Městské kulturní středisko Vimperk

30 let od sametu

17.11.2019, 17:00hod

Pivovarská ulice

 

 Úvod arrow Fotogalerie
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Fotogalerie
Betlémské světlo | Tisk |
Před pětadvaceti lety se zrodila myšlenka a dnes se světlo zapálené dítětem v jeskyni Narození Páně rozletí doslova do celého světa. Do Čech jej jako symbol svobody přivezli v prosinci 1989 naši exiloví skauti a skauti jej dodnes rozvážejí po všech koutech republiky. Tím letošním „dítětem Betlémského světla“ byla Sarah Schinwald. Jedenáctiletá školačka a ministrantka z hornorakouského Munderfingu. Světlo se tedy šíří světem. A s ním i motto letošního Betlémského světla, jenž zní: „Lid, který chodí v temnotách, uvidí velké světlo…“ (Iz 9, 1)
Do Vimperka tohoto posla Vánoc přivezli skautky, které se pro něj vypravili k vlaku do Strakonic. Vimperští je pak přivítali živým betlémem který společně připravili místní ochotníci, městské organizace i podnikatelé.
 
Schola Gregoriána Pragensis | Tisk |
Ve vimperském farním kostele zazněly adventní mariánské písně z 15. či šestnáctého století a jediné místo nezůstalo prázdné. O zcela zaplněný kostel se postaral osmičlenný vokální soubor Schola Gregoriána Pragensis, které do Vimperka pozvalo Městské kulturní středisko za významné finanční podpory hotelu Zlatá hvězda a Pizzerie Marco.
 
Koncert Anety Langerové | Tisk |

foto Vladislav Hošek

img_9166.jpg img_9183.jpg img_9201.jpg img_9209.jpg img_9285.jpg img_9302.jpg img_9327.jpg

 
Čertovská škola | Tisk |

Bouček, Damián a Artego v pondělí zcela zaplnili vimperské kulturní středisko. Dva divadelní a jeden šermířský soubor totiž společně předvedli autorské mikulášské divadlo nazvané Čertovská škola. A lze jen konstatovat, že ostatně jako všechna jejich představení mělo i toto zcela profesionální úroveň. Skvěle se tak bavili nejenom děti, ale i dospěláci včetně přítomného starosty a místostarostky.

dsc_0005.jpg dsc_0025.jpg dsc_0035.jpg dsc_0036.jpg dsc_0039.jpg dsc_0050.jpg dsc_0059.jpg dsc_0063.jpg dsc_0064.jpg dsc_0067.jpg dsc_0074.jpg dsc_0078.jpg dsc_0082.jpg dsc_0087.jpg

 
Talent okresu Prachatice | Tisk |
Talenti okresu Prachatice již po osmé převzali ocenění. V kategoríích humanitní, sportovní, přírodovědné a technické bylo nominováno sedm desítek žáků škol okresu, přičemž sportovní byla obsazena nejvíce a v technické se neobjevilo jedinné jméno. Ceny společně předávali starostové Vimperka a Prachatic.


 
ANETA LANGEROVÁ VE VIMPERKU | Tisk |

Na letošní prosinec pak zpěvačka Aneta Langerová připravila akustické turné po českých a moravských historických městech. Vyjde tak vstříc fanouškům, kteří si přáli slyšet Anetu s akustickým zvukem v intimnějším prostředí na netradičních místech. Turné navštíví jen pár měst. I proto se turné jmenuje Pár míst. Koncerty se navíc budou konat v menších sálech, kde bude omezený počet míst a jen k sezení a prostory pro koncerty byly pečlivě vybrány ve spolupráci s radnicemi jednotlivých měst z několika možných variant.
Aneta s akustickou kytarou zahraje jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello). Na koncertech zazní v nových úpravách například píseň Vzpomínka, V bezvětří z posledního alba Jsem, Vysoké napětí, Malá mořská víla i písně, které Aneta na koncertech tak často nehraje jako třeba Poplach. A samozřejmě hity jako Voda živá nebo Hříšná těla křídla motýlí. Jako host turné se představí letošní andělský objev roku skupina Republic of Two, která právě vydala své nové album The End of War. Turné zahájí koncert ve Vimperku a to 7. prosince 2011 v hotelu Zlatá Hvězda od 19.30 hodin. Vstupenky v hodnotě 300 korun je možno si zakoupit v městském kulturním středisku ve Vimperku.
 
