Městské kulturní středisko Vimperk

ŽÁDNÉ KVÁKÁNÍ


neděle 25. 04. 2019, 17:00

sál MěKS Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Vimperští školáci soutěžili ve zpěvu | Tisk |

DSC_0009.JPG V hlavní roli Smetanovka. Tedy přesněji žáci vimperské Základní škola Smetanova ve Vimperku. Tak by se dala napsat upoutávka na večer, který proběhl v pondělí 23. listopadu v sále zdejšího kulturního střediska.Téměř tři desítky dětí se totiž účastnily pěvecké soutěže Solasido a nejenže pobavily přítomné či si vyzkoušely jaké to může být třeba na takové Superstar, ale měly i šanci si odnést některou z cen, mezi kterými mechyběla ani zajímavá elektronika.

„Pořad je určen pro děti ve věku od šesti do patnácti let a to ve třech kategoriích. Jde o moderní soutěž, v níž děti zpívají za profesionálního hudebního doprovodu a jejich výkon pak hodnotí odborná porota,“ představil soutěž nazvanou Solasido, která má za sebou již patnáct let trvání, její organizátor Pavel Justich.

DSC_0031.JPG Přestože to vše na první pohled vypadá jednoduše a soutěž se zdánlivě odehraje během jednoho večera, jde o mnohem složitější záležitost. Účastníci totiž musí projít konkurzem, čeká je příprava na soutěž, natáčení a generální zkouška. Až po té přijde na řadu samotný soutěžní večer. „Hlavním cílem této soutěže je inspirovat děti k pěveckému umění a ukázat jim, že mohou uplatnit své schopnosti a předvést na jevišti před veřejností, že něco dokáží. Tím je značně posíleno jejich seběvedomí a tak nebudou mít v budoucnu potřebu řešit své problémy například pomocí drog,“ představil Solasido i z jiného pohledu jeho autor Pavel Justich.

Celý článek...
 
Ve Vimperku zahájila Akademie třetího věku | Tisk |

Pětice přednášek čeká na účastníky prvního ročníku Akademie třetího věku, kterou pro své seniory připravila vimperská radnice. Po úvodní hodině v sále kulturního střediska věnované vimperské historii v podání Romana Hajníka se i další témata budou týkat problematiky tohoto města. „Na historii bude zaměřena i prosincová přednáška a v dalších měsících bude následovat rovněž pohled na současnost a seznámení s představou o budoucnosti města,“ představila tématické zaměření ročníku Veronika Čermáková, která má celý projekt na starosti. Přestože účastníky akademie nečekají žádné zkoušky, vyžadována bude alespoň pravidelná docházka a povinná je aktivní účast na čtyřech hodinách z pěti. Z tohoto důvodu obdržela padesátka „studentů“ jakési indexy. Bohatá účast i zájem o téma daly za pravdu těm, kteří tvrdí, že senioři rozhodně nepatří do starého železa a je třeba s nimi počítat.

akademie.JPG akademie1.JPG akademie2.JPG akademie3.JPG akademie4.JPG

 
Fotoklub vystavuje díla svých členů už potřetí | Tisk |

Po třetí v řadě představí vimperský fotoklub svůj pohled na město a po výstavách Vítejte ve Vimperku a Vimperk známý neznámý, zaměřili letos členové klubu objektivy svých fotoaparátů na vimperský zámek. Výstava, kterou v Galerii U Šaška, nacházejícíse v přísálí zdejšího Městského kulturního střediska, odstartovala pondělní vernisáž se totiž inspiruje právě touto stavbou. „Fotoklub Vimperk ve městě působí sedmým rokem a mimo zmíněné tři výstavy v Galerii U Šaška svá díla prezentuje v minigalerii umístěné ve výkladní skříni obchodu s fotopotřebami Luboše Drenčeniho,“ prozradil kde se se snímky členů klubu lze setkat Jan Tláskal.

Ten tedy společně s dalšími čtyřmi kolegy ve třinácti panelech společně nabízí svůj pohled na nejvýznamější dominantu města pod Boubínem ať již jde o denní i noční záběry, detaily či celky. Letos mezi vystavovateli chybí snímky čkyňského fotografa Vladislava Hoška, který v současné době svou pozornost na poněkud vyšší dominanty a v současné době pobívá v Himalájích. Výstava je k shlédnutí od 9. listopadu do konce ledna příštího roku v provozní době Městského kulturního střediska.

