Městské kulturní středisko Vimperk

ŠLÁGR BUBU OD A DO Z

27. 04. 2019, 19:00, MěKS

sál MěkS Vimperk, vstupné 140Kč

 

 Úvod arrow Novinky a události
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Novinky a události
Hartmaničtí ochotníci se představili ve Vimperku | Tisk |
Vimperští se v pátek 4. listopadu skvěle bavili při divadelním komedii Marca Camolettiho Na správné adrese a hartmaničtí ochotníci si výkonem rozhodně nezadali s mnohými profesionálními soubory. Ochotnické divadlo se ostatně během listopadu objeví v sále kulturního střediska ve Vimperku ještě jednou a to s hrou S andělem v posteli, kterou v závěru měsíce opětovně do Vimperka přiveze divadelní spolek KOS že Čkyně. Postupně by se pak během příštího roku měli ve vimperku představit ochotnické soubory Šumavy a Pošumaví.
 
Asistenční psi | Tisk |
Co obnáší výcvik asistenčních psů, jak mohou psi pomáhat tělesně i jinak zdravotně postiženým a jak se vyvarovat zranění, které by mohlo vést k těžké invaliditě. O to vše se prostřednictvím filmů i přednášky dozvěděli návštěvníci akce nazvané Pomocné tlapky, která proběhla ve čtvrtek v sále vimperského kulturního střediska. A nutno říci, že nebýt filmů, které psí pomocníky představily přímo v akci, jen málokdo by uvěřil, že předchozí vyprávění odpovídá realitě.
 
SENIOŘI SLAVILI S MUZIKOU | Tisk |
Vimperští senioři slavili s několikadenním zpožděním, nicméně s plným nasazením. V sále kulturního střediska je včera po poledni přivítala Malá muzika Nauše Pepíka s hostem v podobě Josefa Kalbáče, kterého zde již znají jako milovníka lidových písniček a dechovky. A tak během celého čtvrtečního odpoledne nebyl na programu jen tanec, ale i poutavé vyprávění o původu a zákulisí té které písničky. Čas se našel i na několik soutěží.
 
Zások | Tisk |
Sál vimperského kulturního střediska v pátek 9. září večer praskal ve švech. Ochotníci z Osek u Prachatic zde totiž sehráli hru z repertoáru pražského Divadla Járy Cimrmana Záskok. A nutno říci, že si se svými slavnějšími a známějšími kolegy pranic nezadali a veškeré publikum se báječně bavilo. Část výtěžku představení, u kterého se autor Zdeněk Svěrák laskavě zřekl pro toto konkrétní představení autorských poplatků, je určen na podporu Fondu ohrožených dětí.
 
FASCINACE PŘÍRODOU 2011 | Tisk |

Do mezinárodní fotografické soutěže, která je každoročně pořádána jako doprovodná akce festivalu NaturVision bylo letos zasláno celkem 1 550 snímků od 346 fotografů z 26 zemí. Výběr 24 nejlepších snímků, oceněných odbornou porotou se od úterý 23. srpna představí v sále vimperského kulturního střediska a poté spolu s dalšími nejlepšími fotografiemi budou od 24. září 2011 také součástí výstavy v Německu - v návštěvnickém centru Bavorského národního parku „Hans-Eisenmann-Haus“ v Neuschönau. Odtud poputují do „Haus der Wildnis“ ve Zwieselu.

DSC_0003.JPG DSC_0006.JPG DSC_0010.JPG
 
Duo Smeykal - Dvořáček | Tisk |

Sérii letních koncertů na zámeckých arkádách zahájilo v sobotu duo Smeykal - Dvořáček a kdo přišel, rozhodně nelitoval.(viz foto) Po týdnu, který bude patřit žesťovým kurzům a jejich doprovodným koncertům budou patři arkády budoucnosti nejen českého ska a reggae skupině Pub Animals, které doplní pop-reggae v podání pražských The Spankers.
foto Štěpán Rosenkranz

img_3377.jpg img_3413.jpg img_3438.jpg img_3443.jpg

 
Skupina Bolo Christ | Tisk |

Rock, punk, rap či worship. Tak takováto hudba zněla v sobotu 11. června sálem městského kulturního střediska prostřednictvím skupiny Bolo Christ, která přijela do Vimperka na pozvání Evangelické církve metodistické.

koncert.jpg koncert1.jpg koncert2.jpg koncert3.jpg koncert4.jpg

 
Podvečer v tanečním rytmu | Tisk |
Ve čtvrtek 9. června v podvečer patřil sál městského kulturního střediska tanci. Své umění zde předvedli tanečníci a členové tanečního orchestru vimperské základní umělecké školy (ZUŠ).
Prezentací tanečního oboru, která navázala na sérii divadelních představení vimperských škol, však rozhodně příležitost spatřit dětské kulturní snažení nekončí.
Již příští týden je na programu Zlatovláska, rovněž v provedení žáků ZUŠ Vimperk. Školní rok uzavře Setkání s dramaťákem, tentokráte v režii kroužku Základní školy T. G. Masaryka.
Pro vimperk.eu: Jaroslav PULKRÁBEK


Foto: David ZAVŘEL

dscf1377.jpg dscf1384.jpg dscf1402.jpg dscf1428.jpg dscf1429.jpg dscf1441.jpg dscf1454.jpg

 
Rožmberská muzejní noc | Tisk |

Vimperské spolky měli o uplynulém víkendu fofr. V pátek 3.6.byly vimperské spolky Bouček,Berit a Artego přizvány prachatickým muzeem ke spolupráci na akci "Rožmberská muzejní noc",kterou spolu s divadelníky z prachatického ŠOSu oživily svými herecko-šermířskými vstupy. Druhý den,v sobotu 4.6.,se šermíři z Artega stali svými vystoupeními součástí oslavy Dne dětí na Vodníku ve Vimperku. Bouček a Berit se zase na pozvání organizátorů vypravili do Rudolfova,kde se konala již tradiční středověká hornická slavnost. Před sebou mají další řadu akcí a v plné kráse se pak představí na vimperských Rožmberských slavnostech v závěru prázdnin.

