Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
ČOJČLAND | Tisk |
Občanské sdružení A BASTA! o.s. Vimperk a Institut dramatické výchovy Das Ei, e.V. Norimberk pořádali na počátku listopadu česko-německou neboli Čojčlandskou konferenz 2009. Od čtvrtka 5.11.2009 do neděle 8.11.2009 se ve Vimperku setkalo 56 mladých a divadelně aktivních lidí nejen z pohraničí, aby společně hledali odpověď na otázku: Jak dnes vnímají mladí lidé pád Železné opony a co je pro ně česko-německá hranice?
 
Pánové, zadejte se, prosím... | Tisk |

Hodiny tance berou studenti ve Vimperku každý pátek. Slečny oblékají krásné róby a mladí pánové zase obleky a bílé rukavičky. Sluší jim to opravdu dokonale. Taneční ve Vimperku se dostali za svoji polovinu a většina z kurzistů již bez problémů ovládá několik základních tanců.

Další, doplněné o lekce společenského chování na ně čeká během zbývajících pěti lekcích. O tom, zda byly kurzy tanečních užitečné se budou moci přesvědčit nejenom na závěrečné prodloužené, ale hlavně již při letošní plesové sezóně.

(Prachatický deník)

tanec.jpg tanec_1.jpg tanec_2.jpg tanec_4.jpg tanec_5.jpg

 
Vimperští oslavili vznik Československa koncertem | Tisk |

Státní svátek připomínající vznik samostatného Československa si připomněli i ve Vimperku.
Úlohy se již tradičně ujala Základní umělecká škola. V předvečer narozenin republiky tuto událost společně s hosty podvečera oslavili jak formou koncertní, tak dramatickou.

p1010016.jpg

p1010017.jpg

p1010018.jpg

p1010020.jpg

 

 

 

 
Německý orchestr potěšil posluchače ve Vimperku | Tisk |
Bezmála stovka muzikantů se v pondělí 12. října večer naskládala na specielně upravené jeviště vimperskéhu kulturního střediska. Svůj koncert zde totiž uskutečnil symfonický mládežnický orchestr ze severního Vestfálska a nutno dodat, že sklidil zasloužený potlesk. Během dvouhodinového vystoupení předvedl díla Kodályho, Beethovena, Strawinského či Čajkovského a doslova lahůdkou pak bylo sólové vystoupení litevského violončelisty Georga Sarkisjana.
 
Netradiční vystoupení přivezla skupina NY3 | Tisk |

Phisbacher New York Electric Trio » Fischbacherovo New Yorské elektrické trio.

Tak by se dal přeložit název hudebního seskupení tvořené pianistou Walterem Fischbacherem, baskytaristou Goranem Vujicem a bubeníkem Yutakou Uchidou, které vystopilo v pátek 9. října ve vimperském kulturním středisku. Do města pod Boubínem přivezli hudbu plnou úžasných groovů a nespoutané energie založené na originálních kompozicích a klavírní improvizaci.

P1010002.JPG P1010006.JPG P1010007.JPG P1010008.JPG

 
Ucho posluchače potěší německý orchestr | Tisk |
Měks_německý orchestr nem_orchestr.jpg Po koncertech v Německu, Belgii, Švýcarsku, Číně a mnoha dalších zemích Evropy či světa zavítá v pondělí do Vimperka soubor, jenž zřejmě bude patřit k těm nejpočetnějším hudebním tělesům, která ve městě pod Boubínem zahrála.
Landesjugendorchester Nordrhein – Westfalen je soubor, který vznikl v roce 1969 má v současné době více než stovku členů. I když do Vimperka nedorazí v plné síle, stále půjde o úctyhodný počet.
„Soubor je složen s úspěšných účastníků různých hudebních soutěží či členů školních orchestrů, přičemž věk muzikantů se pohybuje mezi 14 až 22 roky. Během své historie vystoupil v řadě zemí a má na svém kontě více než pět set koncertních a operních vystoupení,“ představil pondělního hosta ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek. Soubor, jehož členové procházejí náročným výběrem, spolupracuje se symfonickým orchestrem Západoněmeckého rozhlasu v Kolíně nad Rýnem a vydal již několik CD.
„Vimperský koncert je jedním z jedenácti vystoupení během turné po Německu, Chorvatsku, Maďarsku a České republice, přičemž v Čechách půjde o koncert jediný,“ dodal ke koncertu ředitel Pulkrábek.
Během pondělního vystoupení, které začíná v půl osmé večer, uslyší návštěvníci například skladby Zoltána Kodályho, Igora Strawinského či Ludwiga van Beethovena. Příjemnou zprávou pro posluchače je, že vstuné na koncert platit nemusejí.
 
Den seniorů | Tisk |

Senioři si ve čtvrtek připomněli svůj svátek Den seniorů, který se ve světě slaví již od roku 1990 a připadá na první den října,se před čtyřmi lety dostal i do Vimperka.Od té doby se v sále zdejšího kulturního střediska každoročně koná malá oslava spojená jak s účastí vedení radnice, tak s kulturním programem.

