Městské kulturní středisko Vimperk

Křišťálové slzy
13. 12. 2018, 19:00, MěKS

divadelní představení

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Doktora od jezera hrochů uvedl Zdeněk Troška | Tisk |
V rovníkovou Afriku se v sobotu proměnilo vimperské kino, a to u příležitosti projekce nového českého filmu Doktor od jezera hrochů, který na motivy knižní předlohy Miloslava Švandrlíka natočil režisér Zdeněk Troška. Ten zároveň přijel do Vimperka svůj film osobně předestavit, což se pochopitelně neobešlo bez veselých historek z natáčení, autogramiády a mnohačetného fotografování.
 
Čarodejnice | Tisk |
Vyčistit Belzebubovy boty, najít klíč v truhle plné pilin, jízda na koštěti či hod do dálky se stejným instrumentem. To bylo jen několik úkolů, které čekaly na čarodějnice všeho druhu, věku i pohlaví při druhém ročníku Pochodu za úplňku. K tomu je třeba připočíst lampionový průvod, čarodějnickou pohádku a ohnivou show. Letos se v organizaci svátku čarodějnic ve Vimperku spojilo vimperské Infocentum, Stifterův pošumavský železniční spolek, divadelní soubor Bouček a Městské kulturní středisko.
 
Radovanovy radovánky | Tisk |
Radovanovy radovánky asi znají všechny děti a to jak z televize, tak z cédéčka. V pátek dopoledne si jej však mohli zakusit na živo. Dorazil z Brna a to i Kateřinkou, zlým výrostkem Hugem i Kvikem. Bezmála čtyři stovky malých diváků se stali svědky různých dobrodružství ať s motýly, psím vínem či vosami.
 
Doktor od jezera hrochů | Tisk |
doktor0.jpg Nový film Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů přiveze do Vimperka sám režisér. Projekce, která se uskuteční za asistence vimperských divadelníků a Stifterova pošumavského železničního spolku začíná již v osmnáct hodin a vstupné činí sedmdesát korun.
 
Houština slov | Tisk |
Na svatého Jiří nevylézají pouze hadi a štíři, ale ve Vimperku si dali dostaveníčko i básníci. Houština slov, jak se již tradičně svátek poezie pod Boubínem nazývá, nebyla rozhodně poslední. Pokračování je připraveno na poslední červencový den na Vodníku a 11. září v Černé věži. A že ta spojitost s hady není od věci dokazuje fakt, že ten den manželku jednoho z hnacích motorů Houštiny uštkla zmije.
 
VÝLETY ZA KLASIKOU | Tisk |
divadlo.jpg Vývoj divadla - osvícenství, klasicismus. Tak znělo téma výuky, kterou v úterý dopoledne absolvovali studenti vimperského gymnázia. A že šlo o divadlo, nezůstali zavřeni v učebnách, ale vyrazili přímo na prkna, která znamenají svět do Městského kulturního střediska. Ve čtvrtek je pak čeká další výlet za klasikou a to na zfilmovanou verzi Steinbeckova románu Na východ od ráje.
 
Oslavy Zlaté stezky začaly na hranici | Tisk |
Bischofsreut – Oslavy Milénia Zlaté stezky jsou tu. Soubor desítek akcí, které více než rok společně připravovali zástupci obcí, měst i různých organizací na obou stranách hranice, odstartovalo nedělní slavnostní zahájení na historickém hraničním mostě přes Mechový potok u obce Bischofsreut.
„Zítra to je přesně 1000 let, co byl vydán dokument, který je prvním dokladem o existenci stezky. To je tedy důvod, proč se slavnosti konají zrovna dnes,“ objasnil na Šumavu poměrně nezvykle brzy zvolené datum vedoucí Odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Vimperku Miloš Beneš. Vrcholem zahajovací akce a jakýmsi poselstvím pro další generace bylo bezesporu odhalení kamene se soumarskou modlitbou, kterého se za českou stranu zhostil náměstek ministra kultury Jaromír Talíř a přednosta okresu Freyung – Grafenau Ludvig Lankl, reprezentující Bavorsko. To však nebyla jediná symbolika tohoto dne. Na půl žerdi stažené vlajky i minuta ticha připomněly oběti nedávného leteckého neštěstí u Smolenska.
Od hranic se pak slavnost přesunula do nedalekého Waldkirchenu. „Přeji této stezce, aby již nikdy nezarostla, aby ji již nikdy nepřerušila žádná opona a aby po dalších tisíc let zkracovala vzdálenosti mezi dobrými sousedy,“ popřála v roli hostitele Zlaté stezce a lidem na ní žijícím starostka Stožce Zdeňka Lelková.
 