Narozeniny fotoklubu ve Vimperku | Tisk |
Desáté narozeniny oslavil fotoklub ve Vimperku jak výstavou, tak kalendářem, přičemž obojí se v podstatě prolíná. Zdejší radnice totiž letos fotografy požádala o sestavení každoročně vydávaného nástěného kalendáře a výstava, kterou v Galerii U Šaška včera večer zahájila slavnostní vernisáž, pak představuje snímky, jenž se do kalendáře nevešly. Jak prozradil Jan Tláskal, místní fotoklub byl založen 26. listopadu 2001 a u jeho zrodu stál dnešní předseda Jaroslav Frajkor a dnes již nežijící Vladimír Viener. Dnes mezi sedmičkou členů najdeme například i známého šumavského fotografa Vladislava Hoška. Výstava nazvaná Co se do kalendáře nevešlo...a jiné bude v předsálí kulturního střediska ve Vimperku k vidění do začátku ledna příštího roku.
 
Hartmaničtí ochotníci se představili ve Vimperku | Tisk |
Vimperští se v pátek 4. listopadu skvěle bavili při divadelním komedii Marca Camolettiho Na správné adrese a hartmaničtí ochotníci si výkonem rozhodně nezadali s mnohými profesionálními soubory. Ochotnické divadlo se ostatně během listopadu objeví v sále kulturního střediska ve Vimperku ještě jednou a to s hrou S andělem v posteli, kterou v závěru měsíce opětovně do Vimperka přiveze divadelní spolek KOS že Čkyně. Postupně by se pak během příštího roku měli ve vimperku představit ochotnické soubory Šumavy a Pošumaví.
 
Asistenční psi | Tisk |
Co obnáší výcvik asistenčních psů, jak mohou psi pomáhat tělesně i jinak zdravotně postiženým a jak se vyvarovat zranění, které by mohlo vést k těžké invaliditě. O to vše se prostřednictvím filmů i přednášky dozvěděli návštěvníci akce nazvané Pomocné tlapky, která proběhla ve čtvrtek v sále vimperského kulturního střediska. A nutno říci, že nebýt filmů, které psí pomocníky představily přímo v akci, jen málokdo by uvěřil, že předchozí vyprávění odpovídá realitě.
 
SENIOŘI SLAVILI S MUZIKOU | Tisk |
Vimperští senioři slavili s několikadenním zpožděním, nicméně s plným nasazením. V sále kulturního střediska je včera po poledni přivítala Malá muzika Nauše Pepíka s hostem v podobě Josefa Kalbáče, kterého zde již znají jako milovníka lidových písniček a dechovky. A tak během celého čtvrtečního odpoledne nebyl na programu jen tanec, ale i poutavé vyprávění o původu a zákulisí té které písničky. Čas se našel i na několik soutěží.
 
Zások | Tisk |
Sál vimperského kulturního střediska v pátek 9. září večer praskal ve švech. Ochotníci z Osek u Prachatic zde totiž sehráli hru z repertoáru pražského Divadla Járy Cimrmana Záskok. A nutno říci, že si se svými slavnějšími a známějšími kolegy pranic nezadali a veškeré publikum se báječně bavilo. Část výtěžku představení, u kterého se autor Zdeněk Svěrák laskavě zřekl pro toto konkrétní představení autorských poplatků, je určen na podporu Fondu ohrožených dětí.
 
FASCINACE PŘÍRODOU 2011 | Tisk |

Do mezinárodní fotografické soutěže, která je každoročně pořádána jako doprovodná akce festivalu NaturVision bylo letos zasláno celkem 1 550 snímků od 346 fotografů z 26 zemí. Výběr 24 nejlepších snímků, oceněných odbornou porotou se od úterý 23. srpna představí v sále vimperského kulturního střediska a poté spolu s dalšími nejlepšími fotografiemi budou od 24. září 2011 také součástí výstavy v Německu - v návštěvnickém centru Bavorského národního parku „Hans-Eisenmann-Haus“ v Neuschönau. Odtud poputují do „Haus der Wildnis“ ve Zwieselu.

DSC_0003.JPG DSC_0006.JPG DSC_0010.JPG
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 161 - 192 z 352