FOTO POSKYTLA JARMILA KŮSOVÁ

dscn2471.jpg dscn2474.jpg dscn2475.jpg dscn2479.jpg dscn2486.jpg dscn2488.jpg

 

 

 

 
Školáci hrají divadlo | Tisk |
V červnu patří sál vimperského městského kulturního střediska malým ochotníkům. V průběhu celého měsíce se zde odehraje série divadelních představení v provedení žáků a studentů hned několika škol.

Začátkem měsíce to byla během dvou dní pětice představení. Nejprve blok pohádek pod názvem Havířka v podání dramatického kroužku DDM. Dům dětí a mládeže rovněž uvedl pohádku O Budulínkovi, a to v angličtině. Dramatický kroužek, který pracuje při ZŠ TGM, zahrál pohádku O Smolíčkovi. To vše během dopoledne. V podvečer dramatický kroužek DDM uvedl hru Dívčí válka. Tou zahájilo divadlo i druhý den. Pokračovalo se Nočními můrami v podání Spirálky, tedy souboru vimperského gymnázia.

Na dvoudenní divadelní sešlost navážou další dvě odpoledne.

Ve středu 15. Června premiérové představení klasické Erbenovy pohádky Zlatovláska podle scénáře L. Tittelbachové v podání žáků literárně-dramatického oboru Damián při ZUŠ Vimperk. Vedoucí Damiána, Dana Kubíčková, prozradila, že ve Zlatovlásce budou použity melodie z filmové podoby této pohádky, a to naživo s pěveckým sborem ZUŠ pod vedením Kateřiny Falcníkové za doprovodu Jana Tláskala.

Červencovou divadelní tečkou bude Setkání s dramatickým kroužkem ZŠ TGM v předposlední den školy. V divadelním podvečeru nabídne svůj kaleidoskop recitační a divadelní tvorby. Diváci se setkají s mnoha pohádkovými postavičkami, například se zvířátky, s ježibabou a ježidědkem, Ferdou Mravencem, Broukem Pytlíkem či slečnou Beruškou a možná přijde i královna.

Bez divadla však Vimperk dlouho nezůstane, neboť již čtyři dny poté se na arkádách rozjíždí pohádková nadílka Vimperského kašpárka.
Foto: David ZAVŘEL

fotodavidzavrel.jpg fotodavidzavrel1.jpg fotodavidzavrel2.jpg fotodavidzavrel3.jpg

 
Vimperk vstoupil do Rožmberského roku | Tisk |
V kapli vimperského zámku si v neděli 22. května připomnělo město Vimperk 400 let od úmrtí Petra Voka, posledního mužského potomka jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů Rožmberků. Současně začal program kulturních a společenských akcí k tomuto výročí, nazvaný Rožmberský rok, doplněný mnohými aktivitami místních podnikatelů.
Vimperk vstoupil do Rožmberského roku
Zdroj: Dominika CHVÁLOVÁ, vimperk.eu

 
Vimperský zámek poctí svou návštěvou Petr Vok | Tisk |
Vimperk - Nad Vimperkem v neděli zavlaje rožmberská vlajka.
O druhé hodině odpolední se totiž na zdejším zámku uskuteční slavnostní zahájení vimperského Rožmberského roku, kde bude představen nejen celý projekt, ale i nabídka kulturních akcí a podnikatelských aktivit. „Řada podnikatelů si totiž pro návštěvníky města připravila různorodá menu, která budou stylizována do doby Rožmberků a budou lákadlem po celou sezónu. Ať už jde o speciální druh piva místního pivovaru, bylinné ošetření pleti, renesanční sklo a medovinu nebo rožmberskou nabídku místních cukráren a restaurací," představila jednu z podob oslav rožmberského výročí místostarostka Jaroslava Martanová s tím, že zmíněné podniky a zařízení budou od neděle označeny bílou vlajkou s červeným rožmberským logem.
V rámci projektu se pak během léta uskuteční Setkání dřevosochařů, Bitva na Wintembergu, a v závěru prázdnin pak Rožmberský Vimperk, tedy vyvrcholení oslav přímo na vimperském zámku. Rožmberské oslavy, které se uskuteční v rámci kampaně, pořádané Jihočeským krajem, k výročí úmrtí Petra Voka, jsou navíc zařazeny do tradičního širšího kulturního a společenského projektu Léto pod Boubínem, které i letos přinese celou řadu pořadů, jak hudebních, tak divadelních či filmových a chybět nebudou ani historické řemeslné trhy, zahradní párty či setkání harmonikářů.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 161 - 192 z 345