Městské kulturní středisko Vimperk

ČARODĚJNICKÝ REJ


úterý 30. 04. 2019

19:00, "Letňák"


 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Vimperská akademie třetího věku | Tisk |
Vimperská akademie třetího věku pokračovala ve středu 19. ledna přednáškou Františka Kadocha o historii knihtisku a vimperského tiskárenství. Do role studentů se senioři vrátí opět za měsíc a to konkrétně 16. února kdy po ně pořadatelé připravili téma Národní Park Šumava a management lesa. Stejně jako v případě předchozích přednášek se začíná v deset hodin dopoledne a místem je sál Městského kulturního střediska.
 
Projekce jedinečného dokumentu Krásy Šumavy (27.1. v 19:00) | Tisk |
Více než tři desítky let pracoval Dušan Žampach na stráženské celnici, naposledy na pozici ředitele celního úřadu a na čekobavorské pomezí poblíž tohoto hraničního přechodu sahají i jeho rodové kořeny. Tedy vskutku fundovanéá persona pro povídání o celnících, celnicích a celnictví jako takovém a o životě lidí ve středu hraničního hvozdu. Více než dvouhodinové vyprávění doplněné stovkou vesměs historických fotografií se však nezaměřilo pouze na minulé století, ale v kontextu milénia Zlaté stezky se posluchači vrátili až na samý počátek kupeckých dějin regionu. Pro milovníky staré Šumavy je v měsíci lednu navíc připravena další lahůdka a to v podobě pořadu Krásy Šumavy.
Druhá výprava po krásách Šumavy, tak jak ji poznávali návštěvníci před téměř stoletím, se uskuteční prostřednictvím unikátního dokumentu, autentickou přednáškou z pozůstalosti JUDr. Stanislava Laciny s téměř dvěma stovkami ojedinělých snímků z výletů Klubu českých turistů ve Volyni z 20. let minulého století, kde nechybí Volyně, Vimperk, Strakonice, pošumavské obce, Šumava, Hluboká nad Vltavou, Velhartice, Rabí a mnoho dalších míst, a to vše nově namluveno hercem Vilémem Udatným.
„Počátky Klubu českých turistů ve Volyni sahají do roku 1897, kdy zde, po neživotaschopné snaze společného volyňsko – strakonického odboru vznikl odbor samostatný. Soudní rada JUDr. Stanislav Lacina byl zvolen předsedou klubu v roce 1925, když před tím pět let zastával funkci místopředsedy. Tedy v době, kdy byli volyňští turisté velice aktivní, jak dokládají podrobné zápisky ze schůzí,“ prozradil detaily o zdroji dobových materiálů ředitel MěKS Vimperk Jaroslav Pulkrábek. Volyňský klub mimo jiné vystavěl turistickou chatu v Lenoře či u Pramenů Vltavy a v době, kdy stál Stanislav Lacina v jeho čele, měl více než dvě stě dvacet členů. Projekce jedinečného dokumentu, který je unikátní již tím, že pochází z jednoho autentického zdroje, se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna od 17.00 hodin.
zdroj vimperk.eu
 
Stará pověst - Mimotaurus | Tisk |
Poslední den školy letošního kalendářního roku prožili studenti vimperského gymnázia v divadle, respektive v sále kulturního střediska, kam nimi přijelo divadlo Mimotaurus s představením Stará pověst. Školáci se do kulturáku vrátí již vlednu, kdy je zde pro ně nachystána dokonce trojice představení a to jak hudebních tak divadelních a to pro první i druhý stupeň.
 
Školní besídka v MěKS | Tisk |

Zřejmě poslední školní besídka ve Vimperku se odehrála v úterý dopoledne v městském kulturním středisku. Školáci ze Smetanovky svým kamarádům předvedli pásmo písniček, scének a nechyběla ani videoprezentace či pohádka. Ale nešlo jen o zábavu a učení zde hrálo podstatnou roli. Drtivá většina programu totiž byla v angličtině.

DSC_0007.jpg DSC_0009.jpg DSC_0015.jpg DSC_0017.jpg DSC_0020.jpg DSC_0026.jpg

 
Příběh o narození Ježíše | Tisk |
Hru o pěti dějstvích s příběhem o narození Ježíšově přivezlo do Vimperka divadlo Studna z Hosína. Představení plné hudby, artistických výkonů či s unikátním Létajícím teatrem již patří k tradici vimperského aventu a každého z přítomných naladilo na tu pravou předvánoční vlnu.
 