Ekorozhovory | Tisk |
Rovný tucet ročníků česko-německých rozhovorů má po sobotě za sebou Spolekna ochranu Šumavské přírody. Téma akce, která se již tradičně konala zapodpory Městského kulturního střediska ve Vimperku, se jako většinapodobných akcí letošního roku točila kolem tisícileté Zlaté stezky.
 
Dlouhý, Široký a Bystrozraký | Tisk |
Dlouhý, Široký a Bystrozraký přijeli v pátek 9. dubna prostřednictvím českobudějovického divadla do Vimperka. Vtipné, výtvarně nápadité, krásně strašidelné a s chutí zahrané a zazpívané představení roztleskalo sál kulturního střediska a pranic nevadilo, že příběh již všichni znali.
 
Neziskovky se představují U Šaška | Tisk |

Třináct organizací pracující s handicapovanými či se seniory se ve čtvrtek sešlo v městském kulturním středisku na společné prezentaci. Dopoledne zaplněné kulturním programem odstartovalo měsíční výstavu, na kterém jednotlivé subjekty představují svoji činnost. Vše je k vidění v Galerii U Šaška

3O1.JPG 3O2.JPG 3O3.JPG 3O4.JPG 3O5.JPG

Celý článek...
 
Beseda s vedoucí sociálního a zdravotního odboru | Tisk |
Na jaké sociální dávky máme nárok, co je třeba splnit pro jejich přiznání či kam dojít s patřičnou žádostí. To bylo jen jedno z mnoha témat besedy s vedoucí sociálního a zdravotního odboru vimperské radnice Alenou Havelkou, která se uskutečnila pod patronací Svazu tělesně postižených ve čtvrtek 8. dubna v Městském kulturním středisku.
 
O vimperský křišťál | Tisk |
Třináct tanečních párů ze sedmi měst se o Velikonočním pondělí sešlo ve Vimperku na obnovené soutěži v tanečním sportu nazvané O vimperský křišťál. Ta vznikla již v závěru osmdesátých let, nicméně před třemi roky se její tradice přerušila. „Rapidně ubylo párů a Vimperk leží geograficky natolik stranou, že je těžké sem tanečníky dostat,“ vysvětlil příčinu tříleté přestávky pořadatel soutěže Jan Fíla. Jestliže měl totiž taneční svaz před deseti lety deset tisíc členů, dnes se pohybuje řádově na patnácti stovkách. A to už je při obsazování soutěží pořádně znát. Nicméně obnovená premiéra, kterou pořádala taneční škola Fíla spolu s městským kulturním střediskem se vyvedla a lze předpokládat, že nebyla poslední. „Mám-li být upřímný, tak největší přínos vidím v tom, že mladí lidé v relativně krizovém věku nevyhledávají drogy a jiné pochybné kratochvíle, ale mají časově náročného koníčka, který jim vyplní volný čas,“ přiznal asi nejpodstatnější přínos Vimperského křišťálu a tanečního sportu vůbec Jan Fíla. Přesto šlo v pondělí ve Vimperku i o umístění a první příčka v kategorii E, což jsou účastníci kurzů poputuje díky Marii Hlaváčové a Ondřejovi Ježkovi do Příbrami a Tereza Hnidová s Tomášem Kadlecem odjíždějí do Dobříše s prvním místem v kategorii Hobby- začátečníci. Mezi tanečníky třídy Hobby - pokročilí se k prvenství protančili Lucie Kulhánková s Janem Mišákem ze Sušice.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 225 - 256 z 341