Městské kulturní středisko Vimperk

ŘEMESLNÉ TRHY


sobota 13. 4. 2019, 8:00-12:00

sál MěKS Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Sharon Lewis v MěKS | Tisk |
Něco přes půl stovky nadšenců si nechalo ujít finále mistrovství světa v ledním hokeji a dali přednost jazzu v podání černé američanky Sharon Lewis v režii vimperského MěKS.
Foto René Kliment
 
Vernisáž | Tisk |
Absolventka vimperské Základní umělecké školy Tereza Orságová společně s dalšími žáky této školy vystavuje od úterka své práce v Galerii U Šaška v budově MěKS Vimperk.
 
Králíci z klobouku | Tisk |
kralici.jpg "Nikde není taj jak doma. Nikde jako doma není mrkvička tak sladká." K tomuto závěru došli Bob a Bobek, kteří přijeli v úterý dopoledne do vimperského kulturního střediska pobavit na čtyři stovky dětí ze škol a školek.
 
Iva Hüttnerová zahájila výstavu svých obrázků | Tisk |

Jednoznačným úspěchem zahájilo vimperské muzeum svoji jubilejní šedesátou sezonu. Vedle expozice, připomínající šedesátiny zdejšího stánku historie, totiž v prostorách zámku uspořádalo výstavu obrázků malířky Ivy Hüttnerové, která dokázala přitáhnou hned na zahajující vernisáž doslova davy návštěvníků. Pražská rodačka, herečka a malířka Iva Hüttnerová dodnes realizovala na dvě stovky autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku, její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích, např. v Japonsku, Francii a Švédsku.Vydala navíc i tři autorské knihy a ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. S jejím uměním se můžete ve vimperském muzeu potěšit až do konce června.

hutnerov.jpg hutnerov1.jpg hutnerov2.jpg hutnerov3.jpg hutnerov4.jpg hutnerov5.jpg hutnerov6.jpg hutnerov7.jpg
 
Doktora od jezera hrochů uvedl Zdeněk Troška | Tisk |
V rovníkovou Afriku se v sobotu proměnilo vimperské kino, a to u příležitosti projekce nového českého filmu Doktor od jezera hrochů, který na motivy knižní předlohy Miloslava Švandrlíka natočil režisér Zdeněk Troška. Ten zároveň přijel do Vimperka svůj film osobně předestavit, což se pochopitelně neobešlo bez veselých historek z natáčení, autogramiády a mnohačetného fotografování.
 
Čarodejnice | Tisk |
Vyčistit Belzebubovy boty, najít klíč v truhle plné pilin, jízda na koštěti či hod do dálky se stejným instrumentem. To bylo jen několik úkolů, které čekaly na čarodějnice všeho druhu, věku i pohlaví při druhém ročníku Pochodu za úplňku. K tomu je třeba připočíst lampionový průvod, čarodějnickou pohádku a ohnivou show. Letos se v organizaci svátku čarodějnic ve Vimperku spojilo vimperské Infocentum, Stifterův pošumavský železniční spolek, divadelní soubor Bouček a Městské kulturní středisko.
 
Radovanovy radovánky | Tisk |
Radovanovy radovánky asi znají všechny děti a to jak z televize, tak z cédéčka. V pátek dopoledne si jej však mohli zakusit na živo. Dorazil z Brna a to i Kateřinkou, zlým výrostkem Hugem i Kvikem. Bezmála čtyři stovky malých diváků se stali svědky různých dobrodružství ať s motýly, psím vínem či vosami.
 
Doktor od jezera hrochů | Tisk |
doktor0.jpg Nový film Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů přiveze do Vimperka sám režisér. Projekce, která se uskuteční za asistence vimperských divadelníků a Stifterova pošumavského železničního spolku začíná již v osmnáct hodin a vstupné činí sedmdesát korun.
 
Houština slov | Tisk |
Na svatého Jiří nevylézají pouze hadi a štíři, ale ve Vimperku si dali dostaveníčko i básníci. Houština slov, jak se již tradičně svátek poezie pod Boubínem nazývá, nebyla rozhodně poslední. Pokračování je připraveno na poslední červencový den na Vodníku a 11. září v Černé věži. A že ta spojitost s hady není od věci dokazuje fakt, že ten den manželku jednoho z hnacích motorů Houštiny uštkla zmije.
 
VÝLETY ZA KLASIKOU | Tisk |
divadlo.jpg Vývoj divadla - osvícenství, klasicismus. Tak znělo téma výuky, kterou v úterý dopoledne absolvovali studenti vimperského gymnázia. A že šlo o divadlo, nezůstali zavřeni v učebnách, ale vyrazili přímo na prkna, která znamenají svět do Městského kulturního střediska. Ve čtvrtek je pak čeká další výlet za klasikou a to na zfilmovanou verzi Steinbeckova románu Na východ od ráje.
 
Oslavy Zlaté stezky začaly na hranici | Tisk |
Bischofsreut – Oslavy Milénia Zlaté stezky jsou tu. Soubor desítek akcí, které více než rok společně připravovali zástupci obcí, měst i různých organizací na obou stranách hranice, odstartovalo nedělní slavnostní zahájení na historickém hraničním mostě přes Mechový potok u obce Bischofsreut.
„Zítra to je přesně 1000 let, co byl vydán dokument, který je prvním dokladem o existenci stezky. To je tedy důvod, proč se slavnosti konají zrovna dnes,“ objasnil na Šumavu poměrně nezvykle brzy zvolené datum vedoucí Odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Vimperku Miloš Beneš. Vrcholem zahajovací akce a jakýmsi poselstvím pro další generace bylo bezesporu odhalení kamene se soumarskou modlitbou, kterého se za českou stranu zhostil náměstek ministra kultury Jaromír Talíř a přednosta okresu Freyung – Grafenau Ludvig Lankl, reprezentující Bavorsko. To však nebyla jediná symbolika tohoto dne. Na půl žerdi stažené vlajky i minuta ticha připomněly oběti nedávného leteckého neštěstí u Smolenska.
Od hranic se pak slavnost přesunula do nedalekého Waldkirchenu. „Přeji této stezce, aby již nikdy nezarostla, aby ji již nikdy nepřerušila žádná opona a aby po dalších tisíc let zkracovala vzdálenosti mezi dobrými sousedy,“ popřála v roli hostitele Zlaté stezce a lidem na ní žijícím starostka Stožce Zdeňka Lelková.
 
Ekorozhovory | Tisk |
Rovný tucet ročníků česko-německých rozhovorů má po sobotě za sebou Spolekna ochranu Šumavské přírody. Téma akce, která se již tradičně konala zapodpory Městského kulturního střediska ve Vimperku, se jako většinapodobných akcí letošního roku točila kolem tisícileté Zlaté stezky.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 225 - 256 z 345