Městské kulturní středisko Vimperk

středa 
Ples města Vimperka 22. 02. 2019

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Školní besídka v MěKS | Tisk |

Zřejmě poslední školní besídka ve Vimperku se odehrála v úterý dopoledne v městském kulturním středisku. Školáci ze Smetanovky svým kamarádům předvedli pásmo písniček, scének a nechyběla ani videoprezentace či pohádka. Ale nešlo jen o zábavu a učení zde hrálo podstatnou roli. Drtivá většina programu totiž byla v angličtině.

DSC_0007.jpg DSC_0009.jpg DSC_0015.jpg DSC_0017.jpg DSC_0020.jpg DSC_0026.jpg

 
Příběh o narození Ježíše | Tisk |
Hru o pěti dějstvích s příběhem o narození Ježíšově přivezlo do Vimperka divadlo Studna z Hosína. Představení plné hudby, artistických výkonů či s unikátním Létajícím teatrem již patří k tradici vimperského aventu a každého z přítomných naladilo na tu pravou předvánoční vlnu.
 
Anglické divadlo | Tisk |
Minulý týden jste se bez znalosti angličtiny ve vimperském kulturním středisku neobešli. Po anglicky provedené vánoční akademii ZŠ Smetanova totiž přijelo i divadlo a vzhledem k tomu, že herci byli rodilí Angličané, s češtinou jste si s nimi moc nepopovídali. To ovšem nevadilo obecenstvu složenému ze studentů zdejšího gymnázia, kteří si tak netradiční, ale účinnou formou procvičili své jazykové znalosti.
 
Akademie seniorů | Tisk |
Druhý ročník vimperské akademie seniorů pokračoval v úterý po polední přednáškou Romana Hajníka. Ten se pokusil představit některé z osobností, která hráli důležitou politickou, společenskou či kulturní roli při vytváření dějin Vimperka. Senioři se do sálu kulturního střediska vrátí opět za měsíc a to 19. ledna, kdy je František Kadoch seznámí s dějinami vimperského knihtisku a zdejší slavnou éru vimperských kalendářů, které se staly doslova světovým fenoménem.
 
ANDĚLÍČEK TONÍČEK | Tisk |

Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? To se dnes dopoledne dozvěděli vimperští školáci v sále Městského kulturního střediska (MěKS) ve Vimperku díky loutkohře českobudějovického Jihočeského divadla.

"Andělíček Toníček musel cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla, a hlavně na čerta. A i když se tak trochu ztratil, tak to zas bylo opravdové dobrodružství. Naštěstí mu poradili tři králové a cestu z nesnází ukázala zářící kometa," prozradil zápletku remake úspěšné inscenace souboru Buchty a loutky ředitel MěKS Jaroslav Pulkrábek.

Toníčkem však školní představení v sále MěKS letos nekončí . Malé školáky vystřídají v pátek 17. prosince gymnazisté, kteří si pro změnu vyzkouší angličtinu.
Text: redakce vimperk.eu

tonicekeu.jpg tonicekeu1.jpg tonicekeu2.jpg tonicekeu3.jpg tonicekeu4.jpg
 
Šumavské variace | Tisk |

Šumavské variace je název výstavy fotografií strakonického rodáka Františka Janouta, kterou za přítomnosti autora zahájila pondělní vernisáž ve vimperské galerii U šaška. V předsálí kulturního střediska tak bude k shlédnutí až do konce ledna.

gus1.jpg gus2.jpg gus3.jpg gus4.jpg gus5.jpg gus6.jpg

 
Jaroslav Svěcený | Tisk |

Druhá adventmí neděle ve Vimperku patřila houslistovi Jaroslavu Svěcenému. Publikum si získal nejenom bravurním muzikantským výkonem, ale i bezprostředností a přímo adventní pohodou. Nebývalý zájem byl i o CD či DVD, které sebou tento špičkový český houslový virtuoz přivezl.

