Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Pokus o světový rekord | Tisk |
Čtvrtek, 04 listopad 2010
Pokus o světový rekord u kterého nebude chybět ani Vimperk právě odstartoval. Jihočeský kraj a společnost EKO-KOM v rámci kampaně na podporu třídění odpadu totiž vypsaly soutěž ve výrobě znaků měst a obcí a první kolo, kterého se účastnila šestice škol vimperska proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu. Jak prozradila pořádající firma krajského kola se účastnílo celkem osmašedesát škol se stovkou znaků a přibližně padesátka nejhezčích bude vystavena v závěru roku v českobudějovickém Metropolu. 13. ledna se pak jihočeské erby přesunou do Brna a připojí těm, které do soutěže přihlásily další kraje. Dle odhadu by se tak mohlo sejít okolo sedmi stovek městských a obecních znaků z celé republiky. A které znaky budou nakonec v Brně reprezentovat kraj pod Boubínem. Z prvního místa postupuje Svatá Maří a do Brna rovněž odjede i znak Vimperka v provedení ZUŠ Vimperk a Horní Vltavice, kde žáci tamnější školy získali třetí místo.
 
Nituška vyprodala kulturák | Tisk |
Středa, 03 listopad 2010
Pražáci v čele s Otakarem Brouskem mladším, který si vedle postu režiséra střihl i hlavní dvojroli, vyprodali v sebotu večer vimperský kulturák. V sále MěKS totiž agentura DAP uvedla slavnou hudební komedii, od jejíž napsání uplynulo více než století. Věk hry však rozhodně nebyl překážkou a výborně se bavili jak diváci, tak koneckonců i herci, jenž na závěr ochotně pozovali fotografům. Do fotoalba některých návštěvníků představení tak přibyl zajímavý snímek.
 
Co se děje „V TEMNÉ KOMOŘE“ | Tisk |
Úterý, 19 říjen 2010
aneb ZE ŽIVOTA VIMPERSKÉHO FOTOKLUBU

Z právy o činnosti vimperského fotoklubu nepatří na stránkách těchto novin
k pravidelným, takže by čtenář lehce mohl nabýt dojmu, že si ta parta dnes celkem šesti stálých poctivě docházejících nadšenců (Jaroslav Frajkor, Vladislav Hošek, František Boška, Karel Krejčí, Libor Vaněk a Jan Tláskal) v osmém roce svého trvání prostě stále jen někde něco „cvaká“, občas nutí objekty (nebo oběti) svých zájmů vyčkávat, až „vyletí ptáček“, a nakonec se čas od času podělí s veřejností o plody svého snažení na nějaké příležitostné výstavě. V zásadě je to vlastně pravda, nicméně se domnívám, že i tak by stála za podrobnější přiblížení.
Nejzávažnějším úkolem fotoklubu je v současnosti příprava vimperského kalendáře na rok 2012, pro jehož realizaci si Město Vimperk z více nabízených témat zvolilo „Vimperk v detailech“. Nejednou jsem se přesvědčil například v případě některých svých žáků a studentů, jak nejsou často schopni identifikovat
na fotografiích, které jim předkládám, i poměrně zřetelné detaily míst, kolem kterých třeba zcela pravidelně chodí do školy, takže jsme v rámci fotoklubu docela zvědavi, do jaké míry bude výsledek naší společné práce za dva roky pro vimperské spoluobčany možná i souborem hádanek. Momentálně je vyřešena grafická podoba příštího kalendáře a značnou část náplně našich schůzek tvoří především bohaté diskuse nad výběrem vhodných snímků.
Svého pokračování se dočkala i myšlenka fotoklubové podpory mladých nadějných talentů. Již od prvního září mohou všichni, kdo se zastaví u fotogalerie ve výloze prodejny D&D FOTO v Kostelní ulici, spatřit malý výběr z tvorby osmnáctileté studentky místního gymnázia Hany Voldřichové, která tu vystřídala o té doby vystavující Dominiku Chvalovou. O silném a nevšedním uměleckém cítění této mladé zapálené fotografky si jistě každý návštěvník její výstavy udělá svůj úsudek sám, v této chvíli pouze dodám, že se letos mimo jiné zúčastnila tvůrčí dílny našeho předního fotografa Jana Svatoše, který výsledky této zajímavé spolupráce nabídne divákům v rámci promítání na slavnostním závěrečném galavečeru právě probíhajícího festivalu NaturVision 2010.
Vystavovat však budou i sami členové fotoklubu, a to opět, jako každoročně touto dobou, v Galerii U Šaška, tedy v předsálí MěKS Vimperk. V posledních třech letech se tu zaměřili na své město – někteří diváci se možná rozpomenou na výstavy „Vítejte ve Vimperku“, „Vimperk známý – neznámý“ a do třetice „Vimperský zámek“. Letošní téma je zcela volné – záleží tedy na každém vystavujícím, co ze svého fotografického „šuplíku“ návštěvníkům výstavy předloží. Všichni příznivci fotoklubu, ale především „kreslení světlem“, jsou tedy zváni na vernisáž, která proběhne ve zmíněné galerii v pondělí 11. října od 19 hodin.
Dobré světlo!
Mgr. Jan Tláskal
 
