Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Tři mušketýři | Tisk |
Úterý, 03 květen 2011
Tři mušketýři v podobě Patrika Lence, Františka Jungvirta a Olivera Fialy představili v pondělí v galerii U Šaska svoji tvorbu. Díla třech letošních absolventů výtvarného oboru vimperské ZUŠ budou v předsálí kulturního střediska ve Vimperku k vidění do konce května.
 
Vodnářský zvon | Tisk |
Čtvrtek, 28 duben 2011

Unikátní hudební nástroj měli možnost poznat ve středu večer ve Vimperku. V sále kulturního střediska se totiž rozezněl vodnářský zvon, nástroj starý staletí. Koncert doprovázený projekcí s 3D efektem byl originálem, přestože jde již o pátý ročník tohoto projektu. Jak upozornili pořadatelé, každé místo má svoji jedinečnou atmosféru a ta se promítá do výsledných tónů.

zvon.jpg zvon1.jpg zvon2.jpg zvon3.jpg zvon4.jpg zvon5.jpg

 

 
Velikonoce | Tisk |
Pondělí, 18 duben 2011
Velikonoce jsou za dveřmi a k nim patří i pašie, které se v kostelích čtou o květné neděli, která letos připadla na 17. dubna. Vimperskému kulturnímu středisku se podařilo právě na tuto doba domluvit divadelní představení Víťi Marčíka Moravské pašie a nutno říci, že kápli do noty nejenom vimperským, ale i divákům ze širokého okolí. Škoda jen, že zájem některých škol byl oproti jiným pořadům mnohem slabší. Objevování tradic formující evropskou kulturu nemusí být zas tak zahozený čas.
fotodavidzavel.jpg fotodavidzavel40141.jpg fotodavidzavel40241.jpg ptnews.jpg ptnews40141.jpg ptnews40241.jpg ptnews40341.jpg ptnews40441.jpg
 
Beseda o novinkách v sociální oblasti | Tisk |
Čtvrtek, 07 duben 2011
V rámci projektu 30 dní pro neziskový sektor proběhla ve středu 7.dubna dopoledne v sálu kulturního střediska beseda o novinkách v sociální oblasti doplněná o kulturní program a prezentaci výrobků a zařízení pro handicapované.
 
Starost o seniory či handicapované | Tisk |
Pondělí, 04 duben 2011
Tucet organizací, které mají v náplni práce starost o seniory či handicapované, od prvního dubnového pondělí vystavují v sále kulturního střediska a to hned ve dvojí podobě. V přísálí totiž po celý následující týden probíhá výstava výrobků a v galerii U šaška pak prezentace všech dvanácti institucí, kterou je možné shlédnou během celého dubna. Další z akcí, která proběhne v rámci projektu 30 dni pro neziskový sektor, je beseda o novinkách v sociální oblasti, jenž se bude konat ve čtvrtek 7. dubna od desíti hodin a to rovněž sále MěKS Vimperk.

 
Larisa Henijušová | Tisk |
Pondělí, 04 duben 2011
Larisa Henijušová byla prostřednictvím svých veršů hvězdou sedmé Houštiny slov, která se v sobotu 2. dubna večer konala v sále vimperského kulturního střediska. Vedle veršů z Čech či Moravy se zasloužené pozornosti dostalo spisovatelce a jedné ze stěžejních osobností běloruské exilové vlády z doby stalinského Ruska. V životě Larisy a jejího manžela hrál Vimperk poněkud smutnou roli. Právě zde byla totiž se svým manželem, který zde působil jako lékař, zatčena a deportována do Sovětského svazu. Není už asi třeba dodávat, že jak ona, tak její manžel skončili za plotem gulagu.
 
Spirálka - Noční můry | Tisk |
Pátek, 01 duben 2011
Spirálka má premiéru za sebou. Ve čtvrtek večer totiž zúročila více než roční práci na své autorské hře Noční můry, která zobrazuje některé z hrůzných snů, jenž každého z nás čas od času pronásledují. Přestože jde od počátku o dílo party studentů nižších ročníků vimperského gymnázia a drtivá většina vystupovala na prknech, které znamenají svět vůbec poprvé, nemusí se vůbec za nic stydět a to jak z pohledu scénáře, tak samotného hereckého provedení.
 
Krejčík Honza | Tisk |
Středa, 30 březen 2011

Krejčík Honza zavítal ve středu 30. března dopoledne do Vimperka, aby si v sále kulturního střediska se školáky a školáčky zacvičil, zazpíval a popovídal o spoustě zajímavých věcí.

eu.jpg eu1.jpg eu2.jpg eu3.jpg

 
Trinity Worship Band | Tisk |
Sobota, 26 březen 2011
Trinity Worship Band, kapela, která hraje a zpívá otevřeně o těch velkých věcech které hýbají našimi životy a kterým věříme, rozezněla ve čtvrtek 24. března vimperský kulturák. Českobudějovičtí rockeři přitáhli do sálu kulturního střediska stovku posluchačů nejenom z města pod Boubínem, ale i z míst vzdálených a to i přesto, že většinu ráno čekalo brzké vstávání.
a.JPG b.JPG c.JPG d.JPG
 
Velikonoční pohádka | Tisk |
Středa, 23 březen 2011
Přestože postní doba není ani v polovině, vimperští školáci se již připravovali na Velikonoce. Městské kulturní středisko pro ně totiž připravilo Velikonoční pohádku v podání divadla Mrak, kterou na motivy lidových zvyků a obyčejů sepsal a zrežíroval Jan Prokeš. Další velikonoční představení je v témže sále připraveno již na 14. dubna, kdy do Vimperka zavítá Víťa Marčík se svými Moravskými pašijemi.
FOTO DAVID ZAVŘEL
 
Jazzová a soulová legenda Konstantin Ruchadze | Tisk |
Pondělí, 14 březen 2011
Jazzová a soulová legenda Konstantin Ruchadze, který svoji hudební dráhu rozjel již koncem šedesátých let v pověstném pražském studenstkém Klubu č.1 a následně působil v holanském exilu, přivezl svůj R u c h a d z e B a n d A m s t e r d a m B e y o n d do Vimperka. A nutno říci, že excelentním hudebním vystoupením si již během prvních vteřin absolutně získal srdce všech přítomných.
 
Zázračný pramínek | Tisk |
Čtvrtek, 24 únor 2011

Tak se jmenovala divadelní pohádka s klasickou zápletkou, kterou pro vimperské děti těsně před prázdninami, tedy ve čtvrtek 24. února, připravilo kulturní středisko. Výpravná scéna Evy Milichovské a svěží barevné kostýmy Terezy Šnajdrové zavedly děti do prostředí, kde se ozývá klapot mlýna, dřeváků i přidušený tlukot máselnice.

a.jpg b.jpg c.jpg

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 161 - 192 z 331