DSC_0001.JPG DSC_0008.JPG DSC_0021.JPG DSC_0029.JPG

 
ČOJČLAND | Tisk |
Občanské sdružení A BASTA! o.s. Vimperk a Institut dramatické výchovy Das Ei, e.V. Norimberk pořádali na počátku listopadu česko-německou neboli Čojčlandskou konferenz 2009. Od čtvrtka 5.11.2009 do neděle 8.11.2009 se ve Vimperku setkalo 56 mladých a divadelně aktivních lidí nejen z pohraničí, aby společně hledali odpověď na otázku: Jak dnes vnímají mladí lidé pád Železné opony a co je pro ně česko-německá hranice?
 
Pánové, zadejte se, prosím... | Tisk |

Hodiny tance berou studenti ve Vimperku každý pátek. Slečny oblékají krásné róby a mladí pánové zase obleky a bílé rukavičky. Sluší jim to opravdu dokonale. Taneční ve Vimperku se dostali za svoji polovinu a většina z kurzistů již bez problémů ovládá několik základních tanců.

Další, doplněné o lekce společenského chování na ně čeká během zbývajících pěti lekcích. O tom, zda byly kurzy tanečních užitečné se budou moci přesvědčit nejenom na závěrečné prodloužené, ale hlavně již při letošní plesové sezóně.

(Prachatický deník)

tanec.jpg tanec_1.jpg tanec_2.jpg tanec_4.jpg tanec_5.jpg

 
Vimperští oslavili vznik Československa koncertem | Tisk |

Státní svátek připomínající vznik samostatného Československa si připomněli i ve Vimperku.
Úlohy se již tradičně ujala Základní umělecká škola. V předvečer narozenin republiky tuto událost společně s hosty podvečera oslavili jak formou koncertní, tak dramatickou.

p1010016.jpg

p1010017.jpg

p1010018.jpg

p1010020.jpg

 

 

 

 
Německý orchestr potěšil posluchače ve Vimperku | Tisk |
Bezmála stovka muzikantů se v pondělí 12. října večer naskládala na specielně upravené jeviště vimperskéhu kulturního střediska. Svůj koncert zde totiž uskutečnil symfonický mládežnický orchestr ze severního Vestfálska a nutno dodat, že sklidil zasloužený potlesk. Během dvouhodinového vystoupení předvedl díla Kodályho, Beethovena, Strawinského či Čajkovského a doslova lahůdkou pak bylo sólové vystoupení litevského violončelisty Georga Sarkisjana.
 
Netradiční vystoupení přivezla skupina NY3 | Tisk |

Phisbacher New York Electric Trio » Fischbacherovo New Yorské elektrické trio.

Tak by se dal přeložit název hudebního seskupení tvořené pianistou Walterem Fischbacherem, baskytaristou Goranem Vujicem a bubeníkem Yutakou Uchidou, které vystopilo v pátek 9. října ve vimperském kulturním středisku. Do města pod Boubínem přivezli hudbu plnou úžasných groovů a nespoutané energie založené na originálních kompozicích a klavírní improvizaci.

P1010002.JPG P1010006.JPG P1010007.JPG P1010008.JPG

 
Ucho posluchače potěší německý orchestr | Tisk |
Měks_německý orchestr nem_orchestr.jpg Po koncertech v Německu, Belgii, Švýcarsku, Číně a mnoha dalších zemích Evropy či světa zavítá v pondělí do Vimperka soubor, jenž zřejmě bude patřit k těm nejpočetnějším hudebním tělesům, která ve městě pod Boubínem zahrála.
Landesjugendorchester Nordrhein – Westfalen je soubor, který vznikl v roce 1969 má v současné době více než stovku členů. I když do Vimperka nedorazí v plné síle, stále půjde o úctyhodný počet.
„Soubor je složen s úspěšných účastníků různých hudebních soutěží či členů školních orchestrů, přičemž věk muzikantů se pohybuje mezi 14 až 22 roky. Během své historie vystoupil v řadě zemí a má na svém kontě více než pět set koncertních a operních vystoupení,“ představil pondělního hosta ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek. Soubor, jehož členové procházejí náročným výběrem, spolupracuje se symfonickým orchestrem Západoněmeckého rozhlasu v Kolíně nad Rýnem a vydal již několik CD.
„Vimperský koncert je jedním z jedenácti vystoupení během turné po Německu, Chorvatsku, Maďarsku a České republice, přičemž v Čechách půjde o koncert jediný,“ dodal ke koncertu ředitel Pulkrábek.
Během pondělního vystoupení, které začíná v půl osmé večer, uslyší návštěvníci například skladby Zoltána Kodályho, Igora Strawinského či Ludwiga van Beethovena. Příjemnou zprávou pro posluchače je, že vstuné na koncert platit nemusejí.
 