Galavečer deváté filmové přehlídky NaturVisionu | Tisk |
Úterý, 19 říjen 2010
Po čtyřech dnech promítání nejúspěšnějších snímků Mezinárodního filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision vyvrcholila česko německá přehlídka v pátek 8. října galavečerem ve vimperském Městském kulturním středisku. Uváděl ho Tomáš Krejčíř a zúčastnili se jej hosté, organizátoři festivalu, tvůrci filmů i českého dabingu. Doprovodným programem byla i letos fotografická soutěž Fascinace přírodou, jejíž vítězné snímky nabídla městská galerie U Šaška. Znovu soutěžili nejlepšími kresbami zvířat také mladí tvůrci o cenu zesnulé vimperské starostky Stanislavy Chumanové. Účastníci galavečera shlédli film Obilné pole - letní džungle německého tvůrce Jana Hafta, odměněný Velkou cenou NaturVisionu a cenou za nejlepší kameru.
 
Šumavský kalendář | Tisk |
Úterý, 19 říjen 2010

Jestliže nám kalendáře povětšinou připomínají různá výročí, malá slavnost, která se v sobotu 2. října konala v sále vimperského kulturního střediska, naopak připoměla výročí samotných kalendářů a to hned tři najednou. „Před 525 lety vyšel první český kalendář, který byl vytištěn právě ve Vimperku a před 135 lety bylo založeno nakladateltví Steinbrenerových kalendářů, kterých postupně vycházelo na desítky milionů, v desítkách řečí a putovaly doslova do celého světa,“ připomněl dvě z nich vimperský kronikář František Kadoch. Právě s jeho osobou je totiž spojeno další jubileum, když letos vyšel dvacátý Šumavský kalendář, který na slavnou tradici tohoto populárního lidového čtiva navázal. „ Hned v roce 1991 za mnou přišel dnes již nežijící kamarád Láďa Viener s nápadem, něco podobného vydávat a protože jsem měl stejný nápad, šli jsme do toho. Třetí sudičkou byl pak Ladislav Štěrba, někdejší ředitel vimperských tiskáren.

A tak jsme oslovili různé píšící milovníky Šumavy a kalendář pro rok 1992 byl na světě,“ vzpoměl na počátky obnovené slávy kalendářů František Kadoch, jenž pak všech dvacet ročníků redigoval. Stejně jako před více než sto lety i dnes obsahují kalendáře nejenom samotné kalendárium, včetně světských a církevních svátků, ale i čtení jak poučné, tak zábavné, příběhy i recepty a různé zajímavosti.

