasí se snažíme všechna představení odehrát na zámeckých arkádách. Přednost dáváme jihočeským divadlům a stejně jako loni mají děti vstup zdarma,“ přiblížil přehlídku po organizační stránce David Zavřel z vimperského kulturního střediska, které loutkový seriál v rámci Léta pod Boubínem připravilo.

Celý článek...
 
Za kurzem žesťů udělal tečku koncert | Tisk |

(převzato z www.denik.cz)

pt_kurz_080708_denik_clanek_solo.jpg Vimperk - Nedělní závěrečné matiné 6. července učinilo tečku za jubilejním 15. ročníkem interpretačních kurzů, které každoročně první prázdninový týden
pořádá vimperské kulturní středisko.

Nedělní koncert 6. července udělal tečku za 15. ročníkem Letních kurzů žesťů a z Vimperka se do celé republiky rozjedou muzikanti, kteří zde o kousek posunuli své hudební umění.

Autor: Jaroslav Pulkrábek

Celý článek...
 
Vimperský kašpárek | Tisk |

(převzato z www.denik.cz)

Vimperk - Princezna, čaroděj, dobrosrdečný Matěj, tajemný hrad i starý mlýn. Nic z toho nechybělo prvnímu z jedenácti loutkových představení, které vimperské kulturní středisko uvede v rámci letošního ročníku Vimperského kašpárka. Stejně jako v loňském roce se všechna představení odehrají v romantickém prostředí zámeckých arkád a pohádky jsou rozloženy do všech prázdninových nedělí. Přestože v minulosti nebylo zvykem pohádky v jeden den reprizovat, hned první neděli udělalo kulturní středisko výjimku.

„Pohádky jsou vlastně příběhy, které kdysi nahrazovaly dnešní filmy i novinové zpravodajství. A je pochopitelné, že jinak se vyprávěly malým dětem a jinak dospělým. Proto jsme divadelníky požádali, aby nám jeden a ten samý příběh odehráli pro různé publikum," vysvětlila odpolední i večerní uvedení stejného titulu Marcela Becková z MěKS Vimperk.

Po loňském úspěchu vimperského loutkového seriálu se vydařil i start letošního ročníku a na hosínské Divadlo Studna přišla v neděli odpoledne více než padesátka dětí a bezmála stejný počet rodičů. Ti navíc vesměs potvrdili, že se na zámek chystají i následující neděli, kdy s pohádkou Královská moudrost přijede Vítěslav Marčík mladší.

studna1.JPG studna11.JPG studna13.JPG studna17.JPG studna15.JPG

 
Kurzy žesťů zahájil orchestr | Tisk |

(převzato z www.denik.cz)

Vimperk - Zajímavé hudební těleso se v neděli večer 29. června představilo ve vimperském kulturním středisku, aby zahájilo jubilejní 15. ročník Letních kurzů žesťů. Společně se smyčcovým orchestrem, který byl sestaven specielně pro tuto příležitost vystoupili i lektoři, kteří na kurzech budou působit v rolích pedagogů.

„Mimo jiné zde vystoupili Jiří a Zdeněk Šediví či Jiří Sušický, kteří působí v České filharmonii. Studentský soubor pak hrál pod taktovkou dalšího z rodiny Šedivých a Marka. Společně s dalšími sólisty předvedli díla Vivaldiho, Wagenseila, Griega, Schneidra či Vejvanovského," přiblížila zahajovací koncert Hana Daňhová, která kurzy před patnácti lety vymyslela a po celou dobu se stará o jejich organizaci.

Přestože Letní kurzy žesťů jsou zaměřeny na výuku, koncerty jsou pro frekventanty i veřejnost připraveny ještě dva.

Dne 3. července v osm hodin večer vystoupí v zámecké kapli první trumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Jiří Houdek a na 6. července od desíti hodin dopoledne je v Městském kulturním středisku připraveno matiné všech kurzistů.

den.JPG P1010254.JPG P1010228.JPG den2.JPG

 
Tatínkové si hráli s dětmi | Tisk |

Táta dneska frčí. Tak se jmenuje projekt Sítě mateřských center a Ligy otevřených mužů, jehož druhého ročníku se spolu s padesátkou dalších měst účastnil i Vimperk.

V pátek 27. června tak zdejší kulturní středisko ve spolupráci s Mateřským centrem Budulínek a Domem dětí a mládeže připravili odpoledne na které pozvali děti, maminky, ale hlavně táty. Tátové měli na rozdíl od maminek vstup zdarma a velká část aktivit byla vybrána tak, aby vyhovovala chlapské nátuře.

„Mimo opičí dráhu, jsme připravili u výuku lasování, střelbu z luku, rybaření, stříkací pistole a specielně pro taťky samotné i sedmimílové boty, tedy jakési pérové nástavce na nohy. Jinak nechybělo ani výtvarno ať již ve formě malování, modelování či možností vykroužit si misku na hrnčířském kruhu," popsala připravený program Marcela Becková z vimperského MěKS. Domů neodcházel nikdo s prázdnou a přítomní otcové, kterých opravdu bylo více než při podobných akcích bývá zvykem si odnesli diplom udělující titul Super táta. Vzhledem k tomu, že se akce Táta dneska frčí líbila jak účastníkům, tak pořadatelům, lze očekávat, že určitě nebyla poslední.
 
Orchestr zahájil prázdniny | Tisk |

dech.JPG (převzato z www.denik.cz)

Před lety to byla snaha oživit konec školního roku netradiční akcí a v pátek večer 27. června se Noční koncert dechovky, na druhém nádvoří vimperského zámku, konal již po sedmé. Přestože letos stejně jako v ročnících předchozích byl večer v režii jak sedmdesátičlenného dechového souboru ZUŠ Vimperk, vimperských mažoretek a skupiny historického šermu Berit, od šesti předchozích se přeci jen lišil.