Anglické divadlo | Tisk |
Minulý týden jste se bez znalosti angličtiny ve vimperském kulturním středisku neobešli. Po anglicky provedené vánoční akademii ZŠ Smetanova totiž přijelo i divadlo a vzhledem k tomu, že herci byli rodilí Angličané, s češtinou jste si s nimi moc nepopovídali. To ovšem nevadilo obecenstvu složenému ze studentů zdejšího gymnázia, kteří si tak netradiční, ale účinnou formou procvičili své jazykové znalosti.
 
Akademie seniorů | Tisk |
Druhý ročník vimperské akademie seniorů pokračoval v úterý po polední přednáškou Romana Hajníka. Ten se pokusil představit některé z osobností, která hráli důležitou politickou, společenskou či kulturní roli při vytváření dějin Vimperka. Senioři se do sálu kulturního střediska vrátí opět za měsíc a to 19. ledna, kdy je František Kadoch seznámí s dějinami vimperského knihtisku a zdejší slavnou éru vimperských kalendářů, které se staly doslova světovým fenoménem.
 
ANDĚLÍČEK TONÍČEK | Tisk |

Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? To se dnes dopoledne dozvěděli vimperští školáci v sále Městského kulturního střediska (MěKS) ve Vimperku díky loutkohře českobudějovického Jihočeského divadla.

"Andělíček Toníček musel cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla, a hlavně na čerta. A i když se tak trochu ztratil, tak to zas bylo opravdové dobrodružství. Naštěstí mu poradili tři králové a cestu z nesnází ukázala zářící kometa," prozradil zápletku remake úspěšné inscenace souboru Buchty a loutky ředitel MěKS Jaroslav Pulkrábek.

Toníčkem však školní představení v sále MěKS letos nekončí . Malé školáky vystřídají v pátek 17. prosince gymnazisté, kteří si pro změnu vyzkouší angličtinu.
Text: redakce vimperk.eu

tonicekeu.jpg tonicekeu1.jpg tonicekeu2.jpg tonicekeu3.jpg tonicekeu4.jpg
 
Šumavské variace | Tisk |

Šumavské variace je název výstavy fotografií strakonického rodáka Františka Janouta, kterou za přítomnosti autora zahájila pondělní vernisáž ve vimperské galerii U šaška. V předsálí kulturního střediska tak bude k shlédnutí až do konce ledna.

gus1.jpg gus2.jpg gus3.jpg gus4.jpg gus5.jpg gus6.jpg

 
Jaroslav Svěcený | Tisk |

Druhá adventmí neděle ve Vimperku patřila houslistovi Jaroslavu Svěcenému. Publikum si získal nejenom bravurním muzikantským výkonem, ale i bezprostředností a přímo adventní pohodou. Nebývalý zájem byl i o CD či DVD, které sebou tento špičkový český houslový virtuoz přivezl.

eu1.jpg eu2.jpg sv1.jpg sv2.jpg

 
Vimperský advent | Tisk |
advent.JPG Advent je tu a prosincové kulturní a společenské dění se tak víceméně točí kolem přípravy na Vánoce. Jak káže tradice, tím pravým okamžikem, kdy advent začíná, je východ první hvězdy v předvečer první neděle adventní. Tím letošním začátkem tedy jest sobota 27. listopadu, kdy po jedné hodině odpolední na náměstí rozloží své zboží trhovci v rámci Adventních trhů. O tři hodiny později vyjde od Základní školy TGM zvonkový průvod, který bude jakousi předzvěstí dalšího z předvánočních aktů – rozsvícení vánočního stromu Vimperka. A pak již následuje akce za akcí.
Jistě je mnoho pořadů či aktivit, které jsme v našem přehledu nezachytili. Své akce dělají různé firmy a organizace. I tam jste jistě srdečně zváni. Přejeme Vám všem požehnané Vánoce, úspěšný a pohodový rok 2011 a Vimperský advent ať je ke všemu tou nejlepší vstupní branou.
Celý článek...
 
THE BLACK LIGHT THEATRE | Tisk |
13. listopadu se ve Vimperku představilo černé divadlo a nám se podařilo získat několik fotografií z tohoto zajímavé představení, přestože focení při takovéto produkci je téměř nemožné. Podívejte se tedy s námi.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 224 z 345