Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Návrat Romana Kübelbecka | Tisk |
Středa, 18 červen 2008
kubelbeck.jpg Po tříměsíčním působení na Novém Zélandu se do Vimperka vrátil Roman Kübelbeck a o své zážitky se podělil v pondělním cestopisném pořadu, který do vimperského kina přilákal opět více diváků než kdekterý filmový trhák.
 
Kytarový recitál | Tisk |
Středa, 18 červen 2008
duspiva.jpg Kytara rozezněla v pátek večer vimperský kostel sv. Bartoloměje a to v podání studenta pardubické konzervatoře Milana Duspivy. Romantický večer v rámci Léta pod Boubínem připravilo vimperské kulturní středisko.
 
Léto pod Boubínem 2008 | Tisk |
Pondělí, 09 červen 2008


Kompletní program letošního Léta pod Boubínem 2008 Video upoutávka

 
RADŮZA | Tisk |
Středa, 04 červen 2008
raduza.jpg Doslova do transu se podařilo ve čtvrtek večer dostat vimperské publikum ve zcela zaplněném sále městského kulturního střediska a to pouze jedinému člověku, písničkářce Radúze. Na příští týden je na stejném místě připravena další kulturní lahůdka, totiž divadelní představení s hercem Jaroslavem Duškem.
 
Vimperské kulturní středisko se zaplnilo studenty | Tisk |
Středa, 04 červen 2008
meks2.jpg Vimperk - Ve čtvrtek dopoledne se vimperské kulturní středisko zaplnilo studenty středních a základních škol a pro tentokrát je místo hudební či divadelní produkce čekala problematika podnikání a řízení nadnárodní společnosti.
Myšlenka uskutečnit přednášku na téma přeshraniční spolupráce a řízení nadnárodní společnosti, vznikla při přípravě projektu Girls Day, který připravila Střední škola Vimperk a který měl odtajnit práci s technikou a ukázat, že tecnické obory nejsou pouze pro chlapce," přiblížila akci Kateřina Bezděková, která ji organizačně zajišťovala.
Hermann Löffler, generální ředitel společnosti Seaquist Löffler studentům velice fundovaně vysvětlil základní myšlenky podnikání a řízení společnosti ze které se v průběhu 60 let stal nadnárodní koncern vyrábějící plastové uzávěry.
 
Ondřej Smeykal | Tisk |
Čtvrtek, 29 květen 2008

Australská klasika zazněla v pondělí večer v sále vimperského kulturního střediska. Český profesionální hráč na australský domorodý nástroj didgeridoo Ondřej Smeykal totiž přiblížil hudbou, ale i slovem a obrazem svět a kulturu domorodých Aborigines.

smeykal.jpg smeykal1.jpg

 
PRACHATICKÝ KONCERT PAVLA ŠPORCLA ODLOŽEN | Tisk |
Čtvrtek, 29 květen 2008
housle.jpg Trpělivost zřejmě došla lidem, kteří se minulý pátek vypravili na koncert Pavla Šporcla. Místo již jednou odloženého koncertu je čekala cedule o další změně termínu, tentokrát pro změnu až na konec září. Vzhledem k tomu, že jeden lístek stál 400 korun a málokdo se na proslulého houslistu vypravil sám, rozvášněný dav na místo přivolal policii. Přestože šlo o akci pořádanou v Prachaticích, vrásky na čele přidělala i vimperskému kulturnímu středisku.
"Na tento koncert, stejně jako na řadu dalších, jsme prodávali lístky. A spousta lidí chce pochopitelně vstupné zpět. Jenže pořadatel, který si již peníze za koncert odvezl a který po prvním odložení slíbil, že vstupné bude bez problému vracet, není k mání," popsala problém účetní vimperského MěKS, kde pořadatel koncertu navíc dluží i za výlep plakátů. Vimperské kulturní středisko, stejně jako provozovatel prachatického Parkhotelu, kde mají podobný problém, však pořadatele nemohou sehnat a telefon je od pátku permanentně vypnutý. "O tom, že bude koncert přesunut, jsme se dověděli v podstatě náhodou, když den před akcí si pořadatel sám přelepoval plakáty.
Jsme přesvědčení, že nebylo úmyslem nikoho poškodit, nicméně chápeme rozhořčení i obavu lidí, kteří se cítí podvedeni. Přitom stačilo na místo konání koncertu přijít a vše vysvětlit. A ne zbaběle utéct a vypnout si telefon. Tím jen celou akci odepsal," pokračovala Marcela Becková. Přestože vimperský kulturák koncert nepořádal a peníze na vracení vstupného zatím nemá, odpovědnosti se nezříká. " Rozhodně věc nenecháme plavat a pořadatele začneme shánět i přes policii. V případě, že se s ním nedohodneme, budeme celou věc řešit právní cestou. Proto ten, kdo chce vrátit vstupné by měl buď přijít osobně či telefonicky nebo mailem sdělit čísla lístků, jméno a kontaktní telefon. Jakmile se nám podaří věc vyřešit, tak se všem ozveme," poradila následný postup účetní vimperského MěKS Marcela Becková. Ta zároveň dodala, že houslista Šporcl opravdu o odložení koncertu v dostatečném předstihu požádal a vystoupit v Prachaticích plánuje. Nicméně zda se podaří obnovit důvěru u zklamaných fanoušků je ve hvězdách.