"Je dobře, že v tom velkým množství různých Dnů, které připomínají rozličné problémy, profese, či kategorie se nezapomnělo na seniory. Ono stáří, přestože má mnohá úskalí totiž má i své pěkné a zajímavé stránky," uvedl letošní seniorský sraz předseda vimperského klubu Karel Krejčí.

S tím souhlasil i vimperský starosta pavel Dvořák, když připomněl, že s většinou zde přítomných se potkává nejenom při jednání seniorské rady, coby poradního orgánu starosty, ale i v různých klubech, spolcích či organizacích, kde jsou aktivně zapojeni.

"Téhle generaci patří velký dík za to množství práce, které pro město vykonala. Pro vše co udělali pro své rodiny, přátele a bližní," ocenil Pavel Dvořák. Generaci těch, kteří během svého života přečkali světovou válku, desetiletí totality i zásadní proměnu společnosti po sametové revoluci.

Problematika stárnutí se do hledáčku OSN dostala již v roce 1948 na podnět Argentiny. Na pořad dne se však stárnutí dostalo až za jednadvacet let. Poté v roce 1982 došlo k svolání celosvětového shomáždění, které se tímto tématem zabývalo. Mimo několika studií a akčního plánu došlo i na vyhlášení světového roku seniorů a po té i již právě připomínaného dne seniorů.

TEXT A FOTO JAROSLAV PULKRÁBEK – PRACHATICKÝ DENÍK

senioi11009.JPG senioi110091.JPG senioi110092.JPG

 
Taneční kurzy | Tisk |
Měks - Taneční

Třicítka tanečníků ovládla ve Vi tanec_1.JPG mperku parket Třicítka kluků a holek vyměnila v sobotu večer ve Vimperku džínsy a trička za šaty, obleky doplněné o kravaty, motýlky a bílé rukavice, aby během několika podzimních a zimních večerů pronikla do tajů společenského chování a hlavně zvládla záludnosti nejznámějších tanečních variací.

Taneční kurzy pro začátečníky pořádá Jan Fíla již více než dvacet let a dnes mimo Vimperka přijíždí s výukou tance do dalších šesti měst.

Celý článek...
 
Boží děti sbírají další úspěchy | Tisk |
MěKS Romové

O tom, že R romove_1.JPG omové ve Vimperku nejsou jenom Pasovská ulice a s ní spojené problémy, ukázala díky svému projektu Čhave Devlestar, což v češtině znamená Boží děti, zdejší Oblastní charita Vimperk. Ta totiž za finanční podpory Rady vlády, Ministerstva kultury, Jihočeský kraje a Města Vimperk realizuje v letošním roce zajímavý romský projekt.

„V roce 2008 jsme založili taneční soubor Čhave Devlestar a na něj navázal projekt, který mimo jiné zahrnuje sociální služby, tedy poradenství v nepříznivých situacích jako jsou problémy s bydlením, se zaměstnáním či pomoc s výchovou a se vzděláváním dětí. Velice důležitá jsou i naše setkávání mimo taneční zkoušky, kdy diskutujeme o chování dětí, o správné výchově a společně hledáme východisko z případných problematických situací. Připravujeme často veřejná vystoupení tanečního souboru, která mají velký význam, jednak všechny ohromně motivují, mají vliv na kultivaci chování a v neposlední řadě umožňují našim dětem i jejich rodičům zažívat pocit úspěchu, pocit, že něco umím, dokážu, což bylo pro většinu poprvé v životě,“ přiblížila projekt ředitelka Oblastní charity Vimperk Mgr. Dana Marková.

Celý článek...
 
Ukončení festivalu Naturvision 2009 | Tisk |

Tečku za 8. ročníkem festivalu Naturvision již tradičně učinil slavnostní galavečer.

V souhrnu více než 1500 minut projekce, 160 tiskových stran překladů, tedy téměř tři sta tisíc úhozů na klávesnici počítače či více než sto tisíc slov českého komentáře k 15 promítaným filmům.

K tomu nutno připočíst i pětistovku kreseb a množství fotografií z doprovodných soutěží. I tak se lze podívat na devátý ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech Natur Vision, jehož česká část skončila v pátek večer ve vimperském kulturním středisku slavnostním galavečerem.

„Stejně jako v minulosti festival provázela fotosoutěž Fascinace přírodou a letos podruhé výtvarná dětská soutěž Máme rádi zvířata, v letošním ročníku zaměřená na africkou faunu,“ doplnil informace o právě končícím festivalu šéf kulturního odboru vimperské radnice Miloš Beneš.

Novinkou oproti tomu bylo udělení ceny Stanislavy Chumanové pro nejhezčí kresbu ve výše jmenované soutěži, kterou si nakonec odnesla dvanáctiletá Michaela Mrázová se prachatické ZŠ Zlatá stezka. Druhé místo zůstalo díky Miroslavě Höhneové ve Vimperku a pomyslný bronz pak putoval do Radomyšle na Strakonicku, kam jej odvezla šestiletá Veronika Klasová.