Den seniorů | Tisk |

Senioři si ve čtvrtek připomněli svůj svátek Den seniorů, který se ve světě slaví již od roku 1990 a připadá na první den října,se před čtyřmi lety dostal i do Vimperka.Od té doby se v sále zdejšího kulturního střediska každoročně koná malá oslava spojená jak s účastí vedení radnice, tak s kulturním programem.

"Je dobře, že v tom velkým množství různých Dnů, které připomínají rozličné problémy, profese, či kategorie se nezapomnělo na seniory. Ono stáří, přestože má mnohá úskalí totiž má i své pěkné a zajímavé stránky," uvedl letošní seniorský sraz předseda vimperského klubu Karel Krejčí.

S tím souhlasil i vimperský starosta pavel Dvořák, když připomněl, že s většinou zde přítomných se potkává nejenom při jednání seniorské rady, coby poradního orgánu starosty, ale i v různých klubech, spolcích či organizacích, kde jsou aktivně zapojeni.

"Téhle generaci patří velký dík za to množství práce, které pro město vykonala. Pro vše co udělali pro své rodiny, přátele a bližní," ocenil Pavel Dvořák. Generaci těch, kteří během svého života přečkali světovou válku, desetiletí totality i zásadní proměnu společnosti po sametové revoluci.

Problematika stárnutí se do hledáčku OSN dostala již v roce 1948 na podnět Argentiny. Na pořad dne se však stárnutí dostalo až za jednadvacet let. Poté v roce 1982 došlo k svolání celosvětového shomáždění, které se tímto tématem zabývalo. Mimo několika studií a akčního plánu došlo i na vyhlášení světového roku seniorů a po té i již právě připomínaného dne seniorů.

TEXT A FOTO JAROSLAV PULKRÁBEK – PRACHATICKÝ DENÍK

senioi11009.JPG senioi110091.JPG senioi110092.JPG

 
Taneční kurzy | Tisk |
Měks - Taneční

Třicítka tanečníků ovládla ve Vi tanec_1.JPG mperku parket Třicítka kluků a holek vyměnila v sobotu večer ve Vimperku džínsy a trička za šaty, obleky doplněné o kravaty, motýlky a bílé rukavice, aby během několika podzimních a zimních večerů pronikla do tajů společenského chování a hlavně zvládla záludnosti nejznámějších tanečních variací.

Taneční kurzy pro začátečníky pořádá Jan Fíla již více než dvacet let a dnes mimo Vimperka přijíždí s výukou tance do dalších šesti měst.

Celý článek...
 
Boží děti sbírají další úspěchy | Tisk |
MěKS Romové

O tom, že R romove_1.JPG omové ve Vimperku nejsou jenom Pasovská ulice a s ní spojené problémy, ukázala díky svému projektu Čhave Devlestar, což v češtině znamená Boží děti, zdejší Oblastní charita Vimperk. Ta totiž za finanční podpory Rady vlády, Ministerstva kultury, Jihočeský kraje a Města Vimperk realizuje v letošním roce zajímavý romský projekt.

„V roce 2008 jsme založili taneční soubor Čhave Devlestar a na něj navázal projekt, který mimo jiné zahrnuje sociální služby, tedy poradenství v nepříznivých situacích jako jsou problémy s bydlením, se zaměstnáním či pomoc s výchovou a se vzděláváním dětí. Velice důležitá jsou i naše setkávání mimo taneční zkoušky, kdy diskutujeme o chování dětí, o správné výchově a společně hledáme východisko z případných problematických situací. Připravujeme často veřejná vystoupení tanečního souboru, která mají velký význam, jednak všechny ohromně motivují, mají vliv na kultivaci chování a v neposlední řadě umožňují našim dětem i jejich rodičům zažívat pocit úspěchu, pocit, že něco umím, dokážu, což bylo pro většinu poprvé v životě,“ přiblížila projekt ředitelka Oblastní charity Vimperk Mgr. Dana Marková.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 257 - 288 z 345