eu1.jpg eu2.jpg sv1.jpg sv2.jpg

 
Vimperský advent | Tisk |
advent.JPG Advent je tu a prosincové kulturní a společenské dění se tak víceméně točí kolem přípravy na Vánoce. Jak káže tradice, tím pravým okamžikem, kdy advent začíná, je východ první hvězdy v předvečer první neděle adventní. Tím letošním začátkem tedy jest sobota 27. listopadu, kdy po jedné hodině odpolední na náměstí rozloží své zboží trhovci v rámci Adventních trhů. O tři hodiny později vyjde od Základní školy TGM zvonkový průvod, který bude jakousi předzvěstí dalšího z předvánočních aktů – rozsvícení vánočního stromu Vimperka. A pak již následuje akce za akcí.
Jistě je mnoho pořadů či aktivit, které jsme v našem přehledu nezachytili. Své akce dělají různé firmy a organizace. I tam jste jistě srdečně zváni. Přejeme Vám všem požehnané Vánoce, úspěšný a pohodový rok 2011 a Vimperský advent ať je ke všemu tou nejlepší vstupní branou.
Celý článek...
 
THE BLACK LIGHT THEATRE | Tisk |
13. listopadu se ve Vimperku představilo černé divadlo a nám se podařilo získat několik fotografií z tohoto zajímavé představení, přestože focení při takovéto produkci je téměř nemožné. Podívejte se tedy s námi.
 
MěKS Vimperk Vás zve na výstavu fotografií | Tisk |

Plakat_FJ_Vimperk2010.jpg

Františka Janouta

ŠUMAVSKÉ VARIACE

Vernisáž výstavy se koná v pondělí 6. prosince 2010 v 18.00 hodin v Galerii U šaška (předsálí MěKS Vimperk)

Mgr. František Janout (*1947)

Narodil se a žije ve Strakonicích. Po absolvování Pedagogické fakulty pracoval nejprve v oblasti IT, od roku 1990 jako personální manažer. Fotografováním, zejména přírody a krajiny, se zabývá takřka půl století a považuje je za své druhé zaměstnání. Nyní, v důchodovém věku, se mu věnuje plně. Pracuje jako fotograf a publicista pro informační server ŠumavaNet. Jeho činnost je zcela nekomerční. Svůj vztah k přírodě spojoval se svojí životní zálibou v cestování do mnoha zemí světa, nejčastěji do Italských dolomitů a na sever Evropy za polární kruh. Přesto mu zůstala nejbližší Šumava pro své jedinečné kouzlo, nejen geograficky, ale i v srdci.
 
Senioři opět ve školních lavicích | Tisk |
I když spíše jen obrazně, neb učebnu nahradil sál kulturního střediska. Ve středu 24. listopadu totiž právě zde začal druhý ročník cyklu přednášek pod hlavičkou Akademie třetího věku. Úvodní přednáška, kterou osobně uvedli oba čelní představitele radnice se týkala historie vimperského muzea a nových archeologických nálezů v areálu zámku. Milenu Smolovou, která se tohoto tématu ujala vystřídá v úterý 14. prosince Roman Hajník, jenž seniorům představí nejvýznamější a bohužel mnohdy již zapomenutý osobnosti Vimperka.
 
Pokus o světový rekord | Tisk |
Pokus o světový rekord u kterého nebude chybět ani Vimperk právě odstartoval. Jihočeský kraj a společnost EKO-KOM v rámci kampaně na podporu třídění odpadu totiž vypsaly soutěž ve výrobě znaků měst a obcí a první kolo, kterého se účastnila šestice škol vimperska proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu. Jak prozradila pořádající firma krajského kola se účastnílo celkem osmašedesát škol se stovkou znaků a přibližně padesátka nejhezčích bude vystavena v závěru roku v českobudějovickém Metropolu. 13. ledna se pak jihočeské erby přesunou do Brna a připojí těm, které do soutěže přihlásily další kraje. Dle odhadu by se tak mohlo sejít okolo sedmi stovek městských a obecních znaků z celé republiky. A které znaky budou nakonec v Brně reprezentovat kraj pod Boubínem. Z prvního místa postupuje Svatá Maří a do Brna rovněž odjede i znak Vimperka v provedení ZUŠ Vimperk a Horní Vltavice, kde žáci tamnější školy získali třetí místo.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 224 z 342