„Obrázků se sešlo mnohem více než v loňském roce a museli jsme proto i posílit porotu, která je složena s učitelů výtvarné výchovy. Do soutěže se přihlásilo nejenom pětačtyřicet škol z celé republiky, ale i někteří jednotlivci,“ uvedl vyhlášení výsledků soutěže Miloš Beneš.

Tento cerominiál však byl pouze jedním z bodů, které tvořili program večera moderovaného hercem Tomášem Krejčířem. Během pátečního bezmála tříhodinového programu se představil nejenom nejlepší německý film soutěže Divoké Rusko - Dálný Východ, ale proběhla i malá exkurze do díla dokumentaristy Hugo Habermana, či povídání s fotografem Janem Svatošem o dobrodružných výpravách za unikátními snímky do divké Afriky.

„Vimperku lze tento festival jen závidět a na druhou stranu však jsem velice rád, že se odehrává na území Jihočeského kraje,“ svěřil se během večera krajský radní pro zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství Karel Vlasák, který byl na galavečeru jedním z desítek pozvaných hostí jak z Čech, tak Bavorska. A jak se všichni přítomní během závěrečného rautu shodli, lze se jen těšit na další, tentokrát devátý ročník festivalu.

natur_1.JPG natur_2.JPG natur_3.JPG natur_4.JPG natur_5.JPG natur_6.JPG

natur_7.JPG natur_9.JPG natur_8.JPG natur_10.JPG

 
SERGENT PÉPÉRE A BABÍ LÉTO VE VIMPERKU | Tisk |
Od kašny ke kašně se ve středu odpoledne vydala vimperskými ulicemi francouzská hudební skupina Sergent Pépére, aby potěšila vimperáky či přítomné turisty a alespoň trochu oživila letošní babí léto. Sedmička muzikantů tvořící vskutku neobyčejné hudební uskupení, jak do vzhledu, tak repertoárem, vznikla před jedenácti lety a už v roce 2000 poprvé vystoupila v Čechách, kam od té doby pravidelně vozí svoji směsici balkánské,cikánské a orientální hudby s prvky jazzu, latiny a ska.

„Sergent znamená četař a pépére má v češtině hned několik významů jako obtloustlý, pořádný, poklidný, pohodlný či fain, což si myslím plně vystihuje filozofii kapely. Nabídka na vystoupení v rámci turné po Čechách přišla na poslední chvíli a protože byla zajímavá jak finančně, tak obsahově zahrál Serget Pépére například mimo Prahy, Hradce Králové, Českých Budějovicích či Českém Krumlově i ve Vimperku,“ vysvětlil důvod proč se středeční koncert neobjevil v měsíčním programu kulturního střediska, jeho ředitel Jaroslav Pulkrábek.
Vzhledem k tomu, že pořadatelé koncertu nechtěli narušit projekci právě probíhajícího filmového festivalu zvolili k produkci odpolední hodiny.
„Rozhodně to bylo zajímavé vystoupení a asi by nebylo marné zjistit možnosti a do Vimperka je, třeba v rámci Léta pod Boubínem, zase pozvat,“ nastínil možnost návratu četaře pohádáře do Vimperka ředitel Jaroslav Pulkrábek.

foto: Sergent Pépére to nebyla jenom velice zajímavá hudební produkce, ale i téměř divadelní produkce plná živelné radosti ze hry. To ostatně viděl každý, kdo se ve středu odpoledne ocitl v jejím dosahu.
 
Výstava fotografií předchází festivalu Naturvision | Tisk |

NaturVision je tu.

Ve středu odpoledne totiž do Vimperka dorazila výstava fotografií pod názvem Fascinace přírodou.Výstava tento mezinárodní filmový festival filmů o zvířatech již několik let doprovází. Letošního klání fotografů, jež organizuje německý pořadatel festivalu, se účastnilo 359 fotografů z 29 zemí a porotci tak museli projít půl druhé tisícovky fotografií zachycující němé obyvatele planety ve více či méně unikátní podobě.

Mezi oceněnými fotografy se letos ocitl i prachatický Pavel Bače, který z českých účastníků dosáhl na nejlepší a to jedenáctou příčku.

„Dvaatřicetiletý prachatický rodák Pavel Bače si přírodu a zvláště ornitologii oblíbil již na základní škole a později ji spojil s fotografováním. V poslední době si vytvořil vlastní projekt, ve kterém mapuje ptačí druhy ve Vltavském údolí, nedaleko obce Pěkná a již má zachyceno 99 druhů. S jeho snímky se můžeme mimo jné setkat i v novém atlase šumavského ptactva,“ představil na vernisáži přítomného fotografa šéf kulturního odboru radnice Miloš Beneš.

Druhou, tentokrát ryze českou, doprovodnou akcí festivalu, který své první filmy spustí v úterý ráno, je dětská výtvarná soutěž „Máme rádi zvířata“. Z několika stovek obrázků vybrala porota složená z učitelů výtvarné výchovy čtyřicítku, které budou vystaveny v přísálí vimperského kulturního střediska. Deset nejlepších pak bude oceněno při závěrečném galavečeru NaturVizionu a novinkou letošního večera bude udělení Ceny Stanislavy Chumanové, starostky, která před několika lety podlehla zákeřné nemoci.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 257 - 288 z 342