Vzpomínkové odpoledne, kterého se vedle několika autorů a tradičního ilustrátora kalendářů malíře Josefa Černocha zúčastnil i vimperský starosta Pavel Dvořák, nebylo rozhodně poslední, neboť hned na příští týden si jej do své obce objednala starostka pošumavského Dřešína.

kalendare.jpg kalendare1.jpg kalendare3.jpg kalendare kalendare kalendare kalendare
 
Magazín pro kulturní život | Tisk |
Čtvrtek, 30 září 2010
Vimperk opět na stránkách magazínu pro kulturní život v místech a regionech MÍSTNÍ KULTURA.
http://mistnikultura.cz/vimperske-autorske-cteni
 
Koncert na zámku | Tisk |
Středa, 29 září 2010
To, že koncert, který se v kapli vimperského zámku uskutečnil v předvečer slavnosti svatého Václava, je oslavou státního svátku, prozrazovaly již kostýmy všech tří vystupujících. Ty, nejenom že zvolily modrou, červenou a bílou barvu oblečení, stejně barevně sladěné si přivezly i notové stojany včetně notových skript. Národního rázu byl i repertoár, kde nechyběla díla všech význačných českých hudebních velikánů a publikum si vyslechlo i jednu z méně známých skladeb autora české hymny Františka Škroupa. Soubor Musica Dolce Vita, ve složení Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna a Zbyňka Šolcová – harfa, do Vimperka pozvalo městské kulturní středisko.
 
Pozor změna ! | Tisk |
Čtvrtek, 23 září 2010
Koncert, který se měl konat na zámeckých arkádách v sobotu 25. září odpadá. Plánované rozloučení s létem, které pod hlavičkou kulturního střediska uspořádali místní fandové rocku opět narazilo na nepřízeň počasí. „Vzhledem k aktuální předpovědi , předpokládanému dešti a poměrně velké zimě jsme se rozhodli koncert zrušit. Omlouváme se všem, kdo chtěli přijít a příště jim to vše vynahradíme,“ zdůvodnil zrušení koncertu Vladimír Pilný ze skupiny G-Rock, která do Vimperka kapelu meteor pozvala.
 
Magazín místní kultura | Tisk |
Neděle, 04 červenec 2010
Magazín místní kultura se věnuje vimperskému kulturnímu středisku. článek si můžete přečíst zde.
miku.jpg
 
O POPELCE. O CHUDÉM KRÁLOVSTVÍČKU. | Tisk |
Pondělí, 21 červen 2010
Dvě divadelní pohádky v podání DDM Vimperk Dvě hrané pohádky a to O Popelce a O chudém královstvíčku, byly jen částí nedělního podvečerního programu vimperského Domu dětí a mládeže. V pořadu, kterým DDM prezentoval činnost uplynulého školního roku a který se uskutečnil v sále kulturního střediska, vystoupili rovněž členové kytarového kroužku či tanečníci.
 
Euroregio ve výroční zprávě uvedlo akci MěKS Vimperk jako vzorovou | Tisk |
Pondělí, 21 červen 2010
156_logo_euregio.jpg V nedávno vydané výroční zprávě Euroregionu Šumava za rok 2009 kde je združeno 128 měst a obci je popsáno několik vzorových akcí a mezi nimi i Šumavské řemeslné trhy pořádané ve Vimperku v závěru srpna loňského roku. Prostřednictvím dispozičního fondu bylo v loňském roce financováno 368 projektu na obou stranách hranice a to v úctihodné výši téměř dvou milionů eur.
 
Indická meditativní hudba v katolickém kostele | Tisk |
Sobota, 12 červen 2010
Tak by se dal charakterizovat koncert sitáristy Jiřího Dohnala, který se uskutečnil ve čtvrtek 10.června v odsvěceném kostele sv. Bartoleměje ve Vimperku v režii zdejšího kulturního střediska. FOTO KATEŘINA UHŘÍČKOVÁ
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 224 z 331