KONTAKT NA POŘADATELE KONCERTU:
VÍT NOVOTNÝ, TEL: 720 612 880
 
Zahajovací koncert | Tisk |
Úterý, 27 květen 2008
Swing trio Avalon odstartovalo v pátek večer letošní ročník vimperského Léta pod Boubínem. Další koncerty na sebe nedají dlouho čekat a po nedělním dramaticko- hudebním odpoledni zdejšího DDM následuje v pondělí koncert Ondřeje Smeykala a ve čtvrtek pak dlouho očekávané vystoupení Radůzy.
 
TŘIKRÁT ŠKOLY V MěKS | Tisk |
Pátek, 23 květen 2008

lid.jpg Na hodinu zpěvu se ve středu do kulturního střediska přestěhovalo více než tři sta dětí ze základních škol vimperska, aby se něco dozvěděly o lidových či zlidovělých písničkách a společně si je zazpívaly. Školám bude zdejší sál patřit i ve čtvrtek, kdy přijede autor filmu Na vlastní nebezpečí Josef Urban s pořady Jak se dělá film a Kde se valí kameny a koneckonců i v pátek společně s Tanečním centrem pražské konzervatoře.

 
13. výstava děl studentů | Tisk |
Středa, 30 duben 2008

Třista padesát šest exponátů má třináctá výstava děl studentů vimperského gymnázia a střední odborné školy ekonomické, kterou v pondělí v přísálí MěKS Vimperk zahájila ředitelka školy Hana Prokopová. Výstava je k shlédnutí do 6. července, kdy ji vystřídají exponáty tentokrát vytvořené žáky zdejší ZUŠ.

(Zdroj Prachatický deník)

vystavaoag.jpg vystavaoag1.jpg vystavaoag2.jpg

 
HRON - Abeceda hvězd (27.3.2008) | Tisk |
Čtvrtek, 27 březen 2008

hron.jpg Pavel Horňák, Petr i Dalibor Jandové, Hana Zagorová ale například i Luděk Sobota či Felix Holman. Ti všichni se ve čtvrtek večer objevili v podání Vladimíra Hrona ve vimperském kulturním středisku v pořadu plném smíchu a písniček s názvem Abeceda hvězd 2.

 
Jak sehnat téměř tři sta tisíc ? | Tisk |
Čtvrtek, 27 březen 2008
foto_prodej.JPG Jak sehnat téměř tři sta tisíc řeší vimperské kulturní středisko. To se totiž rozhodlo výrazně omezit pronájmy svých prostor prodejcům různého zboží a tím se dobrovolně připraví o významnou část svého rozpočtu. „V loňském roce jsme takto získali 274 tisíc korun. V letošním rozpočtu jsme počítali se sumou o padesát tisíc nižší, ale nakonec předpokládáme, že vybereme ještě mnohem méně,“ prozradila účetní vimperského kulturního střediska Marcela Becková. Důvodem je mnohem větší obsazenost kulturního střediska , ať již pořady nebo spolkovými akcemi a zkouškami různých kulturních subjektů. A na prodejce pak nezbývá místo. „Například v březnu zde bylo téměř čtyřicet různých akcí a je pochopitelné, že tyto akce mají přednost. I když nutno říci, že zdejší prodejní akce byly velice hojně navštěvované a denně sem přišlo několik set lidí,“ doplnila detaily, které vedly ke změně postoje kulturního střediska Marcela Becková. Tento krok zřejmě přivítají místní obchodníci, kteří se na lacinou konkurenci dívali poměrně nevraživě a v minulosti byla trnem v oku i některým radním. „Je pravda, že jsme za to byli před lety kritizováni, nicméně hlavní slovo u radních měla suma, kterou si tak kulturák sám vydělal. Nyní jsme k omezení prodeje nuceni ze zcela jiných důvodů,“ pokračovala Marcela Becková. O tom, jak výpadek nahradit má kulturní středisko poměrně jasno a rozhodně nebude žádat o navýšení svého rozpočtu. „První na řadě jsou granty a sponzoři. Pokoušíme se také nově vydělat na reklamě a v záloze máme i nějaké finanční rezervy. Nijak se to nedotkne ani městského rozpočtu ani vstupného či kvality a počtu kulturních pořadů,“ potvrdila v závěru Marcela Becková s tím, že v budoucnu by prodejní akce z vimperského kulturáku měli zmizet úplně.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 289 - 320 z 331