Městské kulturní středisko Vimperk

30 let od sametu

17.11.2019, 17:00hod

Pivovarská ulice

 

 Úvod arrow Fotogalerie
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Fotogalerie
Indická meditativní hudba v katolickém kostele | Tisk |
Tak by se dal charakterizovat koncert sitáristy Jiřího Dohnala, který se uskutečnil ve čtvrtek 10.června v odsvěceném kostele sv. Bartoleměje ve Vimperku v režii zdejšího kulturního střediska. FOTO KATEŘINA UHŘÍČKOVÁ
 
Tanečníci a pěvci vimperské ZUŠ zaplnili sál | Tisk |
Ve čtvrtek 10. června se totiž v sále MěKS Vimperk konalo vystoupení pěveckého a tanečního oboru školy, která tak prezentoval svoji činnost jak rodičům, tak veřejnosti. Přestože jde o ryze amatérskou záležitost, těší se podobné akce ve Vimperku velké oblibě. Malou pihou na kráse jsou jen rodiče, kteří ihned po vystoupení svého ptomka odvedou domů a tak se k závěru počet diváků v sále poněkud neuctivě snižuje.
 
Den dětí | Tisk |
Drak, Červená Karkulka, černokněžník, vodník či králíci z klobouku. To je jen část pohádkových bytostí, které čekaly v neděli na děti ve vimperském areálu Vodník. Tam pro ně totiž majitel areálu společně s Domem dětí a mládeže a zdejším kulturním střediskem připravili dětský den ve stylu z pohádky do pohádky. Malým, leč zajímavým zpestřením bylo i vystoupení vimperského kynologického klubu s ukázkami poslušnosti psů či obrany. Holky i kluci všeho věku si pak nenechali ujít filmovou maskérnu, kde svůj zjev změnili pomocí paruk či líčidel. Vodník ožije i v sobotu 12. června, kdy zde zahajuje promítání letní kino a pak 19. června u příležitosti velkolepých soumarských slavností.
 
Škola sobě | Tisk |
Tak by se dalo nazvat divadelní představení, které u příležitosti svátku dětí zahráli žáci vimperské základky pro své spolužáky. Hlavním bodem programu, který se odehrál v městském kulturním středisku bylo sice zpracování známého příběhu o kocouru Modroočkovi, nicméně zde zaznělo i několik písniček, básniček či další pohádka, tentokrát o Smolíčkovi Pacholíčkovi.
 
Slavnostní pasování prvňáčků ZŠ TGM | Tisk |
Slavnostní pasování prvňáčku, nebo chcete-li uvítání nových žáků Základní školy TGM ve Vimperku, proběhlo ve čtvrtek odpoledne sále kulturního střediska. Třiačtyřicet malých školáků, kteří od září nastoupí do dvou prvních tříd školy, osobně pasovala ředitelka Dagmar Rückerová a s několika dalšími drobnými dárky jim předala i plnící pero, kterým již za tři měíce začnou psát do svého prvního školního sešitu.
 
Mek feder theliben | Tisk |
Tak se zněl název taneční soutěže, která v sobotu po poledni rozezněla vimperské kulturní středisko. Soubory z Volar, Vimperka a Větřního zde usilovaly o přízeň poroty, která nakonec prvenství přiřkla domácím. Doma zůstalo i ocenění pro nejlepšího tanečníka, kterým se stal Kamil Kurej.
 
POZVÁNÍ DO ZLATÉ HVĚZDY | Tisk |
pernikova-chaloupka.jpg Na podium vimperské Zlaté Hvězdy se vrací divadlo. Ostatně tak tomu bývalo v dobách největší slávy tohoto někdejšího centra české menšiny a spolkového života ve městě. První letošní představení je určeno dětem a připravena je pro ně česká klasika v podání Českého loutkového divadla Praha. Peníková chaloupka je o tom, že se nevyplácí neposlušnost, ale i o chytrosti, která dostane děti z těžké situace. Zde vystupující překrásná loutka Ježibaby nemá rozhodně nahánět strach, ale svou roztomilostí se stane hlavní hvězdou tohoto představení," pozvala na pohádku ředitelka Zlaté Hvězdy Soňa Mihaliková s tím, že by si ji neměli nechat ujít ani ti, kteří jsou přesvědčeni, že o Perníkové chaloupce se již nic nového dozvěte nemohou. Jeníček a Mařenka se perníček vydají loupat v neděli úderem třet hodiny odpolední a vstupenka stojí čtyřicet korun.
 
Sharon Lewis v MěKS | Tisk |
Něco přes půl stovky nadšenců si nechalo ujít finále mistrovství světa v ledním hokeji a dali přednost jazzu v podání černé američanky Sharon Lewis v režii vimperského MěKS.
Foto René Kliment
 
Vernisáž | Tisk |
Absolventka vimperské Základní umělecké školy Tereza Orságová společně s dalšími žáky této školy vystavuje od úterka své práce v Galerii U Šaška v budově MěKS Vimperk.
 
Králíci z klobouku | Tisk |
kralici.jpg "Nikde není taj jak doma. Nikde jako doma není mrkvička tak sladká." K tomuto závěru došli Bob a Bobek, kteří přijeli v úterý dopoledne do vimperského kulturního střediska pobavit na čtyři stovky dětí ze škol a školek.
 
Iva Hüttnerová zahájila výstavu svých obrázků | Tisk |

Jednoznačným úspěchem zahájilo vimperské muzeum svoji jubilejní šedesátou sezonu. Vedle expozice, připomínající šedesátiny zdejšího stánku historie, totiž v prostorách zámku uspořádalo výstavu obrázků malířky Ivy Hüttnerové, která dokázala přitáhnou hned na zahajující vernisáž doslova davy návštěvníků. Pražská rodačka, herečka a malířka Iva Hüttnerová dodnes realizovala na dvě stovky autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku, její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích, např. v Japonsku, Francii a Švédsku.Vydala navíc i tři autorské knihy a ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. S jejím uměním se můžete ve vimperském muzeu potěšit až do konce června.

hutnerov.jpg hutnerov1.jpg hutnerov2.jpg hutnerov3.jpg hutnerov4.jpg hutnerov5.jpg hutnerov6.jpg hutnerov7.jpg
 
Doktora od jezera hrochů uvedl Zdeněk Troška | Tisk |
V rovníkovou Afriku se v sobotu proměnilo vimperské kino, a to u příležitosti projekce nového českého filmu Doktor od jezera hrochů, který na motivy knižní předlohy Miloslava Švandrlíka natočil režisér Zdeněk Troška. Ten zároveň přijel do Vimperka svůj film osobně předestavit, což se pochopitelně neobešlo bez veselých historek z natáčení, autogramiády a mnohačetného fotografování.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 225 - 256 z 352