„Poprvé v historii jsme zde vystoupili se zpěvačkou, kterou byla Šárka Vaňková a to s písní Jsi můj pán z muzikálu Drákula a velice poutavá byla i noční ohnivá show šermířů," přiblížil večer dirigent vimperské dechovky Petr Staněk s tím, že po několika koncertech v různých místech v Čechách, kdy úspěšně šířili slávu Vimperka hned na několika soutěžích, si zas rádi zahráli před domácím publikem.

dech1.JPG dech2.JPG dech3.JPG

 
MěKS se nové vyhlášky nebojí | Tisk |

hluk.JPG (převzato z www.denik.cz)

Noční klid ve Vimperku by od nynějška měla chránit nová vyhláška, kterou zastupitelé schválili na svém posledním jednání.

Kromě pohybu psů či jiných hospodářských zvířat po volném prostranství, nabízení a poskytování sexuálních služeb či žebrání totiž stanovuje dobu, kdy by měla být hlučná zábava pod kontrolou.Velkou část koncertů či jiných kulturních akcí ve městě pořádá zdejší kulturní středisko, které je příspěvkovou organizací města a s novou vyhláškou se bude muset poprat.
„Jak jsem pochopil z jednání zastupitelů, vyhláška není apriori zaměřena na konání jednorázových akcí, ať již jde o koncerty či slavnosti. Stížnosti na hluk jsme za dobu fungování střediska měli myslím dvě a vždy jsme se snažili najít rozumné řešení a dohodli jsme se,“ komentoval novou vyhlášku technik kulturního střediska David Zavřel.

 
Vimperský kašpárek | Tisk |
pt_vpk_kasparek_062408_denik_clanek_solo.jpg Vimperk - Víťa Marčík, Studio Dell´ arte, Jihočeské divadlo či Divadélko Kuba. To jsou jen čtyři z deseti protagonistů letošní přehlídky loutkových divadel, kterou každoročně pořádá vimperské kulturní středisko.

Letošní loutkový seriál zahajuje Divadlo studna a to jak s dětským představením, tak večer s verzí pro dospělé. Autor: Jaroslav Pulkrábek.

Deset pohádek roztažených po celé období prázdnin přitáhlo v loňském roce kolem tisícovky návštěvníků a letošní program opět slibuje to nejlepší z loutkové scény. "O Jihočeském kraji se dá hovořit jako o loutkařské velmoci, proto drtivá většina souborů pochází odtud. Stejně jako v předchozích letech je Vimperskému kašpárku věnována každá prázdninová neděle a to od 15. hodin. Nezměněno zůstalo i vstupné a to 30 korun za dospělého, děti pak neplatí nic," přiblížil letošní ročník Vimperského kašpárka, kterého finančně podpořil i Jihočeský kraj, programový vedoucí vimperského MěKS Petr Moravec, s tím, že Zakletou princeznu uvede Divadlo Studna hned dvakrát. "Odpoledne je určena pro děti a večer pak loutkaři uvedou verzi stejné pohádky pro dospělé," vysvětlil Petr Moravec

(převzato z www.denik.cz)

 
Vimperský slunovrat v africkém stylu | Tisk |

2008_06_14_slunovrat.JPG Přes konkurenci dvou pivních slavností, které se konaly nedaleko i navzdory fotbalovému mistrovství Evropy, přišlo na vimperské zámecké arkády v sobotu večer oslavit slunovrat více než dvě stě lidí z Vimperka i okolí. A nutno podotknout, že to nebyla oslava ledajaká.

„Po loňském slunovratu, kdy jsme pozvali vynikající český soubor předvádějící africkou hudbu a tanec, jsme si řekli, že se podíváme, jak to dělají v Africe doopravdy. A tak do Vimperka přijela šestice černochů z Konga či Angoly a ukázali, jak to v centru Afriky umějí rozjet,“ komentoval letošní oslavu nejdelšího dne v roce Petr Moravec, programový vedoucí vimperského kulturního střediska, které akci v rámci projektu Léto pod Boubínem připravilo.

Zámeckou zahradu a v podstatě i celý Vimperk rozezněly bubny či jiné domorodé nástroje skupiny Les Grands Tam-Tam D´Afrique a krátce po začátku koncertu došlo i na tanec. A nutno podotknout, že jestliže na počátku si musela dvojice afrických tanečníků oděných do rákosových sukní své taneční partnery vybírat, v druhé půlce akce již před podiem předvádělo spontánně své pojetí afrických tanečních kreací několik desítek tanečníků.

Celý článek...
 
Tónem i obrazem | Tisk |

Tónem i obrazem se jmenoval páteční koncert flétnistky Petry Cortio Aragones a klavíristy Jana Tláskala. Poslední jarní večer ve vimperském kulturním středisku vyplnila hudba francouzských skladatelů i výběr s děl Fryderyka Chopina. Oba hudebníci se rovněž představili na poli výtvarném a do konce měsíce je možno v Galaerii U Šaška shlédnout jak jejich kresby tak i malby či fotografie.

2008_06_14_tonemiobrazem.JPG 2008_06_14_tonemiobrazem2.JPG 2008_06_14_tonemiobrazem3.JPG 2008_06_14_tonemiobrazema.JPG

 
Návrat Romana Kübelbecka | Tisk |
kubelbeck.jpg Po tříměsíčním působení na Novém Zélandu se do Vimperka vrátil Roman Kübelbeck a o své zážitky se podělil v pondělním cestopisném pořadu, který do vimperského kina přilákal opět více diváků než kdekterý filmový trhák.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 289 - 320 z 342